Какво превите с отпадаците от претопяване на восък?

Information, articles and everything for beebread.
Публикувай отговор
volen777
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Юни 03, 2009 4:50 pm

Какво превите с отпадаците от претопяване на восък?

Мнение от volen777 »

Незнам дали точно така се пише "тропина", но като сложа далаци и пити на които е имало пило в слънчевата восъкотопилка накрая остават едни ципи и други отпадаци. Някой път слагам на кошер ДБ с 2 магазина плодникови рамки с основи за градеж и те изграждат малки далаци между питата от магазините и плодника и майката снася там търтеево пило, та тия далачета слагам за претопяване както са с ларвите. Мога ли тия отпадаци да ги заровя в двора да изгният? Повечето път след като изстинат стават много твърди дали ще успеят да се разградят бързо или пък може да изникне някои мравуняк на мястото кадето ще ги затовя. Споделете какво правите с тоз отпадак.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Какво превите с отпадаците от претопяване на восък?

Мнение от Dinko »

Едно време я изкупуваха.

Не хвърляй троптината става за печката.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Какво превите с отпадаците от претопяване на восък?

Мнение от ba4o_ivan1976 »

kolobus написа:Ще го имам пред вид.Но ,при мен е пресована и е като подметка. :lol:
Може да си направиш цървули колега - :lol: :lol: :lol:
или римски сандал- :lol: :lol: :lol:
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
khan tengri
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 11:33 pm

Re: Какво превите с отпадаците от претопяване на восък?

Мнение от khan tengri »

Даа бабата я ползва за подпалка. Перфектен материал е троптината. Само не знам как се отразява на кюнците и комина, ама не би трябвало да е проблем, ако се слага по малко.
Последно промяна от khan tengri на Пон Юни 21, 2010 8:58 pm, променено общо 1 път.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Какво превите с отпадаците от претопяване на восък?

Мнение от valaz »

С троптината си торя зеленчуците и лофанта. Не съм правил изследвания за хранителните им качества, но дърва си имам достатъчно.
IVO183

Re: Какво превите с отпадаците от претопяване на восък?

Мнение от IVO183 »

volen777 написа:Незнам дали точно така се пише "тропина", но като сложа далаци и пити на които е имало пило в слънчевата восъкотопилка накрая остават едни ципи и други отпадаци. Някой път слагам на кошер ДБ с 2 магазина плодникови рамки с основи за градеж и те изграждат малки далаци между питата от магазините и плодника и майката снася там търтеево пило, та тия далачета слагам за претопяване както са с ларвите. Мога ли тия отпадаци да ги заровя в двора да изгният? Повечето път след като изстинат стават много твърди дали ще успеят да се разградят бързо или пък може да изникне някои мравуняк на мястото кадето ще ги затовя. Споделете какво правите с тоз отпадак.
И за тор и за печката :D Идеални са :)
Публикувай отговор

Обратно към “Восък / Beeswax”