алергична реакция при ужилване

Information, articles and everything for bee poison.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от genata_fi »

За моя радост, направих си тест при алерголог, не съм алергичен, но все пак трябва да внимавам.
lacezarasia
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 2:20 pm

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от lacezarasia »

това е добре. възможно е организма ти да се е стресирал от огромното количество отрова инжектирано наведнъж.
lacezarasia
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 2:20 pm

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от lacezarasia »

гена, ако може кажи къде направи теста и какъв беше, както и какво ти показа!
lacezarasia
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 2:20 pm

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от lacezarasia »

Цеко Сифоня написа:
lacezarasia написа:гена, ако може кажи къде направи теста и какъв беше, както и какво ти показа!
Това с тестовете колеги е много относителна работа-ако видите човек изпаднал в алергичен шок-ще се хванете за главата!!!и на мен ми беше вятър работа докато не видех-една ,две пчели свалят човек за минути.Мен и 100 да ме ужилят все тая, и не вярвах-нема гаранция за алергичните!!може и след време да посвикнат ама смее ли човек да рискува.Не искам да плаша никого,особено начинаещите пчелари.
някъде по-назад сме казали, че сме го преживели, т.т видели сме го от първия ред.
HINAP
Мнения: 61
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 3:56 pm

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от HINAP »

Когато се захванах с пчелите си направих тест в алергологичния център в Пловдив/кожновенеричен диспансер/.Тяхното становище беше, че имам остра алергия към пч. отрова и въобще не трябва да се занимавам с пчели,но аз не се отказах ,купих си алергозан ампули и таблетки и започнах работа с пчелите ,та до днес.До сега само веднъж съм ги ползвал,но тогава ме нажилиха над 50 пчели защото практикувах подвижно пчеларство и по пътя се бяха отворили 2 кошера от сътресенията.Това ме накара повече да не ги местя.Но все пак си е опасно.В момента работя с 25 кошера.Предпочитам ДБ10,ДБ12иДБ18.Експериментирах и с ЛР,но явно за нашия район не са удачни,а и трябва повече време и познания.
lacezarasia
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 2:20 pm

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от lacezarasia »

и аз това казвам, за лекаря реакцията на отрова е алергия, а и се презастраховат.
HINAP
Мнения: 61
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 3:56 pm

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от HINAP »

Много си прав колега,просто си вързват гащите ,за да няма сакатлък.Накрая ми удариха червен печат на документа за забрана и го заведоха в тяхната книга.Учудих се.
DimitarCher
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 10:18 pm
Местоположение: Ямбол

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от DimitarCher »

lacezarasia написа:по темата отдавна не е писано, но аз сега се регистрирам. та моя скромен опит показва, че всеки пчелар трябва да очаква такъв инцидент и да разполага с нужните средства. аз лично съм го изпитвал на гърба си точно като genata_fi, със същите последствия и възтановяване. след това изкарах курс по лечение на алергията и като резултат мога да кажа, че при следващото ужилване от над 10 пчели ми нямаше абсолютно нищо. що се отнася до това да се посети за консултация алерголог то чувствата са ми малко смесени. за лекаря всяко реагиране на отровата е алергия.
Какъв по точно курс на лечение изкара? Питам , защото аз също изкарах курс на лечение - почти година, но нямаше резултат.Лекарят ми каза, че трябвало да изкарам още един курс, ако се наложи 2 или 3 години.Моите симптоми бяха силен сърбеж по цялото тяло, сърцебиене и високо кръвно, противно на доктора, който ми каза , че кръвното трябвало да пада.
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от Aleksey »

И на мен алерголога ми каза 2-3години. Симтомите са същите-сърбежи по цялото тяло,червени обриви,сърцебиене,ниско кръвно и умора.Сърцебиене съм получавал след като след ужилване съм пил алергозан или климастин.Незнам защо ги препоръчват след ужилване.Пчелната отрова сваля кръвното алергозана и климастина също.Няколко пъти(на полеви условия)съм жилен и само с няколко глътки ракия(40гр-50гр) алергичната реакция преминава за около час.Ако след ужилване намажа мястото със оцет -няма оток. Пчелната отрова по принцип сваля кръвното не съм чел да вдига кръвно.
lacezarasia
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 2:20 pm

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от lacezarasia »

не зная защо ви казват 3 години, може би да има и поддържащо лечение. на мен лечението ми го предписа професор във военна болница-софия. изкарах една година и след това не отидох, но ме ужилиха десетина пчели и повече (на един път) и реакция нямаше никаква, за това реших да не ходя. а иначе симптомите при шока бяха: много ниски граници на кръвното 90/60, обрив по меките части на тялото който по-късно стана общ оток по цялото тяло. това се получи след ужилване на над 15 пчели наведнъж, като ужилванията бяха в областта на подмишницата. мжеду другото тест за алергия не съм си правил, докторите решиха, че съм алергичен. сега като слушам гената може и аз да не съм бил алергичен, а да е в следствие на многото ужилвания, а може и да не съм толкова силно алергичен. а вас ви съветвам да спазвате съвета на лекаря, но отидете при добър такъв и после на още един.
lacezarasia
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 2:20 pm

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от lacezarasia »

ако ви се гледат пчели си гледайте. запасявате се с необходимото и работете с малко кошери, поне в началото и задължително с придружител, който да знае какво да направи. ако не сте силно алергични работете без ракъвици, като последните да са ви подръка и ги слагайте, ако са раздразнени пчелите. идеята е да свикнете с отровата. много да внимавате, но все пак имате време за реакция. :!:
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от Dinko »

Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: алергична реакция при ужилване

Мнение от Dinko »

Публикувай отговор

Обратно към “Пчелна отрова / Bee poison”