Добавки в захарния сироп

Модератор: toko652003

p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: кобалтов хлорид

Мнение от p4elar4e »

Може би въпросите които задавам са прекалено тъпи и затова предизвикват смях.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: кобалтов хлорид

Мнение от p4elar4e »

Сигурен съм,че го има.Идеята ми беше да разбера дали ще ми излезе по-евтино да си набавя отделните съставки.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
ahmed
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 8:06 pm

Re: кобалтов хлорид

Мнение от ahmed »

p4elar4e написа:Сигурен съм,че го има.Идеята ми беше да разбера дали ще ми излезе по-евтино да си набавя отделните съставки.
евтиното не е наи добро. :x :x :x
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: кобалтов хлорид

Мнение от p4elar4e »

ОК.Благодаря за отговорите.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: кобалтов хлорид

Мнение от buci59 »

Относно витамин В12 в ампули.В аптеките го има но с различни обемни единици.Намират се 250 ,500 ,1000 .В литър сироп се слагат 250 обемни единици от В12.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: кобалтов хлорид

Мнение от nikoko »

buci59 написа:Относно витамин В12 в ампули.В аптеките го има но с различни обемни единици.Намират се 250 ,500 ,1000 .В литър сироп се слагат 250 обемни единици от В12.

Необходими са по 20 гами "B12" на ден за пчелно семеиство. Следователно тука има значение периода през коити се третира и к-вото сироп/или/ твърда храна която се подава на семеъството.
Наи просто, ако се третира през 7 дни, са необходими 140гами.
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: кобалтов хлорид

Мнение от Майка »

от Интензивно пчеларство, част 2
"Препоръчват се като биостимулатори и някои микроелементи като кобалт /8 мг на литър сироп/. Той лесно се намира като кобалтов хлорид /CoCl2/. Той се дава от 16 до 24 мг на литър сироп, а при пролетното подхранване по 4 мг на литър сироп. Кобалтът увеличава пилото с 29,3 %, а количеството мед с 55 %. Той предпазва пилото чувствително от европейския гнилец и в действителност е най-евтиният биостимулатор;
дават се витамини A, D, E, И B12, Витамин В12 довежда до бързото излекуване от европейски гнилец. Той съдържа в своя състав кобалт и поради това предотвратява развитието на гнилеца;
в по-ново време като изкуствена белтъчна храна се препоръчва прясното мляко. То се дава, след като му се обере сметаната. Млякото се смесва с вода - в 8 литра вода се прибавят 2 литра прясно мляко, а захарта остава в същата концентрация."
iwan4o написа:
Исках да попитам откъде мога да се снабдя с кобалтовия хлорид Co(NO3)2 6H2O на колегата plom4oo,и този кофеинов бензоат?
Co(NO3)2 6H2O е кобалтов нитрат
CoCl2.6H2O- кобалтов хлорид. Могат да се намерят в магазините за химически реактиви.
Последно промяна от Майка на Пон Дек 28, 2009 10:59 am, променено общо 1 път.
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: кобалтов хлорид

Мнение от evil_dea »

Ето ви кобалтов хлорид http://pchelar.com/node/300
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: кобалтов хлорид

Мнение от plam400 »

Майка написа:
от Интензивно пчеларство, част 2
"Препоръчват се като биостимулатори и някои микроелементи като кобалт /8 мг на литър сироп/. Той лесно се намира като кобалтов хлорид /CoCl2/. Той се дава от 16 до 24 мг на литър сироп, а при пролетното подхранване по 4 мг на литър сироп. Кобалтът увеличава пилото с 29,3 %, а количеството мед с 55 %. Той предпазва пилото чувствително от европейския гнилец и в действителност е най-евтиният биостимулатор;
дават се витамини A, D, E, И B12, Витамин В12 довежда до бързото излекуване от европейски гнилец. Той съдържа в своя състав кобалт и поради това предотвратява развитието на гнилеца;
в по-ново време като изкуствена белтъчна храна се препоръчва прясното мляко. То се дава, след като му се обере сметаната. Млякото се смесва с вода - в 8 литра вода се прибавят 2 литра прясно мляко, а захарта остава в същата концентрация."
iwan4o написа:
Исках да попитам откъде мога да се снабдя с кобалтовия хлорид Co(NO3)2 6H2O на колегата plom4oo,и този кофеинов бензоат?
Co(NO3)2 6H2O е кобалтов нитрат
CoCl2.6H2O- кобалтов хлорид. Могат да се намерят в магазините за химически реактиви.
В Шумен има лаборатория за хим. в-ва.Потърси гугъл и ще ти излезе.Цената му мисля е 50 60 лв за 100 гр.И трябва да се разреди ,защото са 100% чисти.А аз го взех от Шуменския у-тет.Зех си го и Химичката ми го направи в точен процент.А за грамажи и проценти ги пише в интернет,малко търсене и се намира.Успех
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Добавки в захарния сироп

Мнение от p4elar4e »

Споделете какво добавяте в сиропа или в питките,за да постигнете някакъв положителен ефект за пчелите.Пишете какви билки,химически елементи или вещества добавяте,съответните концентрации и честота на употреба.Какви са ефектите които се наблюдават за всяка добавка :?:
В други теми се споменава за побишаване на яйценосната дейност на майката,за увеличаване на хоботчето на пчелите и др.Явно има доста вещества които имат положителен ефект върху пчелите.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Добавки в захарния сироп

Мнение от drone »

Есента при подаването на сиропа, освен стартовит ,завирах водата за сиропа с билки- основно кантарион ,риган, липа, мента - от всичко по повечко. :wink: Не съм забелязал да го взимат по- охотно от сиропа без билки, но все ще има повече полза отколкото без нищо.
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Добавки в захарния сироп

Мнение от Майка »

ПРЕПАРАТ “КАС”-81.
Готовится из растительного сырья - почек сосны и полыни горькой, заготовленной в два срока – до и во время цветения. Полынь горькую можно заменить полынью Сиверса.
Препарат КАС-81 обладает стимулирующими свойствами при весеннем развитии пчелосемей.
Приготовление препарата: высушенное сырье измельчают до частиц размером не более 4 см и готовят смесь в соотношении: 50 г почек сосны, 50 г полыни горькой, собранной в стадии вегетации(период активной деятельности растения, когда происходит усиленный рост и развитие, наращивание зеленой массы) и 900 г – в период цветения. Смесь смешивают и заливают 10 л воды, кипятят в эмалированной посуде с плотно закрытой крышкой на слабом огне 2-3 часа, затем отвар оставляют до 8 часов в теплом месте. После этого раствор фильтруют через 2-3 слоя марли и полученную жидкость добавляют в сахарный сироп.(1,5 кг сахара на 1 л воды) по 30-35 мл на 1 л сиропа. Сахар можно заменить медом.
Применяют осенью во время подкормки пчел для зимнего содержания. Наиболее эффективные сроки применения осенью – 15 – 20 августа. Пчелиной семье скармливают 5-6 л лечебного сиропа в 3 - 4 приема, в зависимости от силы семьи.
Препарат следует готовить только перед использованием. При хранении из него улетучиваются эфирные масла, фитонциды и другие активные вещества растений.

ПОЛЫНЬ.
Из сухой травы полыни после ее измельчения готовят отвар 1:20 (100 мл на семью). 500 г травы заливают 10 л кипятка, накрывают и настаивают 2 суток. Затем отвар смешивают с сахарным сиропом (1:1) из соотношения 100 мл/л сиропа.
Заклещеванность пчел после обработки снижается более чем на 83%.

ПЕРЕЦ ГОРЬКИЙ.
Для приготовления настоя горького перца берут 50 – 60 г измельченного высушенного стручкового перца, заливают 1 л кипятка (+90 - + 100 0С) и настаивают 10-15 часов. Раствор фильтруют через мелкую сетку или марлю. Затем отвар перца смешивают с сахарным сиропом (1:1) из соотношения 50 - 120 мл/л сиропа. Обработку проводят 2 –3 раза в месяц с интервалом 7 – 10 дней.
Заклещеванность пчел после обработки снижается более чем на 83%

ГОРЬКИЙ ПЕРЕЦ С ПРОПОЛИСОМ.
Имеются сведения, что акарицидный эффект обработки пчел горьким перцем повышается, если к настою, смешанному с сахарным сиропом (1:1) добавить 20 г раствора прополиса 10-ти %. Отвар перца смешивают с сахарным сиропом из расчета 120 мл/л сиропа в сочетании 20 мл 10%-ного спиртового раствора прополиса. Спиртовой раствор готовят следующим образом: мелко измельченный прополис помещают в холодную воду, используют осадок. Его подсушивают и заливают 96%- ным этиловым спиртом в соотношении 1:10. Настаивают в герметически закрытой посуде без доступа света в течение недели, периодически взбалтывая. Затем раствор фильтруют и используют.
Заклещеванность пчел снижается после обработки на 91,1%.

Рецептите са от руски форум.
http://www.pchelovod.info
mera1970
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 3:06 pm
Местоположение: гр.Средец обл.Бургас
Обратна връзка:

Re: Добавки в захарния сироп

Мнение от mera1970 »

Слагаме витамини и минерали.Веднъж сложихме и преработина кръв но после край тях не се минаваше.
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Добавки в захарния сироп

Мнение от plam400 »

[quote="mera1970"]Слагаме витамини и минерали.Веднъж сложихме и преработина кръв но после край тях не се минаваше.[/quote
и имали ефект при тебе?Какъв витамин слагаш чиктоник или от по ефтиния?
mera1970
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 3:06 pm
Местоположение: гр.Средец обл.Бургас
Обратна връзка:

Re: Добавки в захарния сироп

Мнение от mera1970 »

plam400 написа:
mera1970 написа:Слагаме витамини и минерали.Веднъж сложихме и преработина кръв но после край тях не се минаваше.[/quote
и имали ефект при тебе?Какъв витамин слагаш чиктоник или от по ефтиния?
От кръвта станаха силни, ама и много люти А витамините ми са някъде около 2,50 - 3 лв.пакетчето комбинирани заедно с микроелементи и амино кисилини.
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”