Заместители на прашеца

Information, articles and everything for bee pollen.
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Заместители на прашеца

Мнение от evil_dea »

Идва време да се слагат питки от пудра захар и мед.Въпроса ми е кои какво слага като заместител на прашеца? Наскоро гледах сухо мляко за телета но маи не е добър вариянт.Интересувам се продават ли някакво евтино сухо млако или растителен протеин за животни които да става и за пчели.Миналата година слагах растителен протеин за хора с 95% протеин на 100 грама но излиза скъпо, иначе беше с аромат на ягода и пчелите го усвояваха перфектно.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Заместители на прашеца

Мнение от dimitarbonev »

Обезмаслено сухо мляко, соево брашно, яйчен прах, суроватка и др. Най-добре в комбинация. Има една книжка "Хранене на медоносните пчели " http://shop.zoomania.org/Knigi/Za-pchel ... cheli.html там са описани предимствата и недостатъците при различните заместители на пчелния прашец и резултатите от направените изследвания при използването на различни комбинации.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: Заместители на прашеца

Мнение от evil_dea »

dimitarbonev написа:Обезмаслено сухо мляко, соево брашно, яйчен прах, суроватка и др. Най-добре в комбинация. Има една книжка "Хранене на медоносните пчели " http://shop.zoomania.org/Knigi/Za-pchel ... cheli.html там са описани предимствата и недостатъците при различните заместители на пчелния прашец и резултатите от направените изследвания при използването на различни комбинации.
благодаря за отговора. Аз знам за тези неща.Но въпроса ми е продават ли някаде готов си протеин за животни които да става за пчели. нещо такова http://pchelar.com/node/297
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Заместители на прашеца

Мнение от dimitarbonev »

Ами отговора вече си го намерил.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: Заместители на прашеца

Мнение от evil_dea »

dimitarbonev написа:Ами отговора вече си го намерил.
Аз съм го намерил но това си е разфасовка на магазина и етикет на принтер.Тои го купува от някаде и го разфасова и печели.кутиите са малки а струва 2лв.
stan
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:20 pm
Местоположение: Севлиево - 4 ЛР
Обратна връзка:

Re: Заместители на прашеца

Мнение от stan »

Демокрацията престава да съществува, когато вземате от тези който искат да работят и давате на тези който не искат.
Т. Джеферсън
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Заместители на прашеца

Мнение от valyo »

Още е много рано за белтъчна добавка в храната. тя трябва за пилото. Инак много добре, евтино и лесно става с прясна, безсолна извара от магазина или ако все още има мляко и правишсирене от суроватката.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Заместители на прашеца

Мнение от nikoko »

evil_dea написа:Идва време да се слагат питки от пудра захар и мед.Въпроса ми е кои какво слага като заместител на прашеца? Наскоро гледах сухо мляко за телета но маи не е добър вариянт.Интересувам се продават ли някакво евтино сухо млако или растителен протеин за животни които да става и за пчели.Миналата година слагах растителен протеин за хора с 95% протеин на 100 грама но излиза скъпо, иначе беше с аромат на ягода и пчелите го усвояваха перфектно.
Почти нищо не може да замести прашеца, или за да бъдем безкраино точни с "дебелите книги" и наи-добрият заместител може да поеме до 7% от неговите функции.
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: Заместители на прашеца

Мнение от evil_dea »

nikoko написа:
evil_dea написа:Идва време да се слагат питки от пудра захар и мед.Въпроса ми е кои какво слага като заместител на прашеца? Наскоро гледах сухо мляко за телета но маи не е добър вариянт.Интересувам се продават ли някакво евтино сухо млако или растителен протеин за животни които да става и за пчели.Миналата година слагах растителен протеин за хора с 95% протеин на 100 грама но излиза скъпо, иначе беше с аромат на ягода и пчелите го усвояваха перфектно.
Почти нищо не може да замести прашеца, или за да бъдем безкраино точни с "дебелите книги" и наи-добрият заместител може да поеме до 7% от неговите функции.
Според мен информацията ти е неточна.На днешно време правят неща които неможе да повярваш.Но не е това темата.
Христо Христов
Мнения: 104
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 6:52 am

Re: Заместители на прашеца

Мнение от Христо Христов »

Колеги, добре си преценете дали да ползвате тези растителни протеини, защото обикновено са соеви, а соята е внос от САЩ и Бразилия, пък там повече от половината площи са с генно-модифицирани сортове.Не знаете какво си вкарвате в кошерите.А ако някой мистериозно се опразни
, да не се чудите от какво. :wink:
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Заместители на прашеца

Мнение от nikoko »

evil_dea написа:
nikoko написа:
evil_dea написа:Идва време да се слагат питки от пудра захар и мед.Въпроса ми е кои какво слага като заместител на прашеца? Наскоро гледах сухо мляко за телета но маи не е добър вариянт.Интересувам се продават ли някакво евтино сухо млако или растителен протеин за животни които да става и за пчели.Миналата година слагах растителен протеин за хора с 95% протеин на 100 грама но излиза скъпо, иначе беше с аромат на ягода и пчелите го усвояваха перфектно.
Почти нищо не може да замести прашеца, или за да бъдем безкраино точни с "дебелите книги" и наи-добрият заместител може да поеме до 7% от неговите функции.
Според мен информацията ти е неточна.На днешно време правят неща които неможе да повярваш.Но не е това темата.
Заместители на прашеца - това е една от малкото теми по които много изследователи са постигнали консенсус/не я обичам тази дума ама хаиде/. Бих бил щастлив да споделиш тази нова информация с нас за да я проверим на практика, защото това е важен въпрос.
stan
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:20 pm
Местоположение: Севлиево - 4 ЛР
Обратна връзка:

Re: Заместители на прашеца

Мнение от stan »

Христо Христов написа:Колеги, добре си преценете дали да ползвате тези растителни протеини, защото обикновено са соеви, а соята е внос от САЩ и Бразилия, пък там повече от половината площи са с генно-модифицирани сортове.Не знаете какво си вкарвате в кошерите.А ако някой мистериозно се опразни
, да не се чудите от какво. :wink:
Не знам дали е вярно но доколкото прочетох, соевия протеин се отрича все повече.
Особено за хранене на пчели. http://feedbee.com/product/soy.html
Демокрацията престава да съществува, когато вземате от тези който искат да работят и давате на тези който не искат.
Т. Джеферсън
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Заместители на прашеца

Мнение от plam400 »

stan написа:
Христо Христов написа:Колеги, добре си преценете дали да ползвате тези растителни протеини, защото обикновено са соеви, а соята е внос от САЩ и Бразилия, пък там повече от половината площи са с генно-модифицирани сортове.Не знаете какво си вкарвате в кошерите.А ако някой мистериозно се опразни
, да не се чудите от какво. :wink:
Не знам дали е вярно но доколкото прочетох, соевия протеин се отрича все повече.
Особено за хранене на пчели. http://feedbee.com/product/soy.html
Във ветеринарните аптеки се продава сухо мляко.Има два вида,поне при нас.Единият е солен,който не става за пчели,втория е сладък(за пчели) ,мисля че го купуват за теленца и тем подобни.Мирише на ванилия,на дребно е 3 лв за килограм(30гр на семейство)Може да не замества прашеца,то кое го замества де някоя скъпа химия,но при пчелите го няма този белтъчен глад рано на пролет.Проверено. Успех
И аз му разбирам
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 6:35 pm

Re: Заместители на прашеца

Мнение от И аз му разбирам »

Момчета предварително ме извинете но не се занимавайте с глупости да слагате какви ли не неща с цел да заместите прашеца той е незаменим слагайте само пудра захар и мед и това е.Единственото което може да се сложи е прашец и то само от вашия и то самоо пролетен защото есенния има обратен ефект и пчелитесе приготвят за зимуване
Христо Христов
Мнения: 104
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 6:52 am

Re: Заместители на прашеца

Мнение от Христо Христов »

Аз не разбрах точно каква е разликата между пролетния и есенния прашец?Би ли обяснил подробно?
Публикувай отговор

Обратно към “Прашец / Bee Pollen”