Констатации за форума

дидаки
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Ное 10, 2009 9:20 pm

Констатации за форума

Мнение от дидаки »

Не мога да разбера защо при всяко влизане във форума трябва регистрация след като веднъж съм се регистрирал?Защо доста от снимките са бели полета?Защо някой от поясненията под темите на началната страница са на латиница?Нов съм и наред с добрите теми разисквани от форумистите се натъквам на не добре свършена работа от модовете.
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Констатации за форума

Мнение от Boro »

Когато отвориш главната страница горе вляво има два бутона . Следкато вече си се регистрирал отиваш на влез Отваря ти се нов прозорец,отгоре си пишеш потребителското име,под него паролата и под тях има две квадратчета. На горното даваш отметка за да те запомни и да не ти иска парола винаги когато влизаш или пускаш ново мнение.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Констатации за форума

Мнение от toko652003 »

Дидаки тoва е от настройките при всички е така.
Така е решил администратора, предполагам заради избягване на нежелан спам и т.н. Снимките които са с бели полета вероятно не са качени правилно или сайта откъдето са не е активен, друго обяснение... явно някакво збъгване се получава.За латиница или за английски иде реч?
Работа? тук никой не ни плаща всичко е по-желание и е видно, че няма общи модове изобщо, като се изключат началните две секции.
Да не забравяме, че форума е частен и администратора има пълните права за кое как и защо. :wink:
toko6520035927(Skype)
stan
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:20 pm
Местоположение: Севлиево - 4 ЛР
Обратна връзка:

Re: Констатации за форума

Мнение от stan »

дидаки написа:Не мога да разбера защо при всяко влизане във форума трябва регистрация след като веднъж съм се регистрирал?Защо доста от снимките са бели полета?Защо някой от поясненията под темите на началната страница са на латиница?Нов съм и наред с добрите теми разисквани от форумистите се натъквам на не добре свършена работа от модовете.
1. За постоянната регистрация беше отговорено по-горе. Ако отметката за запомняне е дадена, а все още не работи можеш да провериш дали в настройките на браузъра който ползваш (Internet Explorer или Firefox) е зададено да приема "бисквитки" (на английски "cookies") или дали евентуално нивото на сигурност е усилено до край.
2. Доста от снимките са в бели полета защото съхраняването на данни в интернет е скъпа работа и с цел да е безплатно, повечето потребители ги качват на сайтове даващи тая "безплатна" услуга. За съжаление понеже е "безплатна", снимките се пазят по няколко месеца и после изчезват и започват да се виждат бели полета. Едно от местата където си мисля, че снимките биха стояли повече е Picasa. Там трябва да си направиш регистрация и за разумно количество снимки е безплатно. Предполагам и за по дълго време (трябва да се пробва)
3. Поясненията на някой от темите са на латиница, защото когато е създаван форумът, модераторът е искал да въведе двойна употреба на български и английски. Описанията са просто българското и английското значение. Лично аз си мисля, че това е ненужно защото има доста пишещи членове, които се затрудняват с българския, камо ли с английския :), но ти лично може да пренебрегнеш тия текстове.
4. Сигурен съм че само 1-2 души работят усърдно по поддръжката на форума и те го правят между другите си задължения, безплатно за ползата на всички, за което - поздравления. Работата им е достатъчно добре свършена с ограниченията които имат.

Весело посрещане на Новата година!
От здраве и берекет да не се отървете.
Демокрацията престава да съществува, когато вземате от тези който искат да работят и давате на тези който не искат.
Т. Джеферсън
stan
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:20 pm
Местоположение: Севлиево - 4 ЛР
Обратна връзка:

Re: Констатации за форума

Мнение от stan »

yuri написа:Имам проблем с усмивките. Не излизат, а са си включени. Някой има ли същия проблем?
Yuri,
Моля да пробваш следното:
Иди на "Потребителски панел" (горе в дясно). После отвори секцията "Настройки на форума--> Разглеждане на мнения"
В дясно има няколко опции за настройка. Едното от тях е "Показвай усмивките". Случайно при теб да е избрана опция "Не"?
Демокрацията престава да съществува, когато вземате от тези който искат да работят и давате на тези който не искат.
Т. Джеферсън
centurion
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:36 pm
Местоположение: Троян 5 бр. ДБ

Re: Констатации за форума

Мнение от centurion »

Във форума има регистрирани 2731 члена, от тях 2026 са с 0 (нула мнения), от тях разгледах 15 произволни профила, 10 от които не бяха влизали във форума от 2 месеца.
Също прави впечатлени, че на доста от запитванията в обявите няма отговор.
Предлагам неактивните профили да бъдат изтрити (човек който не е влизал примерно от 3 месеца най-вероятно няма и да влезе повече)
Има и много стари обяви, които също могат да бъдат изтрити.
Най-големият ВРАГ на пчелите е ПЧЕЛАРЯ.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Констатации за форума

Мнение от ivandespotov »

centurion написа:Във форума има регистрирани 2731 члена, от тях 2026 са с 0 (нула мнения), от тях разгледах 15 произволни профила, 10 от които не бяха влизали във форума от 2 месеца.
Също прави впечатлени, че на доста от запитванията в обявите няма отговор.
Предлагам неактивните профили да бъдат изтрити (човек който не е влизал примерно от 3 месеца най-вероятно няма и да влезе повече)
Има и много стари обяви, които също могат да бъдат изтрити.
Виж д-р Дюлгерски от кога не е влизал във форума!
centurion
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:36 pm
Местоположение: Троян 5 бр. ДБ

Re: Констатации за форума

Мнение от centurion »

Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 10:31 pm
Последно посещение: Чет Сеп 20, 2007 9:36 pm

Ето и още:
Данаил Цветанов
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 11:20 pm
Последно посещение: Нед Юли 30, 2006 1:35 pm
Общо мнения: 0

Marko
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 8:06 pm
Последно посещение: Сря Авг 04, 2004 8:08 pm

Еми за това говоря :)
Най-големият ВРАГ на пчелите е ПЧЕЛАРЯ.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Констатации за форума

Мнение от Dinko »

Всички профили са активни.
Пишат само разбирачите, другите не желаят.
Как да ги накараме да си кажат мнението,
като на тях нищо не им трябва :?:
То пък и управниците не ги питат,
те целят разбирачите да намаляват............... :idea:
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Констатации за форума

Мнение от Dinko »

На никого нишо не правят и пак лошо :D
centurion
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:36 pm
Местоположение: Троян 5 бр. ДБ

Re: Констатации за форума

Мнение от centurion »

Dinko написа:На никого нишо не правят и пак лошо :D
Неможе да ни се угоди :)

Но все пак хора дето не са влизали от 2004 год. ...
Най-големият ВРАГ на пчелите е ПЧЕЛАРЯ.
пчела89
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Яну 29, 2010 11:39 pm

Re: Констатации за форума

Мнение от пчела89 »

Теб какво те бърка кой кога е влизал?Това е работа на администратора не наша.Чети,пиши и се учи а не се занимавай с несвойствени за теб работи.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Констатации за форума

Мнение от ba4o_ivan1976 »

yuri написа:Къде изчезнаха постовете на solaris60 и ba4o_ivan1976
И аз това се чудя - мислех че всичко е като свят а то истенска -изродия българска - що стана така - светнете ме ?
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Констатации за форума

Мнение от Dinko »

ba4o_ivan1976
е изтрит използва нецензурни думи :idea:
Бяхте предупреден.
Не падайте низко колкото българските политици.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Констатации за форума

Мнение от Dinko »

Моля спазвайте правилата :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Правила за писане в пчеларския форум”