Аларма за пчелин

Модератор: toko652003

valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Аларма за пчелин

Мнение от valvrv »

Някой интересувал ли се е за обезпечаването на пчелин с разни видове аларми електронни имам в предвид а не лошо куче,кошер с дупка на дъното ,катинари или други такива.Става въпрос за охранителна система която при отчитане на нарушение на периметъра може да предприеме редица мерки като:
#заснемане на нарушителя.
#изпращане на GSM съобщение.
#включване на аларма.
#пускане на ток :wink:
#взривяване на бомба :wink:
#наблщдаване на пчелина от компютъра в къщи в реално време
#ифрачервени камери за нощно виждане..
#наблюдаване на пчелина в реално време през GSM трето поколение.
Фирмите за този вид техника и услуги вече предлагат голяма гама от продукти оито биха били полезни за един пчелар с примерно 100 бр. кошера извун населените места.Дори има и обява в пчеларската преса за охранителна система за пчелини .мисля че изпраща съобщение на GSM при нарушение.Мето мнение е че инвестицията си струва при голям пчелин като се има в предвид че човека е най-големия враг на пчеларите едва ли има някой които да не си е патил от вандалщина или кражби.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

В метро имаше някакви охранителни камери без кабел, но незнам какъв обхват имат(не бяха много скъпи, към 100 - 150 лв). И мисля, че трябва да работят постоянно и да записват когато те няма на пчелина. Това означава да вкараш по скъпа техника в склада на пчелина (ако имаш ток) като компютър, което ако някой разбере ще ти е от по-голяма вреда отколкото от полза. Незнам какви са условията за застраховка на кошерте, но може да се окаже по-изгодно отколкото да ти откраднат и кошерите и техниката. То да не дава Господ. Крадецът като реши нищо не го спира. На мен преди две седмици от двора влязоха и ми откраднаха ново колело, а пък какво остава, ако си далеч. Дори и да ти прати смс на GSM колко време ще ти трябва да реагираш. Да не мислиш, че ако се обадиш на ченгетата и им кажеш че може би те крадят, ще си мръднат задн... дотам.
Иначе аз не бих ползвал такова нещо, защото моите са на такова място, че по-скоро мечка ще ги разтури, отколкото някой да ги краде!
Това за бомбата... Ще ти пратя една снимка на пльокало. То обаче ще спре само животно!

С пускане на ток можеш сравнително лесно да го реализираш. С един прекъсвач поставен на вратата, така че като се отвори да затваря веригата. Ние бяхме направили така на село и светваше една лампа вкъщи, когато когато някой нещо "пипа" в другите сгради.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

за бомбата е майтап не че нямам възможност да я направим обаче законите в България са такива че по вероятно е крадеца да ме осъди за трдова злополука :twisted: :wink: А иначе ако ми прати сигнал за максимум 10 мин. съм там.А ако го снимам с камера ще го намеря и най вероятно повече и през ум няма да иска да види пчели камо ли да ги краде или унищожава.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

Апък видеокамерите които стават и за нощни снимки са около 100 $.Човека който е пуснал обявата за охранителна система в пчеларските вестници мисля че излизаше около 500 лв. ако не се лъжа,да ти прати на GSM съобщение при нарушител.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

цитат:Незнам какви са условията за застраховка на кошерте, но може да се окаже по-изгодно отколкото да ти откраднат и кошерите и техниката

определено няма смисъл от застраховката.В България тя се използва само при кандидатстването за даден проект било то пред банка,фонд земеделие или САПАРД.Застрахователите не покриват щети при кражба и вандалщина,американски гнилец и сигурно против натравяне(за последното не съм 100% сигурен).Застраховат за по безопасните болести и за диви животни,размера на застраховката е май 5% от застрахователната сума.ще се поинтересувам и ще дам точната сума и процент
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение от drone »

Ще пробваме, засега направих албум и качих пробно снимки. После ще качвам във форума.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение от drone »

За големи пчелини със сигурност си струва устройствата за изпращане на SMS и скрита камера едновременно. Доколкото знам се задействат от детектор на движение. Само че ,какво става ако гадовете блокират детекторите. Трябва дублираща система. Или вътре влезнат диви животни. Тогава ще търчиш постоянно нощем до пчелина. Така си мисля -може и да не съм прав. Техниката постоянно се усъвършенства и какви ли не джаджи излизат на пазара. Само че,колкото едно нещо е по-просто толкова е по-надеждно да сработи. Аз съм твърдо за бомба. В по-мекия вариант да е осветителна- тоя дето бара кошерите да не може нищо да види половин час, след като избухне. В твърдия вариант- бойна нападателна граната, завързана за дъното на кошера и отделно шплента на запалката с тел за земята. Само тогава ще имате заловени на местопрестъплението и сурово наказани едновременно. 8) . В този вариант трябва да имате и предварително изкопан маскиран трап за заравяне на боклуците. :wink: . Това малко за майтап !
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

drone написа:За големи пчелини със сигурност си струва устройствата за изпращане на SMS и скрита камера едновременно. Доколкото знам се задействат от детектор на движение. Само че ,какво става ако гадовете блокират детекторите. Трябва дублираща система. Или вътре влезнат диви животни. Тогава ще търчиш постоянно нощем до пчелина. Така си мисля -може и да не съм прав. Техниката постоянно се усъвършенства и какви ли не джаджи излизат на пазара. Само че,колкото едно нещо е по-просто толкова е по-надеждно да сработи. Аз съм твърдо за бомба. В по-мекия вариант да е осветителна- тоя дето бара кошерите да не може нищо да види половин час, след като избухне. В твърдия вариант- бойна нападателна граната, завързана за дъното на кошера и отделно шплента на запалката с тел за земята. Само тогава ще имате заловени на местопрестъплението и сурово наказани едновременно. 8) . В този вариант трябва да имате и предварително изкопан маскиран трап за заравяне на боклуците. :wink: . Това малко за майтап !
не е задължително да ходиш до пчелина има вариант при който може да го наблюдаваш от вкъщи на компютъра или на телефона разбира се това са по скъпи варианти но цените постоянно падат.А да блокират датчиците едва ли ,повечето крадци са кокошкари и представа си нямат от такива работи.Особенно ако връзката е по кабел в земята не е задължително примерно да е инфра червен лъч който да обгражда пчелина и единственото което трябва да направят е да го знаят къде е и да го прескочат(отдолу или отгоре),има обемни датчици ,микровълнови бариери,датчици за движение и какво ли още не.А що се отнася за животните датчиците могат да се нагласят да не се задействат примерно при обект до 20 кг.Е ако има мечки който е в балкана да му мисли :wink: :wink: там вече не знам с какво да ги пазиш.
А за варианта за бомба само "хипотетично"може и да гръмне с боя дето не се чисти тъй че видиш ли някой целия син ясно кой е твоя човеки тогава................. :evil: :evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted: :!: :!: :!:
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

Ето един вариант за бъдещия БЪЛГАРСКИ ПЧЕЛАР :
Около 10 ч вечерта
някъде в България
"Седи си той в къщи лежи и пъшка,на една страна вино на друга мезе разпилено,а до него моме зачервено" и решава нашия юнак да види какво аджеба става в неговия вилает(хе хе)вади той от джоба си pocet PC ''джобен компютър'' пуска го повиква през интернет инфра червената си механично завъртаща се на 360 градуса цветна камера(реших да спра до тук хи хи) :lol: и оглежда владението си.От менюто задава дозирането на кучешката храна тя автоматично пада и на момента дотичват 2 големи Български овчарки от другото меню избира отчета за дневния приход от нектар за всеки кошер :shock: :wink: .И накрая нашия балкански герой си ляга вие знаете при кой..... :wink:
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

VIDO VC818: 1/3" SONY SUPER HAD CCD InfraRed waterproof color camera
Изображение

VIDO VC818 е цветна камера с инфрачервени лъчи, наличието на които дава възможност на камерата да вижда при абсолютен мрак на разстояние до 25 метра. Камерата има High Sensitivity Day-Nigh функция и при намаляване на осветлението автоматично преминава в черно-бял режим. Инфрачервените лъчи не са видими от човешкото око, но матрицата на камерата е проектирана да вижда в инфрачервения спектър. С тези камери можем да Ви предоставим решение на проблемите с липсата на светлина и външния монтаж! Камерата е капсулована в алуминиев кожух. Разделителната способност е 420 TV линии и осигурява изображение с високо качество. Камерата е с обектив 6 мм, което означава, че няма нужда да купувате отделен обектив. Захранването е 12V DC, а инфрачервените диоди осветяват площ пред камерата на разстояние до 25 метра при пълна тъмнина. Показателят за водоустойчивост е IP 66 което означава че камерата е влагоустойчива и водоустойчива.
-------------------------------------------------------------------
GSM Remote Camera

Изображение

External GSM remote camera

Дистанционната камера представлява цветна камера активирана чрез GSM/GPRS, и може да бъде разположена навсякъде по света, където има GSM покритие, за осигуряване на пълноцветни VGA JPEG изображения при поискване или при активиране на външни събития.

Снимките могат да бъдат изисквани ръчно чрез набиране (dial up) от персонален компютър (PC), чрез използване на стандартен модем или към камерата може да бъде изпратена команда за искане на образ. Командите се дават чрез SMS или по е-мейл. Камерата може също така да бъде програмирана така че да отговори на стандартни гласови повиквания и при идентификация на повикващия да предоставят изображенията чрез имейл като приложен фал, до уеб-сървър или до централен сървър, който можа тогава да комуникира интерактивно с нея.


Камерата е оборудвана с многостепенно I/O разширение, позволяващо дисктанционно четене на външни сензори и автоматично снимане при детекция на сензорна промяна. Камерата може също така да бъде програмирана, че да отговаря автоматично чрез активиране на един или повече изхода, да осигури реакция за критично кратко време, като същевременно уведомява включените в програмата получатели за естеството на събитието.Тези сензорни събития могат да бъдат отчитани чрез SMS, по и-мейл, до централен сървър или чрез гласови съобщения до стандартен телефон. Снимките могат да бъдат изпращани по и-мейл като приложен/и/ файл/ове/, директно до уеб-сървър чрез използване на HTTP POST или до централен сървър. Блокът може също така да бъде разширен с опционен аудио борд /к-лно у-во/, за осигуряване на дистанционни аудио-комуникации и да се позволи ръчно DTMF управление.

Дистанционната камера обикновено се захранва от адаптор от електрозхранващата мрежа или с 12-волтова батерия, но също така има собствена резервна батерия, която позволява камерата да може да работи до два дни в случай на прекъсване на основното захранване.

Мулти-камерите RS485 могат също така да бъдат “верижно свързани тип “маргаритка” от основната дистанционна GSM камера, за осигуряване на покритие на широка площ. Чрез единична излъчена команда може също така да се направи едновременна снимка с всички камери.

Камерата може също така да има опция за уеб-сървър, така че да може да се направи снимка в реално време, чрез използване на интернет, а също така това може да се направи с РС или чрез използване на мобилен телефон през стандартен браузър за мрежата. Просто извиквате основната интернет-страница и ще Ви бъде представена уеб-страница, където можете просто да кликнете и да направите снимка. Тази версия обикновено изисква фиксирана IP SIM.


GSM дистанционно е оборудвано със съофтуер за РС, за конфигуриране на камерата съгласно Вашите изисквания. Можете също така да конфигурирате камерата дистанционно чрез SMS, по и-мейл или чрез dial-up.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

диаграми за връзката при горното мнение(GSM Remote Camera)
CSD
Изображение
Dial-up връзка чрез CSD

HTTP POST
Изображение
Изпращане на снимките към web-сървър чрез GPRS

EMAIL
Изображение
Изпращане на снимките към Email-адрес чрез GPRS
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

мисля че всеки знае какво да прави след като има снимка с крадците
"ще си поговорят приятелски" :evil: :roll: :wink: повярвайте ми след идин -два опита след като се разчуе наоколо как са се съгласили с вашите убедителни "доводи" друг едва ли ще се пробва.все пак ние държим кошери не злато на пчелина и никой няма да се пробва за нищо. :shock: :x :lol: :o :twisted: :wink:
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Мнение от apis1964 »

всичко това е много хубаво ,но крадците са предимно хора от бранша.Ако си сложи черна качулка забравете за камерите и те няма да помогнат,има и още куп прийоми използувани за заличаване на следи. :wink: :wink: :wink: :oops: :oops: :oops:
Димкис
Мнения: 168
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:45 pm
Местоположение: Русе

Охрана на пчелина

Мнение от Димкис »

Мисля че най сигурната охрана са самите пчели.Само трябва да им се осигури възможност да могат да излязат извън кошера в подходящия момент.Това става с подходяща промяна в конструкцията на кошера.Представете си как бандюгата го докосва/кошера/там където не трябва и едната дъска изхвръква настрани и какво ще му се случи/на бандюгата/.Е не е необходимо дъската да изхвърча,но може да остане на место при опит за преместване на кошера.Това работи.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

межеби не ме и разбрахте правилно.
1-аларма която ще ти съобщи че имаш нарушител на пчелина позволява да отидеш веднага(това е за хора които са им наблизо кошерите)или да се обадиш на човек,за полицията изобщо не си правя илюзии.
2-в повечето от случаите не става дума за крадец а за вандал който прави само вреда,чупи краде каквото намери и най вече търси желязо.
3-тя действа и превантивно малко хора ще направят опит да навлезнат при условие че знаят че има и са чули как са тия които са пробвали :twisted:
при мен случая е такъв че даде ли ми сигнал че има нарушител ще има човек там за толкова кратко време,че нарушителя няма да има време да се изпикае дори :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”