ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ за които не намирате подфорум.

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
bobi_max_
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 2:35 pm

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ за които не намирате подфорум.

Мнение от bobi_max_ »

Здравейте! Моля ви за един съвет, понеже съм начинаещ пчелар, преди няколко дни закупих 15 кошера транспортирах ги около 50км, проблемът ми е слядния: когато отваряме няколко от кошерите пчелите стават извънредно лоши нахвърлят се по 150-200бр. на нас и не ги спира пушилката, и въобще не може да се работи по кошера налага ни се да го затворим пръждевременно. А пчелите продължават да летят след нас още 100м. докато се отдалечаваме от тях, а много време целият периметър не може да са се минава без костюм. МНОГО ЩЕ СЪМ ВИ БЛАГОДАРЕН АКО МИ ПОМОГНЕТЕ!
estabien
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:36 am
Местоположение: около Несебър

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ за които не намирате подфорум.

Мнение от estabien »

Един въпрос в две теми :idea: аз бих пробвал да ги подпуша хубаво изчаквам минута открехвам отгоре подпушвам и отварям ,правя го по обяд ,ако не става бих пробвал да ги напръскам и със пулвелизатор
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ за които не намирате подфорум.

Мнение от volodq »

С пулверизатор не пробвай,че ще береш повече ядове!
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
NikolaiManolov
Мнения: 57
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 9:01 pm
Местоположение: гр.Добрич

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ за които не намирате подфорум.

Мнение от NikolaiManolov »

Вероятно са раздразнени много от дългото пътуване. Не бива да се пипат поне 2-3 дни след транспорта. Друга възможна причина е да са пръскали земеделските култури.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ за които не намирате подфорум.

Мнение от светльо »

Преди да платиш кошерите преглеждахте ли ги?
Колко време след транспортирането им ги отворихте - на същия ден или ...?
Други кошери на същото място имаш ли?
Нападения помежду им забелязва ли се?
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ за които не намирате подфорум.

Мнение от Цеко »

Имам въпрос на който може и да е отговаряно някъде из форума но аз не можах да намеря нищо :oops: . Вчера използвах лошото време да окося около кошерите и забелязах че на прелетните дъски на някой от кошерите (по силните) има изхвърлени по една шепа какавиди. На какво се дължи това? Спомням си че бях чел някога някъде, че това било знак че пчелите са гладни, но в моя случай това не е възможно,понеже лошото време ми попречи да извадя меда, така че някаква друга ще да е причината ???
ivan1
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 7:10 pm

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ за които не намирате подфорум.

Мнение от ivan1 »

Това се дължи на ниските температури.Част от пилото изстива.
estabien
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:36 am
Местоположение: около Несебър

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ за които не намирате подфорум.

Мнение от estabien »

простудено пило ,потърси има писано доста
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ за които не намирате подфорум.

Мнение от ba4o_ivan1976 »

преразширени са и не покриват пилото!!!Или са гладни и изхвърлят търтеевото!Или нещо за коет не мога да отговоря!!!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
bobara
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 9:48 am
Местоположение: Костенец

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ за които не намирате подфорум.

Мнение от bobara »

Имам вьпрос кьм колегите.Коя от липите е по медодаина.Насадих преди години дребнолисни,като мислех че са ПО.Но сега като ги гледам малко ги посещават пчелите.Та затова ми е и вьпроса.Ще сьм благодарен да чуя мнението на колеги. :wink:
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ за които не намирате подфорум.

Мнение от Veselin »

Бобър -липата е капризно дърво -иска определена температура и влажност -като акацията-не разчитай много на нея ,каквото хванеш във времето -това е.
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ за които не намирате подфорум.

Мнение от Диян Димитров »

Някой учредявал ли е право на ползване в горски фонд - държавна собственост за настаняване на постоянен пчелин ? Съгласно нормативните актове ми е ясно как трябва да стане, но не знам каква е формата на документа който трябва да ми издадат от ДГС на чиято територия се учредява правото на ползване. Тяхно задължение, но и те не са правили такова нещо до сега.
Молбата ми е , ако някой е минал по тоя път и го е извървял до край да покаже нещо.
jonny
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 3:33 pm
Местоположение: гр.Берковица

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ за които не намирате подфорум.

Мнение от jonny »

bobara написа:Имам вьпрос кьм колегите.Коя от липите е по медодаина.Насадих преди години дребнолисни,като мислех че са ПО.Но сега като ги гледам малко ги посещават пчелите.Та затова ми е и вьпроса.Ще сьм благодарен да чуя мнението на колеги. :wink:
Дребнолистната липа цъфти най-рано, преди другата. Иначе мисля че няма разлика.
gospod_pleven
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 10:44 am

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ за които не намирате подфорум.

Мнение от gospod_pleven »

Имам нужда от савет за хващане на един рой от тухлена лъща в центара на София. Ако човека който живее в къщата няма нищо на против да взема роя как да го извадя по най- лесен начин от дуп в стената. Няма мазилка и рояка е влезал в петвъртак. Даваите умни савети от сорта как да го извадя без да падне къщата а не препоръки от сорта "не се занимаваи с глупости" .
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ за които не намирате подфорум.

Мнение от Aleksey »

На умен въпрос би могло да се отговори умно,но на твоя въпрос може да ти се отговори с въпрос.

Къщата стара ли е?
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”