Пчеларството като семеен бизнес.

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
honey9
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Юни 18, 2016 3:04 am

Пчеларството като семеен бизнес.

Мнение от honey9 »

Здравейте на всички!
Темата ми всъщност представлява запитване към всички големи производители на мед в България. Специално се обръщам към тях, ако може да ме информират по въпроса.
Искам да разбера, дали тук в България, само с пчеларство, можеш да се издържаш, докарвайки си приходи, примерно от порядъка на няколко хиляди лева на месец? Примерно, чисти 5 хил. лева всеки месец, като такъв ежемесечен доход да е постоянен във времето и дълго занапред в годините? Възможно ли е това или пчеларството става основно само за допълнителни доходи, ей така между другото? Преди време бях гледал по Тв някакво семейство, което се издържа единствено от кошерите си, но те имаха стотици кошери. Със сигурност ще са нужни стотици кошери, може и над хиляда да трябват за целта. Плюс това трябва да се разполага с достатъчно голяма по площ земя, където да растат подходящите за целта билки и цветя, както и да са налице подходящите климатични условия. Така като гледам, по магазините вече чист мед за под 7 лева буркан от малко над 500 мл., трудно може да се намери. Истински, странджански, горски мед в такова бурканче струва 8 лева. 10 хиляди такива буркана да пласираш за година, това са 80 хил. лева годишна печалба. За България това е страшно много като годишен доход. Какво ще кажете по въпроса? Възможно ли е това за България? Колко на брой кошера ще са нужни и на каква цена, цена на пчелно семейство и т.н.?
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”