Медодобив 2013

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Медодобив 2013

Мнение от светльо »

Аз ми е трудно да се сетя за сезон, през който да не съм попадал в тази ситуация - и буквално, и преносно, и всякак ми писна от тези пръскания, пълно безочие, тотален непукизъм, абсолютно безсрамие, разправял съм се с общини, с кметове, със арендатори, с институции е няма оправия братче и това е, земеделците си правят какво искат и изглежда никой и нищо не може да ги ограничи. Ма протести, ма стачки, ма субсиди, па програми, па правителството, още за не знам си какво разни апели и кел файда - минава самолета над кошерите и ти си до там, чакай ти после субсидии и програми.

Не знам, аз понеже имам и едно ремарке, та практикувам и подвижно, на него стана белята тази година - вече мисля да го спирам (едното всъщност съм го спрял, третото даже и нямам желание да го оборудвам, така си стои), а за стационарния взех мои си сериозни мерки, предупредил съм всички земеделци, които са ми наоколо, тъй като и от тях мине не мине си патя, та на 4-и очи съм им рекъл, ако стане нещо, ма изобщо не ме интересува кое, как, що и какво, то ще е за последно, гаранция, ако не вярват, да пробват ..... просто няма да има прошка и няма да има приказки. То не, че пари, аз цели сезони изпускам с тези техни пръскания - е как ще я правим тази работа, до кога така, моите извинения, но е желателно да си уважаваме един друг бизнесите, защото всеки се нуждае от хляб, ако ще си правим един на друг мръсотии, да го кажат директно и да се почваме. Не, че нещо, но ето един тукашен колега си спря и двете ремаркета - заради пръсканията, друг си продаде и 4-те ремаркета, пак поради същата причина, трети спря да се занимава с пчеларство 200+ кошера долу за амнайсти път, подобни примери наоколо имам вече около десетина, е на какво прилича това, така ли ще стигаме европа, така ли ще развиваме икономика и държава, не, не и не, няма да го бъде, няма аз съм се зарекъл, спра ли да се занимавам с пчеларство, значи със сигурност някои земеделци ще спрат да се занимават със земеделие, щом като са ербапи, тогава ще горим в ада заедно, ай сиктир от дрисъци, дето се насират, като видят два лева на гъза си ....... направил милиони станал голяма работа, чакай мой човек, явно не знаеш, че няма недосегаеми хора и американските президенти ги гърмят.

п.п. сори за дългия и извън темата пост, но само като се замисля по въпроса и ме хващат бесовете, та зор се сдържам - наистина отношението на земеделците вече е крайно нетърпимо и наглоста им е преминала всякакви граници, само капка трябва, за да прелее чашата. Каквото и да правиш, както и да гледаш едни пчели, мине ли самолета отгоре и всичко отива по дяволите - поне един тон мед, ма минимум един тон съм назад, заради това пръскане, което претърпях тази година, а за един колега наблизо с 400 семейства ..... човека даже не искаше да приказва, стискаше само зъби.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Медодобив 2013

Мнение от Gojyto »

Почти всички земеделци са малки лекенца,които ако не бяха евросубсидирането сега щяха още да си карат 25 годишните Беларусчета и Болгарчета.А сега ми се бият в гърдите,че са си оправили живота и са много умни.И ще ми казват ,4е трябвало да им плащам за да сеят сланчо и кориандър.
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: Медодобив 2013

Мнение от Krasio1980 »

алеко написа:п.п. ако някой ден чуете, че ще съдят пчелар за предумишлено убийство на земеделец да знаете, че има голяма вероятност да съм аз - аман, това което ме плаши повече от натравянето на пчелите е да не ми цъфне някой земеделец в такъв момент и да ми падне пердето, бати помиярщината братче, пръскат си и хич не им пука, задръжки никакви.

колега тая тема наистина е болна и да му обесняваш на оня див аграр, че кибрита струва 5 стотинки пак ще си пръска ...да чукна на дърво имам малко натровени ....сам не можеш да решиш проблема,обединете се дано имаш и други последователи наоколо пчелари,заедно по ще се намери решение :wink: ...тая сган е като пчелояда,колкото и да го гърмиш все няма утървия :evil:
пчеларството е проста работа за умни хора
niki1313
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Яну 05, 2013 12:31 pm

Re: Медодобив 2013

Мнение от niki1313 »

Ако това не е провокация за да преброиш "специалистите" ... браво и успехи занапред.

Много еснафска тема ВАЛКО. Пука ли ти кой колко вади...Недей, не бива.
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Медодобив 2013

Мнение от volodq »

1123456 написа:Не обичам да се подиграват с трудът ми, и явно ще продължа само да чета без да пиша повече... Успех на всички


защо мислиш че аз не съм писал една година :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]
И защо не си писал една година,защото си най-големия пчелар с най-големите добиви ли?Ами земи сподели с нас как го постигаш?
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: Медодобив 2013

Мнение от славов »

пчелина е заобиколен от слънчоглед тая година а пчелите почти не кацат върху питите ,летят към гората която е поне на 1,5 километра.Почнах да се питам дали всичко това за препаратите с които обработват семената и после се отделяли в нектара не е истина и самите паши от които чакаме мед не ни УБИВАТ пчелите
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Медодобив 2013

Мнение от Gojyto »

Главно се сеят хибрида слънчоглед с различни модификации.Единич е PIONEER,а другия е LG.За първия съм на мнение ,че почти нищо не отделя.Всяка година имаме по 1500 2000 декара в близост до 1 км и резултата не е очарователен.
валко
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 8:00 pm

Re: Медодобив 2013

Мнение от валко »

niki1313 написа:Ако това не е провокация за да преброиш "специалистите" ... браво и успехи занапред.

Много еснафска тема ВАЛКО. Пука ли ти кой колко вади...Недей, не бива.
Темата съм я пуснал от любопитство,мисля че на много от нас ни е интересно как върви медодобива,по региони как е в полето,гората .Виж че има много еснафи които искат да си сверят часовниците,като не ти пука не влизаи в темата.Комунистите навремето виждаха във всичко правокация и поучаваха Недеи, не бива.
danielita
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 7:19 pm

Re: Медодобив 2013

Мнение от danielita »

здравейте колеги тази година мисля че беше медова като пашите природата и времето ги раздели по отделно , и така пчелите успяха да уползотворят сяка отделна паша с лек интервал между тях аз от 13 кошера искарах средно по 67кг мед.
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Медодобив 2013

Мнение от volodq »

danielita написа:здравейте колеги тази година мисля че беше медова като пашите природата и времето ги раздели по отделно , и така пчелите успяха да уползотворят сяка отделна паша с лек интервал между тях аз от 13 кошера искарах средно по 67кг мед.
Пашата още не е свършила,а Вие давате среден добив! :(
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
p4elar
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 2:11 pm
Местоположение: Генерал Тошево Добричко

Re: Медодобив 2013

Мнение от p4elar »

Като цяло годината е по- слаба от 2012.Поне така е в моя регион.Акацията беше супер.После дългото засушаване през май и юни си оказа влияние и пчелите въпреки подхранването дръпнаха назад.По време на слънчогледа много дъжд и ниски температури.Все пак извадихме два пъти но предната година -3.Сега от гюрлюка може да излезе нещо но то е вече тараш.Е, имало е и по-лоши години!
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Медодобив 2013

Мнение от Veselin »

При мене пашата от слънчогледа продължава -след първото въртене ги оставих на един магазин ,,,сслед седмица видях че магазина е пак пълен и бързо,бързо им ги върнах пак
p4elar
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 2:11 pm
Местоположение: Генерал Тошево Добричко

Re: Медодобив 2013

Мнение от p4elar »

Veselin написа:При мене пашата от слънчогледа продължава -след първото въртене ги оставих на един магазин ,,,сслед седмица видях че магазина е пак пълен и бързо,бързо им ги върнах пак
ако беше и казал къде е това при теб, картинката щеше да е по - ясна :mrgreen:
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Медодобив 2013

Мнение от volodq »

При мен още има паша от слънчоглед и магарешки бодил/виагра/ :D ,а започна и японската акация.Като цяло годината е по-добра от миналата.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Медодобив 2013

Мнение от Gojyto »

Някой да знае какъш сорт слънчо сеят при него ?
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”