Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Information, articles and everything for propolis.
Публикувай отговор
vensi
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 3:20 pm

Мнение от vensi »

Не я е прекопирал като на Лега.Подгъвахте ли отдоло ламарината?Тази година при мен събират много малко прополис.Има малко...
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

DAN написа:Колеги, интересува ме какви са резултатите от използването на диафрагмата на Касамаков за добиване на прополис. Моля, ако някой я е използвал да сподели с нас резултатите от работата с нея.
Слабо.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Как да го произвеждаме тогава?
Миналата година опитах с мрежи и резултатите се оказаха много слаби. Вие казвате, че и с диафрагмата е слабо производството, а там очакванията ми бяха големи. Къде грешим? Тази диафрагма я свързваха с много големи добиви на прополис, а не се получава на практика така. :?
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

DAN написа:Как да го произвеждаме тогава?
Миналата година опитах с мрежи и резултатите се оказаха много слаби. Вие казвате, че и с диафрагмата е слабо производството, а там очакванията ми бяха големи. Къде грешим? Тази диафрагма я свързваха с много големи добиви на прополис, а не се получава на практика така. :?
Не може да сме сигурни все пак, защото на пръв поглед приноса на прополис по други начини, също е сравнително слаб. Все пак, очакванията са по-големи.
Защо разчиташ толкова много на прополис?Едровата му цена е много ниска.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Прополисът е изключително ценен и ефекта от него е много голям. По този начин като го препоръчвам на клиентите си те изграждат трайно доверие към мен и продуктите ми. Ти си прав. От него не печеля. Чрез него изграждам доверие. Много се радвам, когато успея да помогна на някой закъсал със здравето човек.
Ето затова ми е прополисът и смятам, че си заслужава труда и разходите за производството му. 8)
vensi
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 3:20 pm

Мнение от vensi »

Предполагам, че причината е в засушаването.При мен не само прополис, но и мед събират трагично малко тази година.Нека да изчакаме и този месец.Дан! Защо не изкупиш от други?
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Много съм зле с икономическия баланс на пчеларството.
Медът стои непродаден от няколко години. От същото време съм спрял разширяването на пчелина и както виждам добре, че съм постъпил така, защото нямаше да отселея. Очаквам по-добри времена.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

DAN написа:Много съм зле с икономическия баланс на пчеларството.
Медът стои непродаден от няколко години. От същото време съм спрял разширяването на пчелина и както виждам добре, че съм постъпил така, защото нямаше да отселея. Очаквам по-добри времена.
Абсолютно съм съгласен за прополиса, като това се потвърждава и от опитите на някои "фирмички" да монополизират продажбите, с твърдението, че едва ли не, ако не се "стабилизира" по тяхния определен начин, не е използваем. Но, това само като лирично отклонение. Хората наистина са доволни от всестранното му приложение. Давам го и като бонусче при по-големи покупки. За мен, това е биологично най-силния пчелен продукт.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

при мен стоя последните 3 седмици в кошера като последна рамка до нея беше рамка с пило сложих я в кошер с 1 корпус пълен с пчели и пило всички рамки,нямаше абсолютно никакъв резултат не бяха запушили и милиметър.Но би трябвало да споделя че е възможно в момента и да не събират достатъчно тъ като имам и кошери с мрежи отгоре над тях няма покривна табла или брезент за да става течение.Една част от тях са с още една мрежа от горе за да не крадът пчелите това което е поставено от горната страна/правят го наблюдавам го на всички които са с една мрежа/.Това че няма преграда от горе и става течение принуждава семейсвата да запълват дупчиците колкото се може по бързо но при мен го правят засега повечето с восък около2/3 и по малко с клей което ме води до мисълта че няма достатъчно по това време в района.Ще дам снимка но първо да ми върнат цифровия апарат от рекламацията в Германос че са големи тарикати.
П.П
Като видях че не пълнят диафрагмата когато е поставена като рамка я сложих от горе на кошера легнала върху рамките с ламарината към рамките и с мрежата на горе останалата част я покрих с брезент,още на другия ден се виждаше с просто око как пълнят дупките но за съжаление пак с по голямо количество восък.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

Преди време бях писал как Бразилците добиват големи количества прополис и бях дал линк към филмче,сега пускам няколко снимки
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

колеги така трябва да се специализираме в производството на прополис че от него да си избием разходите за подхранване за следващата пролеттова е лично моята цел в работата с този продукт
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Иво Венциславов написа:moje li da mi kajete nqkakvi sredni stoinosti na dobivane na propolis v BG na
ko6er.
100г.
Иво Венциславов
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 6:01 pm

Мнение от Иво Венциславов »

blagodarq za otgovora koko
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Да 100 грама е напълно достатъчно
не бива да се взема повече
защото се отсабват защитните сили на семейството
т.е става уязвимо на болести 8)
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Мнение от p4elar4e »

От кои растения пчелите добиват прополис,и от кои най-много :?:
Има ли начин растенията да бъдат стимулирани по някакъв начин да отделят повече смола която да се събира от пчелите :?:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Публикувай отговор

Обратно към “Прополис (клей) / Propolis”