Разтапяне на мед в микровълнова ?

Information, articles and everything for bee honey.
Публикувай отговор
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Разтапяне на мед в микровълнова ?

Мнение от Dinko »

Един колега разтопил за 2 минути мед.
Мисли да си купи микровълнова печка, и ме пита дали може?
Някой знае ли ?
христо
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 7:58 pm
Местоположение: добрич

Re: Разтапяне на мед в микровълнова ?

Мнение от христо »

За един или два буркана става.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Разтапяне на мед в микровълнова ?

Мнение от toko652003 »

Значи според мен да се ползва микровълнова не е правилно.
Разтопоява се бързо, но си губи от качествата.
Ако се намалят градусите ще ти се изчака чакалото... наистина за един два буркана става.
За повече на водна баня, аз този проблем съм го решил, като пълня меда в буркани докато е пресен и сетне продавам само кристализирал, клиентите ми сами си го разтапят естествено след съответни инструкции за този които не знае как. :wink:
toko6520035927(Skype)
Shilo
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 1:14 am
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Разтапяне на мед в микровълнова ?

Мнение от Shilo »

Електромагнитните вълни са вредни.
Температурата на микровълновата печка не може да се контролира и качествата на меда се намаляват значително.
Ако искате да ядете качествен мед, не го разтопявайте.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Разтапяне на мед в микровълнова ?

Мнение от dimitarbonev »

Вярно е че не е добре да се разтапя меда в микровълнова печка. Там не може да се контролира температурата, поради самия принцип на действие. Не че няма да се получи, но са необходими много познания и време, а това обезсмисля нещата. Топенето на водна баня също не е решение, защото и там трудно се контролира температурата. То най-добре е да се хапва кристализирал, но клиентите си го искат втечнен. За контролирано втечняване използвам сушилника за прашец. Там температурата варира между 38-40градуса. Слага се цяла тенекия и после се разфасова. Може и буркани да се наредят,но те заемат повече място. Когато става въпрос за един два буркана става и в кофа с вода от бойлера, като периодично се сменя. Трудоемко е но поне не се унищожава меда.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Разтапяне на мед в микровълнова ?

Мнение от drone »

Аз ползвам стар хладилник неработещ. Сложил съм 100 ватова лампа и прекъсвач за включването и чрез терморелета вътре,настроени на 45 градуса горна граница за изключване и 40 градуса долна за включване. Нареждам бурканите , включвам лампата в контакта и чакам колкото време трябва до разтопяване на меда.Отива някой и друг ден. Това правя ако някой много припира за втечнен мед през зимата.
Shilo
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 1:14 am
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Разтапяне на мед в микровълнова ?

Мнение от Shilo »

Лелеее, докато се разтопи меда, клиентът ще си купи от друго място. Защо не пробваш с по-мощна крушка - 250W примерно или да свържеш няколко по 100W?! :)

Mоже да се направи и с едно термореле. Хистерезисът му е достатъчно голям, за да се поддържа температурата около 44градуса.
nikberk
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 11:57 am
Местоположение: Berkovitsa

Re: Разтапяне на мед в микровълнова ?

Мнение от nikberk »

drone Можеш ли да щракнеш някоя снимка на хладилника? Интересно ми е къде си сложил ампулата на терморелето?
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Разтапяне на мед в микровълнова ?

Мнение от drone »

Всичко влиза отзад, на мястото на отворите на серпентините, които са махнати. Проблема на терморелето е, че е с голяма чувствителност и струва доста пари- над 130 лв. в магазина. Иначе, обикновените са с голям толеранс за отчитане и работят с +_6-7 градуса и не вършат работа.Освен това ,вътре има сложено и вентилаторче за размесване на въздуха ,вързано с лампата,за да отчита реално температурата за релето. Иначе горе е топло, долу по-хладно. Хладилника ми го прави майсторче с краднато реле и други части :oops: . Аз не мога да си позволя да дам толкова пари. Ако е за търговия на сергия си струва.Няма как да пратя снимка, щото нямам апарат.Иначе, ако искаш да си направиш, допитай се до някой майстор и му обясни идеята.По принцип може да се сложи и 500W крушка, ако бърза човек с разтопяването.
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”