Тиха смяна

Начини за размножаване - самосмяна, роене, свещево.

Модератор: Scutellator

Публикувай отговор
beehoney
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 6:38 pm

Re: Тиха смяна

Мнение от beehoney »

до края на месеца... и не е късно за отводки само че малко ще трябва да и помогнеш с пило и хранене
GuFy
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 12:04 am

Re: Тиха смяна

Мнение от GuFy »

до края на този месец или до Август?Няма да мога да им помагам много с пчели имам само 1 силен кошер, но на отводката и сложих 2 пити с люпещо се пило и млади майки (току що излюпени) сега е на 2 3 междурамия а главният кошер стана на 5 6.Дано да съм се изразил правилно.
iasen2
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Май 09, 2009 6:27 pm
Местоположение: Русе 20 многокорпусни
Обратна връзка:

Re: Тиха смяна

Мнение от iasen2 »

по добре си купи отводки
при по малко от 4-5 силни кошера е голям риск да правиш отводка.

Ако имаш 5 силни кошера, от всеки вадиш по една пита с пило и отводката е станала вече силен кошер
(разбра се ако майката е добра )

успех !
Поклон пред всички пчели ,геройски загинали в борбата с лошите пчеларски практики !
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Тиха смяна

Мнение от Veselin »

GuFy написа:до края на този месец или до Август?Няма да мога да им помагам много с пчели имам само 1 силен кошер, но на отводката и сложих 2 пити с люпещо се пило и млади майки (току що излюпени) сега е на 2 3 междурамия а главният кошер стана на 5 6.Дано да съм се изразил правилно.
Люпещо се пило и млади майки как го постигаш колега? :shock:
GuFy
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 12:04 am

Re: Тиха смяна

Мнение от GuFy »

Едната ми царица е нещо контузена и искаше да се само сменя.Направи 3 маточника сложих един сандък с една рамка открито пило една с мед и прашец и поставих една с люпещо се пило.И днес ми се излюпиха цариците ще пиша малко по нататък.Това ми е първата отводка и за първа година ще се занимавам с това.Дано да имам успехи :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Размножаване и селекция / Reproduction and selection”