Европейци но какви ?

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Европейци но какви ?

Мнение от toko652003 »

Чета тази статия във
Изображение

И все повече се ядосвам за
преставените реалности на българското пчеларство
хубаво обобщение е направил уважаемия Димо Димов
Но часта в която споменава за пазарните отношения и причините направо ме разсмя написъл е едни локуми чак свят да ти се завие
конкретно причини никакви и грам намек няма за посредниците ,че ни монополизират и че закона за пчеларството в този му вид е несъвършен 8)
И това е на първа страница във вестник който парадира че е на пчеларите не че и другите не са един дол дренки .
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

И аз като го прочетох ме засърбяха ръцете.
Вестниците отдавна не защитават нашите интереси. Те си гледат бизнеса. "Който плаща, той поръчва ......". Лошото в случая е, че сигурно така е и в Министерството. Иначе не мога да си обясня всичко което се случва. В програмите на ЕС се оказва, че за всички ще има проекти и субсидии, само за пчеларите НЯМА ! Но познайте за кого има ?!!!!!!!!! И си отговорете за сетен път на въпроса - чии интереси защитава НБО БПС.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Като се сетя още ме е яд
такава демагогия и популизъм :roll: редактора на вестника явно е купен от преработвателите
има и някой ред за цените защо не били високи защото и в Европа цените на едро били ниски 8)
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

Жалкото е че с нашите пари от абонамента си правят реклама гадините
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

Vikari написа:Жалкото е че с нашите пари от абонамента си правят реклама гадините
Направо ше се разплача ...горките преработватели....предлагам тази година да им харижем всичкия мед ....не че другите години е било по различно де...... :wink:
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

toko652003 написа:Като се сетя още ме е яд
такава демагогия и популизъм :roll: редактора на вестника явно е купен от преработвателите
има и някой ред за цените защо не били високи защото и в Европа цените на едро били ниски 8)
Цените на европеиския пазар,ваобще не са толкова ниски,колкото казват.Доколкото знам един кг мед в Гьрция е 7$.Което зна4и 4е на едро цената ще е не по малка от 3 4 $.Курса на долара е 1.5 които може да смята........И имам приятел п4елар в гьрция,казва 4е там п4еларството е доста доходно...
rumen_enev
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 9:54 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от rumen_enev »

Цените на европеиския пазар,ваобще не са толкова ниски,колкото казват.Доколкото знам един кг мед в Гьрция е 7$.Което зна4и 4е на едро цената ще е не по малка от 3 4 $.Курса на долара е 1.5 които може да смята........И имам приятел п4елар в гьрция,казва 4е там п4еларството е доста доходно...
В Гърция пазарната цена на меда е от 6 до 7 евро в зависимост от неговия вид. :lol:
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

DAN написа:И аз като го прочетох ме засърбяха ръцете.
Вестниците отдавна не защитават нашите интереси. Те си гледат бизнеса. "Който плаща, той поръчва ......". Лошото в случая е, че сигурно така е и в Министерството. Иначе не мога да си обясня всичко което се случва. В програмите на ЕС се оказва, че за всички ще има проекти и субсидии, само за пчеларите НЯМА ! Но познайте за кого има ?!!!!!!!!! И си отговорете за сетен път на въпроса - чии интереси защитава НБО БПС.
Така е и догодина в Плевен Г. Ганев пак ще прочете същата лекция и пак ще се кара на пчеларите, че много искат и пак ще има сълзи в очите на тези, които са отишли да чуят нещо по-оптимистично, но са останали разочаровани. И както изглежда пчеларите загубиха и тази надежда, че добрия самарянин ще им помогне и явно вече са готови да се предадат.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

rumen_enev написа:
Цените на европеиския пазар,ваобще не са толкова ниски,колкото казват.Доколкото знам един кг мед в Гьрция е 7$.Което зна4и 4е на едро цената ще е не по малка от 3 4 $.Курса на долара е 1.5 които може да смята........И имам приятел п4елар в гьрция,казва 4е там п4еларството е доста доходно...
В Гърция пазарната цена на меда е от 6 до 7 евро в зависимост от неговия вид. :lol:
Може и да е евро обаркал сам се:)))о6те по зле за нас...
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

dimitarbonev написа:
DAN написа:И аз като го прочетох ме засърбяха ръцете.
Вестниците отдавна не защитават нашите интереси. Те си гледат бизнеса. "Който плаща, той поръчва ......". Лошото в случая е, че сигурно така е и в Министерството. Иначе не мога да си обясня всичко което се случва. В програмите на ЕС се оказва, че за всички ще има проекти и субсидии, само за пчеларите НЯМА ! Но познайте за кого има ?!!!!!!!!! И си отговорете за сетен път на въпроса - чии интереси защитава НБО БПС.
Така е и догодина в Плевен Г. Ганев пак ще прочете същата лекция и пак ще се кара на пчеларите, че много искат и пак ще има сълзи в очите на тези, които са отишли да чуят нещо по-оптимистично, но са останали разочаровани. И както изглежда пчеларите загубиха и тази надежда, че добрия самарянин ще им помогне и явно вече са готови да се предадат.
Всъщност какво се случи в Плевен 8)
подочух само че много хора са се карали с представители на''БУЛ МЕД" за неизплатени количества мед . Те поне ми се струваха по стабилни логото им гласи ''точност коректност сигурност''
Някой от пчеларите прочете ли писмото което умувахме тука
какви са отзивите или всеки си е застанал на щандчето и си мисли че с такива сергиини продажби си е решил проблема ,а останалите пчелари идващи да погледат те какво коментират :?:
или само цъкат с език и гледат шаранията етикети буканчета делвички ... ама засега всичко полулегитимно ако трябва да си говорим честно :idea:
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

Gojyto написа:
toko652003 написа:Като се сетя още ме е яд
такава демагогия и популизъм :roll: редактора на вестника явно е купен от преработвателите
има и някой ред за цените защо не били високи защото и в Европа цените на едро били ниски 8)
Цените на европеиския пазар,ваобще не са толкова ниски,колкото казват.Доколкото знам един кг мед в Гьрция е 7$.Което зна4и 4е на едро цената ще е не по малка от 3 4 $.Курса на долара е 1.5 които може да смята........И имам приятел п4елар в гьрция,казва 4е там п4еларството е доста доходно...
Приятелю в Гърция Украинския мед се продава по 5-7 долара а той малко се различава от Китайския / това не го твърда 100 % /
Но качествения мед върви по 12-15 евро
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

toko652003 написа: Някой от пчеларите прочете ли писмото което умувахме тука
какви са отзивите или всеки си е застанал на щандчето и си мисли че с такива сергиини продажби си е решил проблема ,а останалите пчелари идващи да погледат те какво коментират :?:
или само цъкат с език и гледат шаранията етикети буканчета делвички ... ама засега всичко полулегитимно ако трябва да си говорим честно :idea:
Как да прочетем нещо, което не е готово. Нали все още дискутираме по текста. Нямаше физическата възможност да го подготвим за Плевен. Но това не значи че сме загърбили идеята. Надявам се повече колеги да се включат в дискусията за да се получи нещо наистина добро, нещо, което ще удоволетвори по-голяма част от нас. Винаги ще има недоволни. Важното е да се получи някакъв консенсус и нещата да са добре обмислени за да не се наложи утре пак да искаме промени на неща които самите ние сме предложили. Ще се постарая да се вземе под внимание мнението на всеки . В края на краищата това е декларация на всички пчелари .
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Ясно
ок разбирам но можеше да е като проекто писмо да го прочетат повече хоратака поне щеше да се сондира мнението им но както и да е
умувайте , но да не стане както поговорката ''докато умните се на умуват и лудите се налудуват ... '' да не изпоснем влака
естествено че ще има недоволни не може на всеки да се угоди
основните искания нали са ясни какво умуваме още :?: то така или иначе малко е вероятно някой да ни обърне внимание , но колкото се бавим по зле след месец два ще започне работата по пчелините и никой няма да му е до протестни писма , ако правим компромиси ще стигнем пак до под кривата круша !


:idea:
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Проекта го има и дискусията е върху него. За съжаление много малко са хората, които се включват в дискусията. Така се забавят нещата. Всеки ден поне 50 потребители посещават форума, но само един двама дават някакви предложения. Не си мислете, че е толкова лесно да се угоди на 50000 пчелари.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

dimitarbonev написа:Проекта го има и дискусията е върху него. За съжаление много малко са хората, които се включват в дискусията. Така се забавят нещата. Всеки ден поне 50 потребители посещават форума, но само един двама дават някакви предложения. Не си мислете, че е толкова лесно да се угоди на 50000 пчелари.
Естествено ,но вкрая на краищата трябва да сме реалисти каквото може по закон и това което без много усилия(пари) от страна на държавата да се направи да го искаме все пак да не сме прекалено лакоми да слезем на земята България не е в кой знае какво цветущо положение :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”