двусемеен кошер и двумайчино семейство (ВО)

34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

Мнение от 34038 »

Gojyto написа:Ами не.Имам само пьрвата 4аст.Наистина в тази книга има много неща,които са ми нови.Нямам кой знае какав опит,но и за това питам.Просто технологията не изглежда толкова трудна,но има неясноти в изпьлнението й.А то4но те ме тревожат.Та можете ли да ме светнете по моят проблем.....
Със удоволствие,до колкото нога.Поръчай си и частII
защото там са дадени постановки на ученици на проф.Фа
рар достигащи почти фантастични резултати от много семейства.
Вярните пътища са най-къси!
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

Обарках се.Имам само втората 4аст.4ета за резултатите.Ние ако успеем и 1/3 да изкараме от тях 6те забогатееем,но както и да е.ИСкам да разбера може ли още тази пролет семейства,които са на 1 корпус да кажем през април да ги направя двумай4ини.Вабще не можах да разбера това,от какви по сила семейства може да се направят????
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение от drone »

Gojyto написа:Обарках се.Имам само втората 4аст.4ета за резултатите.Ние ако успеем и 1/3 да изкараме от тях 6те забогатееем,но както и да е.ИСкам да разбера може ли още тази пролет семейства,които са на 1 корпус да кажем през април да ги направя двумай4ини.Вабще не можах да разбера това,от какви по сила семейства може да се направят????
Няма да можеш през април. :lol: Виж в средата-края на май може. По принцип Пелетовия метод е всъщност противороеви. Затова прилагането му изисква силни семейства.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

Дроне за6то ми е да слагам втора майка в края на май???Нали целта е в края на май да имам ве4е много п4ели за главната па6а и да ограни4а снасянето.А аз като сложа втора майка оле мале...
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Gojyto написа:Дроне за6то ми е да слагам втора майка в края на май???Нали целта е в края на май да имам ве4е много п4ели за главната па6а и да ограни4а снасянето.А аз като сложа втора майка оле мале...
Прочети добре за пелетовия метод. Прочети и затова какво се постига с него. Целта е по време на главната паша да ограничиш откритото пило, т.е. да имаш повече свободни пчели събирачки. Освен това предполагам не разчиташ само на акацията.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

Ами аз точно това ви казвам.Аз акация имам само поддаржаща.Четох го тоз метод 20 000 пьти и там пи6е,че може да се прави преди и след акацията.Да пи6е и 4е с него се спира много добре роевия инстинкт,но се прави и за барз растеж на семейството.На мен и двете неща ще са ми полезни.И това питам колко силно трябва да е семейството за да го цепна????
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: двусемеен кошер и двумайчино семейство (ВО)

Мнение от славов »

тази година пробвах с 4 кошера в които работиха по 2 майки изолирани с ханеманова решетка,установих че добивът от едно семейство от тях е колкото добива от две от другите ми семейства,а в книгите пише че би трябвало да е 4 пъти повече?НО освен технологията която се ползва ,двете майки и двете семейства и двойно повечето пчели в кошера трябва да е на лице и така наречената конвеирна паша/Тоест постоянно изобилие от нектар/,а при стационарен пчелин това просто не е възможно.Предполагам че по -високите добиви важат за подвижното пчеларство.
milko_enev
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 6:00 pm
Местоположение: русе

Re: двусемеен кошер и двумайчино семейство (ВО)

Мнение от milko_enev »

колега Славов,10-15 дни преди пашата отстрани ли старата майка във временна отводка?
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: двусемеен кошер и двумайчино семейство (ВО)

Мнение от Gojyto »

И да не я отстранява пак би трябвало да му сабере много мед.Има много други прочини заради които може да са дали слаб добив...
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: двусемеен кошер и двумайчино семейство (ВО)

Мнение от славов »

не съм отстранявал майка и двете си работиха ,но в отделни корпуси,а след като извадих меда махнах ханемановите решетки и обединих семействата.
Публикувай отговор

Обратно към “Райони / Coasts ”