Мед - добиви, цени, търговци

Information, articles and everything for bee honey.
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от Veselin »

.
Последно промяна от Veselin на Чет Авг 17, 2017 8:05 pm, променено общо 1 път.
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от Veselin »

Последните думи си ги взимам назад -ще продавам :D Реколтата от слънчогледа според мен беше повече от добра-две центрофугирания,след него преди дни като за последно обрах каквото имаше -благодаря на Бога!-доволно тази година ,дано да е все така при всички.Подобрих си рекорда който имах преди...доста години!А не вярвах че е възможно да се получат 120-150 кг от кошер на стационар.Възможно е-че и повече! :wink:
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от ludiqmaks »

Веселине били споделил от кой регион си и колко главни паши посрещна тази година
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от Veselin »

.
Последно промяна от Veselin на Чет Авг 17, 2017 8:06 pm, променено общо 1 път.
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от volodq »

При мен добива е 40 кг.средно,като на единя пчелин имам една главна паша и ми сваля средния добив.И аз имам някой кошери с добиви от 80-90 кг.,но за съжаление са само 7-8 и трябва да поработя по селекцията за да достигна нивата на Веселин. :D
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от Veselin »

[quote-трябва да поработя по селекцията за да достигна нивата на Веселин. :D

Шегата си е шега колега Володя,просто медосбора тази година е добър при мене.,миналата беше не толкова добра нямаше рапица.Селекцията вероятно и ти си я правиш и едва ли държиш мърши като гледам колко много кошери имаш. :wink: Остава другия въпрос по темата-цени и търговци.Обадих се на "моя" прекупвач-ще спестя епитетите които употребих като ми каза цена-4 лева за кг. :twisted:
Това си е чист грабеж!!!Като дойде време за продажба ми се гади.Ще махна пчелите и ще видя какво друго ще захващам.Успехи на всички!
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от ludiqmaks »

Доволен съм и ти завижда даже :D
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от Veselin »

Поста ми беше към Володя,,но както и да е.Нека бог да даде на всички по много !И повярвайте ми колеги -радостно е когато постигнеш такива резултати..И аз мислех негативно преди -лани когато меда ми беше малко-не си мислете че съм приложил "хватки" -само вадя това което има в сандъците.Е какво като го имам меда-голееемо геройство,предлагат ми преди часове 4 лева на килограм -кой е героя?ПЧЕЛИТЕ!!!!!
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от volodq »

Veselin написа: Остава другия въпрос по темата-цени и търговци.
Аз си имам постоянни клиенти в София,които купуват 25-50кг.на 6 лв.в тенекии,а другия го продавам в буркани по пазарите и на прекупвачи/ 4лв./почти не продавам.Търси такава реализация колега, за да можеш да си продадеш труда на достойна цена.

п.п.Работя и друго и за това устисквам и не го давам/меда/на тяхната цена.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от ludiqmaks »

Веселине Питай на този телефон дали имат хора към твоя регион засега дават по 4.30 за букет 0897838903 казва се Борис.
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от Veselin »

Благодаря ти колега по- добре е от това което ми предлагат.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от Dinko »

Сега от 1 октомври като вдигнат тока с 10 % и ние да вдигнем цената на меда с 10 %.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от Dinko »

С около 1-2 лв. ще поскъпне медът от новата реколта тъй като добивите са по-ниски заради лошото време през лятото, съобщиха от Пчеларско сдружение "Родопска пчела", цитирани от БТА.
Пчеларите са получили около 8-10 кг мед от кошер, докато в предишни години средните добиви за планинския район са били над 15 кг, или с една трета повече.
Причина за слабата реколта са продължителните дъждове и ниски температури в началото на лятото, когато дори са наблюдавани измирания от глад на пчелни семейства.
Според секретаря на сдружението Надежда Митева при почти всички пчелари в региона има по няколко измрели пчелни семейства.
Новата реколта мед ще се появи на пазара при повишени цени около 12-13 лв. за буркан от 900 г според прогнози на представители на "Родопска пчела". Това прави цена от 14-15 лв. за килограм на дребно.
В началото на месеца от Съюза на българските пчелари обявиха, че добивите са паднали с 40%, както и че почти липсва висококачествен мед като акациев, липов и манов. Миналата година, която беше успешна за пчеларите бяха добити 10 хил. тона.
Докато цените в магазините растат, изкупните цени са скочили с под 1 лв., съобщиха производители.
По думите им буркан мед от производител се изкупува за 5-5,50 лв. От цялото производство у нас обаче се реализират под 30%. Причината е ниското търсене, което обуславя и ниската изкупна цена.
Преди време тест на асоциация „Активни потребители“ показа, че много малка част от меда, който се предлага в търговската мрежа, отговаря на всички нормативни изисквания. В стремежа си да намалят себестойността на пчелния мед,
някои производители се изкушават да примесват меда с добавки
от които най-съществени са водата и различни видове сладки сиропи.
Тестването на 10 различни марки от асоциацията показа, че всяка втора марка не покрива поне един от нормативно задължителните показатели за качество.
Най-често продуктите не отговарят по показателя "диастазна активност", който показва с най-голяма достоверност доколко медът е натурален.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от Dinko »

Цената на меда на дребно скача с 20%, заяви Николай Куманов, председател на Федерацията на българските пчелари, цитиран от "Монитор". По думите му в момента един буркан мед се продава по около 8-9 лева, а новата му цена ще бъде с лев или два по-висока и ще достигне 10–11 лева.

Причината за поскъпването е, че тази зима 60% от пчелните семейства са загинали, което довело и до по-нисък добив. „Хората вече вдигнаха цената. Те скоро извадиха меда и въобще нямат намерение да го продават евтино“, заяви Куманов като добави, че цената на дребно може да падне чак зимата.

На едро обаче цената остава без промяна. В момента, ако решим да купим по-големи количества от сладкото изкушение ще трябва да платим по около 5 лева за кило, а цената основно се определя от вноса от страни като Украйна и Китай. Според Куманов годишно от Китай внасяме по около 5000 тона мед, а от Украйна дори повече, но пчеларят не можа да даде конкретни цифри.

Куманов обаче уточни, че потребителите не могат да се ориентират дали бурканчето, което купуват е родно производство, или не, тъй като тарикатите слагали етикети на български език и пишели, че сладкият сироп е направен у нас.

http://www.monitor.b
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от Dinko »

2019 г не беше медоносна :(
Много под средното ниво.
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”