До Министъра наземеделието и горите

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Мнение от ivan raynov »

ДОРЕ ако е дал всевишния До Плевен :!:
Последно промяна от ivan raynov на Нед Фев 04, 2007 12:17 am, променено общо 1 път.
Димкис
Мнения: 168
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:45 pm
Местоположение: Русе

Протеста

Мнение от Димкис »

Мое мнение :Опрашването е все така неоходимо и в горите.Не забравейте колко се държи на запазване на биологичното разнообразие.Мисля че тези коефициенти за разположението на пчелина са излишни,те са и трудно приложими.Всичко друго е ОК.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Приемам забележката и веднага правя корекция. Направо изтрих текста за коефициентите. Напълно си прав. Съжалявам, че не се бях замислил по този въпрос. Използвах мнението на колега от форума.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

ivan raynov написа:"След присъединяването си България ще бъде подпомогната със средства от Европейския съюз за развитието на пчеларството. Това заяви Жил Ратия, президент на комисия по технологии към APIMONDIA /световна организация на пчеларите/. Гостът поясни, че Евросъюзът ще окаже финансова помощ в две направления: пряко на пчеларите, за да обновят оборудването си с неръждаеми съоръжения, и на санитарните власти - за създаване на лаборатории и научно-изследователски центрове, които да следят стриктно качеството на меда и пчелните продукти" Позволявам си та вмъкна този цитат за да стане по ясно.
Имаш някакво конкретно предложение към писмото, свързан с този текст ли? Извинявай, но не можах да разбера каква е връзката с протеста ни?!
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Мнение от ivan raynov »

Ттито , иках само да поясня за Жил Ратия. А НЕ ДА ПРОМЕНЯМ ТЕКСТА НА ПРОТЕСТА.
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

Писмо...

Мнение от 34038 »

Може би ще е достатъчно като подпис/знак за съгласие/да се постави под писмото името на пчеларя и регистрационния номер на пчелина/пчелините/му.
За разпознаваемост на Плевен Експо предлагам на левия ревер да носим прилично изписан ника от форума на картонче с размерите на визитка.Лично ще отида,ако съм оздравял,първия или втория ден. :) :D
Вярните пътища са най-къси!
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

Това какво ще придружава подписите тепърва предстои да се обсъди с адвокат в близките няколко дни. Дали ще е само име, или егн или други данни.
Освен това ще има още някои корекции в писмото и те може би няма да са готови до Плевен Експо. Но ако някой реши да носи логото на форума предлагам му да се вижда и адреса на форума. Така че да могат да го намерят и други пчелари!
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

ттитто написа:Това какво ще придружава подписите тепърва предстои да се обсъди с адвокат в близките няколко дни. Дали ще е само име, или егн или други данни.
Освен това ще има още някои корекции в писмото и те може би няма да са готови до Плевен Експо. Но ако някой реши да носи логото на форума предлагам му да се вижда и адреса на форума. Така че да могат да го намерят и други пчелари!
ЕЕЕ това са лични данни ...хехе ..шегувам се ....ще ми бъде интересно да се видиме в Плевен.....но тези визитки ..някак си не се връзва...по добре някой който познава добре мястото на изложението да предложи едно място където в определен час да се събереме и толкова...ако е възможно да има дати и за събота и неделя...лично аз ще бъда в събота....успех......../ до колкото знам има някакво кафе в галерията.../
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Колеги не приемайте текста за готов. Моля Всеки от вас да го прочете и да пише какви конкретни промени предлага. Нямам претенции да зная всичко. При една дискусия между пчелари по този документ имаше забележки и допълнения. Именно затова ви моля споделяйте и вашето мнение.Всяка идея е добре дошла. Това е декларация на всички български пчелари. Нека нда не го забравяме.Всичко ще се взема в предвид. И още нека да решим от тук нататък какво ще правим с този документ. Иначе ако си остане само тук във форума .... знаете резултата.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Мнение от Dinko »

Сутринта го прочетох.
Освен едно БРАВО друго не мога да кажа.
Според мен няма нужда да е по голямо
от формат А4.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Категорично съм против точка 4 от исканията в писмото.
Ще се опитам да ви обясня защо.
Няма да се постигне никакъв резултат. Дори и да отпадне текста в закона за търговците в НБО БПС то никой не може да ги извади от членството им в организацията:
- първо, защото те представляват основната маса от членове /да ви припомня, че членове там са представители на юридически лица с по един глас и така фирмите са по-вече от броя на организациите на пчеларите/ и не може да се прокара каквото и да е решение за промяна в НБО БПС. С други думи търговците са го превзели.
- второ, защото за да се извърши такава промяна е необходимо да се направят промени във вече гласувания устав, а това няма да се случи поради изложените по-горе причини.
Предлагам колкото и да ви е тъжно да го прежалите този съюз.
Използвайте потенциала на новите пчеларски съюзи и онези от старите /по населени места/, които се обединиха и се регистрираха като юридически лица с нестопанска цел. Те ще обхванат всички пчелари като ги направят свои членове. Използвайки силата на този новосъздаден потенциал има индикации да се създаде Национален координационен съвет на пчеларските организации. В него ще участват всички чисто пчеларски организации и ще вземат важни решения за пчеларския сектор. Именно този съвет ще трябва да е моста между Министерството и пчеларите.
Що се отнася до закона, в него може да не се уточнява точна организация, а да има изискване да обединява само пчелари и да е национално представена.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

DAN написа:Категорично съм против точка 4 от исканията в писмото.
Ще се опитам да ви обясня защо.
Няма да се постигне никакъв резултат. Дори и да отпадне текста в закона за търговците в НБО БПС то никой не може да ги извади от членството им в организацията:
- първо, защото те представляват основната маса от членове /да ви припомня, че членове там са представители на юридически лица с по един глас и така фирмите са по-вече от броя на организациите на пчеларите/ и не може да се прокара каквото и да е решение за промяна в НБО БПС. С други думи търговците са го превзели.
- второ, защото за да се извърши такава промяна е необходимо да се направят промени във вече гласувания устав, а това няма да се случи поради изложените по-горе причини.
Предлагам колкото и да ви е тъжно да го прежалите този съюз.
Използвайте потенциала на новите пчеларски съюзи и онези от старите /по населени места/, които се обединиха и се регистрираха като юридически лица с нестопанска цел. Те ще обхванат всички пчелари като ги направят свои членове. Използвайки силата на този новосъздаден потенциал има индикации да се създаде Национален координационен съвет на пчеларските организации. В него ще участват всички чисто пчеларски организации и ще вземат важни решения за пчеларския сектор. Именно този съвет ще трябва да е моста между Министерството и пчеларите.
Що се отнася до закона, в него може да не се уточнява точна организация, а да има изискване да обединява само пчелари и да е национално представена.
Има резон. Трябва да се помесли в/у това. Понякога е по-добре да изоставиш старата"къща" /както правят пчелите/ За да се "спасиш от болеста" и да "построиш нова", на чисто.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

DAN,
Напълно съм съгласен с аргументите, Но не мога да се съглася с предложението. Ако погледнем чл.5 и чл. 6 от закона за пчеларството, става ясно, че Закона дава пълен монопол на НБО да решава съдбата на пчеларството. Фактически други организации не се допускат. Повечето пчелари вече са го прежалили този съюз. Но без промени в закона дори и пчеларите да се обединят в своя чисто пчеларска организация няма да имат право да решават съдбините си. Още повече, че по този начин закона фактически противоречи на чл. 44 от конституцията на Република българия, който гласи "Чл. 44. (1) Гражданите могат свободно да се сдружават". По-скоро може да се помисли върху промяна на т.4 на предложението в насока на отпадане на монопола на НБО
Примерно:
Промяна на чл. 5 на закона за пчеларството както следва
(1)При провеждане на държавната политика в областта на пчеларството министърът на земеделието и горите се подпомага от националните пчеларски организации.
(2)Пчеларските организации да са юридически лица, регистрирани при условията и по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел.
ал. 3 и 4 да отпаднат.
Промяна на чл.6 както следва: текста национален браншови пчеларски съюз се замени с националните пчеларски организации.


Мисля, че това е по-правилното решение на проблема . Противното е узаконяване на монопола на преработвателите.

И още нещо. Мисля, че текста за лабораториите за анализ трябва малко да се допълни. Подготвя се увеличаване на цените за анализ с пъти въпреки че ЕС предвижда сериозни субсидии в тази насока.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Съжалявам, че не сте ме разбрали.
В изложението си съм написал точно това, с което ти първо не си съгласен, а после го пишеш същото.
:?:
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

DAN написа:Съжалявам, че не сте ме разбрали.
В изложението си съм написал точно това, с което ти първо не си съгласен, а после го пишеш същото.
:?:
Да и двамата сте против този монопол
който налагат производителите (НБО) с много малко пчелари и това няма как да се промени освен ако не се промени закона т.е да има искане за промяна на т.4 ;))
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”