принос на прашец

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

принос на прашец

Мнение от valvrv »

Засега през тази година в нашия регион се забелязва голям принос на прашец как е при вас колеги.
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Мнение от apis1964 »

При мен също,основно от дрян и някое цветенце.Всичко при мен в балкана идва с 2-3 седмици по- късно . :lol: :lol: :lol:
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

о при мен дряна свърши отдавна още март месец но доста даде от него напълниха по 3-4 пити силните.Каква ви е основно пашата в Габрово
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Мнение от apis1964 »

Пролет основно дрян,леска,върба,глухарче,овощни дървета.
Основна паша акация-зависи от времето.Втора паша -предимно билки и треви.Това е при мен в балкана,почти всички земи не се обработват.
В областта като цяло има масиви от акация ,има и от липа,но просто в това крадливо време не си заслужава да се возят кошерите. :lol: :lol: :lol:
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

apis1964 написа:Пролет основно дрян,леска,върба,глухарче,овощни дървета.
Основна паша акация-зависи от времето.Втора паша -предимно билки и треви.Това е при мен в балкана,почти всички земи не се обработват.
В областта като цяло има масиви от акация ,има и от липа,но просто в това крадливо време не си заслужава да се возят кошерите. :lol: :lol: :lol:
как дава акацията при вас при нас е на можеби 5 години еин път хубава паша цъфти точно когато времето е променливо
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Мнение от apis1964 »

Акацията дава добре ,но почти времето винаги е дъждовно и колегите нищо не хващат през последните 2 години.При мен цъфти с 2-3 седмици закъснение и това е добре,миналата година напълниха магазините и тъкмо взеха да запечатват и заваля,е остана и за мен при тази лоша година. :lol: :lol: :lol:
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

при нас също е яко ....от овошки предимно еее имаше и леска

Мнение от Vikari »

valvrv написа:о при мен дряна свърши отдавна още март месец но доста даде от него напълниха по 3-4 пити силните.Каква ви е основно пашата в Габрово
:)
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Re: при нас също е яко ....от овошки предимно еее имаше и ле

Мнение от Росен Тенчев »

Колеги , какви акации вповечето случаи малките горички бяха изсечени от ромите за колове за лозови масиви . Защото от евро съюза искат лозето дабъде с дървени колове. А това че се унищожават малките акациеви горички никой него вълнаува . Другото което винаги става при нас е , че когато цъфти акацията винаги вали , а нямаме дъждобрани за пчелите . Затова с помоща на пчеларският съюз и горското трябва да засадим от японската акация която цъфти по-късно . :shock: :wink:
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Re: при нас също е яко ....от овошки предимно еее имаше и ле

Мнение от Vikari »

Росен Тенчев написа:Колеги , какви акации вповечето случаи малките горички бяха изсечени от ромите за колове за лозови масиви . Защото от евро съюза искат лозето дабъде с дървени колове. А това че се унищожават малките акациеви горички никой него вълнаува . Другото което винаги става при нас е , че когато цъфти акацията винаги вали , а нямаме дъждобрани за пчелите . Затова с помоща на пчеларският съюз и горското трябва да засадим от японската акация която цъфти по-късно . :shock: :wink:
Само не знам как ще стане ...при това горско ...и тези които го управляват това министерство ......след някоя година комшийте ще си докарат кошерите тук защото отпреди хиляда години са си харесали това райско местенце....м........им
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

Дайте да си направим пчеларска партия и да влезем в парламента :). Така ще направим България пчеларска държава!!! Ние ще управляваме и Горско и Земеделско министерство и там квото още има за управляване.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

ттитто написа:Дайте да си направим пчеларска партия и да влезем в парламента :). Така ще направим България пчеларска държава!!! Ние ще управляваме и Горско и Земеделско министерство и там квото още има за управляване.
ти избра точно професията в която всеки си има собствено мнение и е по професор от другите :wink: :wink: голямо и лесно обединение ще стане :cry: :lol:
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

ттитто написа:Дайте да си направим пчеларска партия и да влезем в парламента :). Така ще направим България пчеларска държава!!! Ние ще управляваме и Горско и Земеделско министерство и там квото още има за управляване.
Не знам дали ще бъде партия или съюз и т.н. ....но това което го има в настоящия момен не обслужва интересите на обикновените хора-пчелари......виж за чл.вно..и т.н...мераклии много да го харчат ....но нещо действително да е направено ...никс....кво ли се паля и аз ...но все пак много неща зависят и от нас.....от по младите....а не от 70 годишните....не искам да ги засягам но .....разликата е огромна и фатална ....ми ние наистина сме големи професори ..нали valvrv... хе хе
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

ттитто написа:Дайте да си направим пчеларска партия и да влезем в парламента :). Така ще направим България пчеларска държава!!! Ние ще управляваме и Горско и Земеделско министерство и там квото още има за управляване.
Ами ттитто е прав. Пчеларската гилдия дава около 400-500 хиляди гласа. Ами то това сие първа парламентарна сила :D :D :D Тежко им на душманите тогава :evil: :evil: :evil:
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”