Времето

Кой замърсява природата? Who make foul the nature?
Публикувай отговор
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Времето

Мнение от drone »

Около мене е пълно със слънчогледи-хибриди, ама хич се не надам на тях. От тия дъждове най-много чакам от бурените по каналите и келемиите. Беднотията на селяните и кризата в дребното земеделие парадоксално пълни нашите магазини с мед. Само трябва топлина и нектара ще избие здраво.
А пък рояци засега нанай. Кьорав маточник нямам мамка му, пък как ми трябват за някоя и друга отводка. Някой ще ми каже- вземи си готови майки и готово ,пък аз ще кажа -нали струват пари бе юнако ! А парите къде са - в банките срещу тежка лихва.Как се връщат яки лихви с мижави цени на меда -това ми кажете. Влизаме пак в параграф 22 или пък да пълним гушата на банките и да ходим изгърбени от работа, но за сметка на това бедни.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Времето

Мнение от Gojyto »

Абе квото и да си говорим пчеларството си е пенсионерски занаят.
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Времето

Мнение от Veselin »

drone написа:Около мене е пълно със слънчогледи-хибриди, ама хич се не надам на тях. От тия дъждове най-много чакам от бурените по каналите и келемиите. Беднотията на селяните и кризата в дребното земеделие парадоксално пълни нашите магазини с мед. Само трябва топлина и нектара ще избие здраво.
А пък рояци засега нанай. Кьорав маточник нямам мамка му, пък как ми трябват за някоя и друга отводка. Някой ще ми каже- вземи си готови майки и готово ,пък аз ще кажа -нали струват пари бе юнако ! А парите къде са - в банките срещу тежка лихва.Как се връщат яки лихви с мижави цени на меда -това ми кажете. Влизаме пак в параграф 22 или пък да пълним гушата на банките и да ходим изгърбени от работа, но за сметка на това бедни.
Невъзможно е да нямаш роево настроение поне колега!Или не си ги поглеждал на какво положение са ,или са слаби .Щом се налага да вадим по 4 пити з.п. с пчелите...?Свий ги и до седмица ще имаш роеви ако държиш на тях ...в един район сме. :wink:
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Времето

Мнение от drone »

Veselin написа:
drone написа:Около мене е пълно със слънчогледи-хибриди, ама хич се не надам на тях. От тия дъждове най-много чакам от бурените по каналите и келемиите. Беднотията на селяните и кризата в дребното земеделие парадоксално пълни нашите магазини с мед. Само трябва топлина и нектара ще избие здраво.
А пък рояци засега нанай. Кьорав маточник нямам мамка му, пък как ми трябват за някоя и друга отводка. Някой ще ми каже- вземи си готови майки и готово ,пък аз ще кажа -нали струват пари бе юнако ! А парите къде са - в банките срещу тежка лихва.Как се връщат яки лихви с мижави цени на меда -това ми кажете. Влизаме пак в параграф 22 или пък да пълним гушата на банките и да ходим изгърбени от работа, но за сметка на това бедни.
Невъзможно е да нямаш роево настроение поне колега!Или не си ги поглеждал на какво положение са ,или са слаби .Щом се налага да вадим по 4 пити з.п. с пчелите...?Свий ги и до седмица ще имаш роеви ако държиш на тях ...в един район сме. :wink:
Да са слаби -как не ! На по 2 корпуса ЛР с пило и по един магазин. ДБ- 12 рамкови пълни плюс магазин.И тия магазини пълни с незапечетан мед.
Работата е там, че искам и мед от всичките и някой изпаднал в роево състояние за отводки.
Утре смятам да ги отварям, че от дъждовете не мога да видя положението вече 8 дена.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Времето

Мнение от drone »

Направих преглед на всичките 15 кошера на 30.05. Много пчела и пило, нито един в роево състояние, само един прави самосмяна на 4-годишна майка/боя червен цвят/. Взех 3 рамки с една едра новоизлюпена майка, която снасяше по питите за отводка, а старата и 2 запечатани маточника оставих на мястото. Нектара от магазините доста е изяден през дъждовните дни и скоро няма да се върти центрофугата. Това е засега, чакам цъфтеж на ранни плевели .
bobara
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 9:48 am
Местоположение: Костенец

Re: Времето

Мнение от bobara »

В тия горещи дни бьрзо прецьфтява липата и засушава всички билки.Чудя се откьде ще сьбират нектар момичетата? А вие как ще коментирате вьпроса? :wink:
jonny
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 3:33 pm
Местоположение: гр.Берковица

Re: Времето

Мнение от jonny »

bobara написа:В тия горещи дни бьрзо прецьфтява липата и засушава всички билки.Чудя се откьде ще сьбират нектар момичетата? А вие как ще коментирате вьпроса? :wink:
Ще бъде много добре, както го дават от неделя до вторник да повали дъжд, да повиши малко влажността на въздуха и да подобри нектароотделянето. При мен сега започва липата и ливадите.
ico_dok
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Юли 31, 2009 11:39 am
Местоположение: Долни Дъбник

Re: Времето

Мнение от ico_dok »

Големите жеги след многото дъжд изгориха тревите по ливади и синори. Сега почва да цъфти слънчогледа. Ако не повали сериозно, нищо добро не ни чака, поне в равнинните райони. Тази година всички растения изпреварват сроковете за нормален цъфтеж, както е тръгнало в края на юли ще се наложи да храним животинките. ДАЙ БОЖЕ ДЪЖД!!!! ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА СЕДЕМ - ДЕСЕТ ДНИ!!!!
jonny
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 3:33 pm
Местоположение: гр.Берковица

Re: Времето

Мнение от jonny »

ico_dok написа:Големите жеги след многото дъжд изгориха тревите по ливади и синори. Сега почва да цъфти слънчогледа. Ако не повали сериозно, нищо добро не ни чака, поне в равнинните райони. Тази година всички растения изпреварват сроковете за нормален цъфтеж, както е тръгнало в края на юли ще се наложи да храним животинките. ДАЙ БОЖЕ ДЪЖД!!!! ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА СЕДЕМ - ДЕСЕТ ДНИ!!!!
Събота нощта и в неделя за кратко валя дъжд. Пчелите направо се скъсват да внасят нектар. За сега е добре.
ico_dok
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Юли 31, 2009 11:39 am
Местоположение: Долни Дъбник

Re: Времето

Мнение от ico_dok »

Така е, вчера около обяд си ходих за малко на село и пчелите летяха като полудели. Влажността на въздуха беше много висока, а коширите все едно се облитаха - такъв лежет и носене на нектар беше.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Времето

Мнение от ba4o_ivan1976 »

ico_dok написа:Така е, вчера около обяд си ходих за малко на село и пчелите летяха като полудели. Влажността на въздуха беше много висока, а коширите все едно се облитаха - такъв лежет и носене на нектар беше.
А кантар имаш ли ?
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
ico_dok
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Юли 31, 2009 11:39 am
Местоположение: Долни Дъбник

Re: Времето

Мнение от ico_dok »

Какъв ти кантар, нектар тече от прелките :shock: , подложих тави, ама като ме няма цяла седмица сигурно ще прелеят :lol: :lol:
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Времето

Мнение от ba4o_ivan1976 »

ico_dok написа:Какъв ти кантар, нектар тече от прелките :shock: , подложих тави, ама като ме няма цяла седмица сигурно ще прелеят :lol: :lol:
Аз в такива случаи слагам до кошера една тенекия и го слагат там и после само си събирам тенекетата след като се напълнят! А като завали гадинките слагат капаци на тенекето!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
ianev
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 10:58 am

Re: Времето

Мнение от ianev »

хахахахахха :D :D :D :lol:
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Времето

Мнение от valaz »

От акацията не извадих нищо. Сега при мен цъфтят билките и липата. Започна да цъфти и белия лофант, който е втора година.
Публикувай отговор

Обратно към “Екология / Ecology ”