Заместители на прашеца

Information, articles and everything for bee pollen.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Заместители на прашеца

Мнение от p4elar4e »

500 мл,май беше 4 лв.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: Заместители на прашеца

Мнение от evil_dea »

p4elar4e написа:500 мл,май беше 4 лв.
Благодаря за отговора.Ще го пробвам.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Заместители на прашеца

Мнение от p4elar4e »

Ще помоля plam400 да напише дозировка на хидропрод и витамини за 1 л. сироп или за питка 500 гр. или 1 кг.Той май има повече опит.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Заместители на прашеца

Мнение от plam400 »

p4elar4e написа:Ще помоля plam400 да напише дозировка на хидропрод и витамини за 1 л. сироп или за питка 500 гр. или 1 кг.Той май има повече опит.
за повече опит сигурно не,по скоро повече експерименти.Ами витамина на 1 литър сироп 1мл витамин.Хидроптота за семейство 20 30 мл.Долу горе на 20 семейства 1 шише без значение по колко им даваш дали по 200мл или по 1 литър сироп на семество по 20 30.
p4elar
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 2:11 pm
Местоположение: Генерал Тошево Добричко

Re: Заместители на прашеца

Мнение от p4elar »

И аз му разбирам написа:Разберете няма друга алтернатива няма заместител на прашеца като каза колегата в едно семейство няма кисело мляко люти чушки яйчни белтъци и какви ли не още щуротии просто правете си питките само с пудра и мед и то само от вашия проверен което пак не е гаранция и нищо друго а що се отнася за есенния прашец който е събиран след юли месец пчелите го различават и наистина има проведени опити и пчелите се приготвят за зимуване те го различават
Е те за такова изследване не бях чувал :shock: Обикновено през септември, доста от кошерите внасят значителни количества прашец от късноцъфтящите растителни видове.Голяма част от този прашец те консумират напролет.По твоята логика колега те вместо да се развиват би трябвало да се зазимяват и готвят за сън. :lol: Е аз такова нещо при моите пчели не съм забелязал, освен ако са много работливи а някой просто мързеливи и си търсят повод,че са яли есенен прашец :lol:
p4elar
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 2:11 pm
Местоположение: Генерал Тошево Добричко

Re: Заместители на прашеца

Мнение от p4elar »

evil_dea написа:
p4elar4e написа:От ветеринарна аптека в Пловдив.Не знам какво е като му мине срока на годност,обачееее смърди ужасно.Все едно съм на бунището дето хвърлят карантиите :cry: Аз сложих 5 мл хидропрод,5-8 мл комбинирани течни витамини,3 супени лъжици соев протеин,2 с.л. брашно,1 с.л. подсладена вода и сипвах пудра захар докато не се сгъсти достатъчно.
Когато отворих кошера си нагъваха питката от пудра захар.Сложих тази комбинираната,но май не я харесаха нещо.Някои пчели близваха и се дръпваха.За пръв път слагам подобен бъркоч и не знам какъв трябва да е ефекта и кога ще започнат да я ядат ако изобщо започнат.Може би е трябвало процента на пудра захар да е много по-голям,за да ги привлече.Предполагам в сироп ще го приемат по-добре.Днес след работа ги отворих да погледна каква е обстановката.Не забелязах да е ядено от комбинираната,само от тази с пудра захар.
Кажи ми тази кръв колко струва и какви са разфасовките за да си спестя едно ходене.
Колеги, какво чета тук :shock: и кръв ли им слагате вече на гадинките.Вие да не отглеждате мечки стръвници :lol: Е бях чувал ,че пчеларите са бетер от рибарите, но вече се и убеждавам :lol: И макар да ми е смешно ,съм убеден че това е по-скоро трагично
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Заместители на прашеца

Мнение от p4elar4e »

Има нещо вярно.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Заместители на прашеца

Мнение от p4elar4e »

Ако трябва да говорим за боклуците които слагаме в кошерите да споменем за най-известния такъв - пушека от пушалката :D
Това са толкова хубави канцерогенни пушеци които се полепват по питите,пчелното млечице,прополиса,меда,нектара и прашеца,и ние после сладко сладко си ги хапваме.
Така,че пуфкайте с пушалките целогодишно пуф,пуф,пуф :wink:
То май варостопа не се лепише по восачните пити :roll:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Заместители на прашеца

Мнение от p4elar4e »

Кажи го на тези няколко хиляди или може би милиони пчелари които пуфтат с пушалката всеки път когато отворят кошера.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Заместители на прашеца

Мнение от p4elar4e »

Все пак това са вещества,които помагат (би трябвало) на пчелите да се развият по-бързо и по-добре.Разрешени са за продажба във ветеринарните аптеки и са предназначени за животни.В готовите питки които си копувате кой знае какви боклуци слагат вътре.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Заместители на прашеца

Мнение от genata_fi »

Това с пуфкането е от както съществува връзката между пчеларя и пчелата, ако измислиш нещо ново, кажи.
Иначе това ако е само проблема, здраве да е, а лентите, а лекарствата , а въздуха и природата, а намесата на пчеларя, това са все намеси в живота на пчелите и оказват влияние на всички техни продукти. Затова всичко трябва да се прави с мярка. Аз днес отворих и трите си кошера, и не се наложи да ги опуша нито веднъж, но я ги отвори лятото, например като им вадиш меда или в безберидбен период, без пуфкане - ще те изядат на момента.
Едно да си разпалваш пушалката с органични вещества, конски и кравешки фашкии или дървесни гъби, друго е с кори за яйца....
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Заместители на прашеца

Мнение от plam400 »

genata_fi написа:Това с пуфкането е от както съществува връзката между пчеларя и пчелата, ако измислиш нещо ново, кажи.
Иначе това ако е само проблема, здраве да е, а лентите, а лекарствата , а въздуха и природата, а намесата на пчеларя, това са все намеси в живота на пчелите и оказват влияние на всички техни продукти. Затова всичко трябва да се прави с мярка. Аз днес отворих и трите си кошера, и не се наложи да ги опуша нито веднъж, но я ги отвори лятото, например като им вадиш меда или в безберидбен период, без пуфкане - ще те изядат на момента.
Едно да си разпалваш пушалката с органични вещества, конски и кравешки фашкии или дървесни гъби, друго е с кори за яйца....
ползвам кора от дъб и е 100 пъти по готино от корите като запалиш 2 часа без проблем пуши.А като им вадя меда почти без пушек яко изтръсвам и няма проблем.Има ли нектар не жилят ама тази година като цъфна кориандъра и като напраска 45 градуса не можеш да минеш покрай пътя
млад пчелар
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 11:59 pm
Местоположение: Враца 14бр. ДБ

Re: Заместители на прашеца

Мнение от млад пчелар »

Здравейте,
Искам да попитам този препарат хидропрот, еднократно ли се слага в сиропа, или в продължение на няколко подхранвания.
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: Заместители на прашеца

Мнение от evil_dea »

млад пчелар написа:Здравейте,
Искам да попитам този препарат хидропрот, еднократно ли се слага в сиропа, или в продължение на няколко подхранвания.
Слага се в няколко хранения през 3-5 дни.За дозата има различни мнения.Аптекарят които ми го продаде каза че се слага на литър сироп 5 милилитра той е и пчелар с 200 кошера.
млад пчелар
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 11:59 pm
Местоположение: Враца 14бр. ДБ

Re: Заместители на прашеца

Мнение от млад пчелар »

evil_dea написа:
млад пчелар написа:Здравейте,
Искам да попитам този препарат хидропрот, еднократно ли се слага в сиропа, или в продължение на няколко подхранвания.
Слага се в няколко хранения през 3-5 дни.За дозата има различни мнения.Аптекарят които ми го продаде каза че се слага на литър сироп 5 милилитра той е и пчелар с 200 кошера.
Благодаря за отговора. Минала седмица им бях сложил сироп, не много ухотно го взимаха, но го прибраха. Тази седмица пак им сложих.
Публикувай отговор

Обратно към “Прашец / Bee Pollen”