Цена на пресния мед 2009

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Публикувай отговор
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от nikoko »

млад пчелар написа:
dimitarbonev написа:
c-a-c- написа:Вече продавам-акация,омния-8 лева :lol:
Че то омнията е 1,2 -1,3 кг.
Смятам акацията да я давам на 10-12 за килограм. (буркан 720гр=8лв -11,11лв за кило)
Имам приятели, които държат на пазара цени на дребно 12 лв за акация, липа и мана, 9-10лв за букетите слънчогледа.
То са хубави тези цени, но дали ще има кой да даде тези пари за 1 килограм мед. Аз до миналата година го продавах по 6-7 лева/кг. и пак не се натискаха много, като ми обясняваха , че в Кауфланд също е 6 лева.
А по отношение на грамажа за буркан омния имам следните резултати:
Буркан+мед =1,440кг.
Буркан =0,354кг.
От тук следва, че медът в буркана е 1,086кг.
А буркан от 720ml средно хваща 0,977кг.
Това са примерни стойности, защото всеки мед има различна плътност.
8лв за магазините 11 лв на дребно
pchelar4e
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 8:57 pm
Местоположение: София; Пчелин с.Желен до гр.Своге

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от pchelar4e »

На пазара в Кр.село магазинна пита с акациев мед 2008г.реколта е 25лв
ефенди
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Ное 13, 2008 4:25 pm
Местоположение: Добрич

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от ефенди »

Колеги мисля,че цена под 10лв за кг акация и под 7 за др.видове е мн.ниска..а що се отнася за запечатаните рамки-миналата година имаше интерес от ресторантите на морето и цената на едро беше около 20 лв.за рамка..Но тази година тур.сезон все още не е стартирал и се очертава да е слаб..там има интерес от чуждите туристи/за блок масите/..ако чуя нещо ще ви пиша..
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Boro »

Колеги,цените които обявявате галят ухото,но тук в Ловеч повече от 7 кинта на буркан не можеш да вземеш.И аз на толкова го давах и още го давам. Акацията обаче не продавам.Тя е за лична консумация и за подарък на приятели.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от medar1967 »

Като чета какви цени вадите ви завиждам....При мен в Белоградчик ако поискам повече от 6 лв за буркан тип Омния просто никой няма да купи....Има производство но няма купувачи....
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от plam400 »

medar1967 написа:Като чета какви цени вадите ви завиждам....При мен в Белоградчик ако поискам повече от 6 лв за буркан тип Омния просто никой няма да купи....Има производство но няма купувачи....
10 лв в Добрич я давам и пак си има купувачи,защото знаят какъв е меда на пазара :wink:
ефенди
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Ное 13, 2008 4:25 pm
Местоположение: Добрич

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от ефенди »

плам..нали тази цена е за акацията..
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от plam400 »

ефенди написа:плам..нали тази цена е за акацията..
Да за акацията е.Другия мед е на 7 лв.Изключение правят приателите,там цените са други.В момента пускам цени както са на пазара,а който разбира от мед той си купува.
П.С нали знаеш всеки като каже"Ти гледаш пчели",значи иска по дребна цена,но тази година няма прошка.
toni7105
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:00 pm
Местоположение: Русе

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от toni7105 »

Колеги цената на пресния акациев мед в Русе е 16 лв.Търговецът предвидливо беше изложил бурканче от 250гр,с надеждата че по-бързо ще се продава.Аз си помислих че нещо е сбъркал и го попитах колко е кг на акацията а той спокойно ми обясни че е 16 лв и че е много малко тази година.....................Дано само има кандидати и за купуване.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от dimitarbonev »

Eвала на продавача.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Gojyto »

Абе ей 16 лв буркан.Аз дори като п4елар не заставам зад тая цена.Колко 4овека мисли6 4е 6те си купят по 16 лв за 1 кг???Ти и 2 тенекии да си изкарал ти гарантирам 4е 6те ти останат за теб...10 12 лв е нормална цена според мен.Айде за акацията 12 лв на кг 6тот добивите са много оскадни,за маната са6то.Знам 4е занаята е много труден и приьодите са сме6ни понякога ама хората нямат работа,а който има зима 400 500 лв.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от genata_fi »

Снощи минах през БИЛА до х-л Славия в София и и маше мед в малко по-луксозни буркани - от тези със стъклен похлупак - 18 лв за 1.3 кг, 16 лв за 1 кг. Само че не запомних производителя, но пък ми приличаше на истински мед, а не на този китайския.
Yonko
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 6:13 pm
Местоположение: Русе 130ДБ

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Yonko »

Китайския мед също е истински. Китаиците вадят хубав слънчогледов мед.
kristinobal
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:37 am

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от kristinobal »

Слънчогледовия хубав ли е? :D :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от dimitarbonev »

http://atanasov.alpobg.com/library.php?article=69 Това го написах преди 2 години. Виждам, че днес се борим за същото- да постигнем цена 10лв при положение, че от тогава до сега всичко е скочило със повече от 100% - консумативи, средства за производатво, поскъпнаха и горивата. Изискванията тепърва ще се увеличават и щем не щем ще се наложи да се съобразяваме с тях. Контрола ще стане по-строг, не за преработвателите,а за нас. Всичко това е свързано с допълнителни инвестиции, които ще трябва да направим, а всички те влизат в цената на меда. Ако цената остане ниска, то тези разходи, ще са за сметка на цената на нашия труд, а като се има предвид, че тя почти не съществува, като калкулация в цената на меда, излиза, че ще трябва да налеем пари от другаде, а в условие на криза това ще да е много трудно. Някои ще кажат криза е хората нямат пари. Да така е. Но ако го бяхме направили още преди две години, сега щяхме да имаме възможност за известни отстъпки. А сега освен всичко друго се очертава и поредния неуспешен сезон -6-ти подред.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”