„Българи или свободни ?“

Работа за пчелари
Публикувай отговор
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от valyo »

е и - в тази статия е писана от българин , и браво на него че се опитва да обърне внимание на :
... не могат да осъзнаят, че бъдещето както на тях, така и на държавата им зависи основно от степента на познанията и уменията им и то актуални за съвременното развитие на науката и техниката, а не просто някакви знания за историята на науките.
A инак аз знам че преди да кажеш дай (държаво) трябва да се погледнеш какво си дал. Мен така са ме учили.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от светльо »

valyo написа: Точно това са правили грците в множеството си войни с турците. Така е било - мило и драго , ама наистина, + живота за родината, за Елада за Гърция.

Така е било и с нас - за балканските войни , моля внимавайте, нашнци емигранти , се връщат с кораби от Америка, за да воюват и да мрат ако трябва за Родина.
Бе да беше само с кораби - то самолети, делтапланери, парашути, магарета, ако требе пеш краката са си счупвали да идат от америка и да мрът .......
Гърците, Елада, войните - ма това тогава така било тей ги погребвали, сега друго яч. Да наистина от мързел гърците наистина могат да се докарат до просешка тояга - това се опитват от доста години насам.

И за Европа - нещо бъркаш вътрешна с външна политика, ма нейсе, а това че били добре, щото си плащали добросъвестно данъците .... нямам думи, ти наистина ли вярваш в това? В Европа са добре (спрямо нас), защото не са минали през половин вековен тоталитарен строй - всичко останало, което каза е следствие, а не причина и като цяло една глупост, ако искаш да проверим, та следното:
Забележете въпреки, че българите са признато най-бедни, голяма част от стоките и услугите са с по-високи цени от средноевропейските.
Вярно ли е: да или не?
Техните синдикални лидери, ако могат вобще да се нарекат така, ще видите сред редиците на управляващите, окичени с най-високите държавни отличия, но не и сред работниците, не и на площадите, не и в първите редици на протестите, защото протести няма.
Вярно ли е: да - не?
Тяхната държава, тяхната индустрия бе разпродадена и разграбена на безценица. В България няма истински чуждестранни инвестиции. Това което е продадено на чужденци на безценица или е унищожено, за да не се произвеждат конкурентни на вносните стоки или се използва за ограбване на българите и изнасяне на спечелените пари в чужбина.
Вярно ли е : да-не?
На българите им набиват в главите, че заплатите им трябва да са ниски, защото така били конкурентно способни и така забележете привличали чуждестранните инвеститори.Явно някой има интерес да ги кара да се конкурират по заплащане със страните от третия свят, а не по знания с развитите Европейски държави.
Вярно ли е: да-не?
В България правителството инвестира най-много в полицията, която е един процент от цялото население на страната. Но не мислете, че тази полиция се бори с престъпността, не, самата полиция е корумпирана, съдебната им власт също, за политиците им да не говорим. Полицията им е гарант за сигурността на корумпираната върхушка, за това, че всеки дори и плах опит за протест и търсене на отговорност, ще бъде смазан и потушен.
Вярно ли е: да-не?

п.п. да попитам в заключение - какво още трябва да даде на държавата, обикновенния човек, защото да ти кажа ли остана по цървули и гол задник.(ако не си забелязал)
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от valyo »

.. бележете въпреки, че българите са признато най-бедни, голяма част от стоките и услугите са с по-високи цени от средноевропейските.
Ами да, вярно е - а вярно ли е че са най-прости?

Техните синдикални лидери, ...
Не е вярно за всички - тоест както навсякъде


...хната държава, тяхната индустрия бе разпродадена и разграбена на безценица. В България няма истински чуждестранни инвестиции. То..
Вярно е - няма как да е инак. Разграбиха го нашенци не европеци., не забравяй. По сиклата на същия манталит - да се краде от общото не е кражба ...

На българите им набиват в главите, че заплатите им трябва да са ниски, защото така били конкурентно способни
Не е вярно . Мога да се обосновавам о ти искаш с да и не да си говорим.

...България правителството инвестира най-много в полицията, която е един процент от цялото население на страната. Но не
Категорично не е вярно, това е най-слабата и оборима теза, но и на моята теза този факт с нищо не помага



п.п. да попитам в заключение - какво още трябва да даде на държавата, обикновенния човек, защото да ти кажа ли остана по цървули и гол задник.(ако не си забелязал)

ОБИКНОВЕННИЯ ЧЕОВЕК ТРЯБВА ДА РАЗБЕРЕ ЧЕ ДА СЕ КРАДЕ Е ЛОШО, ДА НЕ СИ УВАЖАВАШ ИНСТИТУЦИИТЕ Е ЛОШИ И ЧЕ КАТО ГЛЕДАШ КАК НЯКОЙ КРАДЕ А СИ ТРАЕШ СТАВАШ СЪЩО КРАДЕЦ, НА РАВНА НОГА ЗАЩОТО ГО ПРАВИШ С ИДЕЯТА СЕГА Е НЕГОВ РЕД, ПОСЛЕ ЩЕ ДОЙДЕ МОЯ
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от valyo »

Сякаш не знаеш защо сме бедни та ме ядосваш - защото още стоим и чакме някой да ни "оправи" - я Бойко, а Станишев, я Костов, а някой на Доган чакат.

Какво прави примерно един познат американец, колега - ми бачка си ,а в къщи гледа алпаки (това е животно, да поясня).Ма тука не ставало щото няма кой да купи вълната. Ми няма защото хората .... чакат някой...
Друг колега ремонтира и продава стари коли - от 30те и т.н.
Трети не прави нищо странично, нооооо ами той е мозъка, той енаправил фирмата дето бачкат другите и пак бачка по цял ден и пише статии и чете и се развива професионално и блъска повечеи от другите.
Там е причинат те да имат а ние не , тааам ...

Колкото повече хора почнат бизнес толкова повече бизнес ще има за всички.

Но у нас "бизнес" = "кафене" :)
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от valyo »

светльо написа: ....
Да наистина от мързел гърците наистина могат да се докарат до просешка тояга - това се опитват от доста години насам.
Що не спреш да слушаш приказки и не се разходиш на цената на 2 кошера до Гърция и после викай коко са мързеливи и как не работят и т.н.....
Не че не работят - харчат повече отколкото изкарват
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от valyo »

светльо написа: ..... всичко останало, което каза е следствие, а не причина и като цяло една глупост,

Ми то си е вярно, глупост е. Висша глупост е да хвърляш камъни в блатото.
Ама аз съм си глупав. Не съм просветлен с мистическа мъдрост и космическо разбиране на мироздание и микровселена.

Не ми остава време от работа.

Последно по въпроса с външната и вътршна политика които изглежда пак някой гуру ти е обяснявал.
Занеш ли в продължение на десетилетия, допреди година , коя е държавата с най-голям износ преизчислен в пари.
Не позна. Не е Китай. И далеч не е Америка. Не са и изнасящите петрол и суровини руснаци, венецуелци араби. Ами е бедната на суровини Германия. Това е "вътрешната" политика на германците - бачкай, произведи, направи го добре.

Ма какво знам аз за нещата, къде ти.

И това ще помоля да ми псочиш къде съм го казал.
светльо написа: И за Европа - нещо бъркаш вътрешна с външна политика, ма нейсе, а това че били добре, щото си плащали добросъвестно данъците
Да, ако е по-малко Андрешковщината държавата ще е по-добре. Ноказах че хората трябва да си смнят мисленето а не да си платя данъците. Второто само ще дойде след първото.
Сега ако не изкарваш за данъци - ми няма да плащаш разбира се. Ама и да твърдиш че поголовно не трябва да се плаща е ....
Последно промяна от valyo на Пон Ное 07, 2011 5:34 pm, променено общо 1 път.
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от Aleksey »

светльо написа:
valyo написа:
п.п. да попитам в заключение - какво още трябва да даде на държавата, обикновенния човек, защото да ти кажа ли остана по цървули и гол задник.(ако не си забелязал)
Така е ама нее точно така.От около 70 години ние"нямаме държава" Бедна държава-беден народ,богата държава-богат народ. Сега дано се получи(държавата),но имперските политики на Русия,Англия,Франция,Германия.. едвали ще го позволят изобщо.За какво са им оръжия,като са го измислили по лесно- печатат си пари-без покритие и след това ние им ги осребряваме.Затова има велоалеи в германските села.Каква е лихвата на кредита в Германия,а каква е лихвата на същата банка на кредита отпуснат в България.За да се "оправят"нещата мисля че най напред трябва да имаме"истинска" държава след това да направим държавата богата-демек да останем горе долу без цървули и шорти и чак тогава да се тръгне нагоре.Едва ли ще има ентусиасти да се върнем 100 години назад,но да незабравяме че и тогава закона на джунглата щее в сила.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от valyo »

"Алексей":) държавата ни е точно по мяка - в смисъл според заслугите, според нас си , според каквато я ваеме ... :)
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от светльо »

valyo написа: Що не спреш да слушаш приказки и не се разходиш на цената на 2 кошера до Гърция и после викай коко са мързеливи и как не работят и т.н.....
Не че не работят - харчат повече отколкото изкарват
Ахам - само ти си бил в Гърция ...... :mrgreen:

А с цялата ти теза, колко сме били най-мързеливи, най-прости, най-некадърни и най-крадливи - не знам как ще се впише в това
http://www.chudesa.net/zasto-nai-umnite ... balgariya/
като цяло бате се изказваш не просто като един хейтър, но и като един отявлен българомразец.

И преди да се изказваш неподготвен, помисли кои държави са с най-голям износ на оръжия и войни - което е конкретно в областа на външната политика, а не кои как са си устроили вътрешната икономика.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от Aleksey »

valyo написа:"Алексей":) държавата ни е точно по мяка - в смисъл според заслугите, според нас си , според каквато я ваеме ... :)
Приятелю я ми кажи с какво си я"заслужил" сегашната"държава" като я няма все едно сме като в центрофуга.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от valyo »

с какво съм заслужил :
Ми мързелив съм, неинициативен, глупав както се разбира напоследък. Нося се по течението накъдето ме отнесе, дълго време съм вярвал и слушал приказки а хората са работили, като видя кражба си трая, не съм научил нищо съществено ново последните няколко години. Затворил съм се и се надявам да ме подмине каквото става у съседа... Преимуществено другите са ми виновни и все няма кой да ме оправи.

на Светльо въпроса е много лесен ама ако му отговоря честно ще се засегнат трети лица....
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от светльо »

щедростта на гръцката пенсионна система, която все още позволява на фризьори, сладкари, радиоговорители и хора от почти 600 професии да се пенсионират на 53 години на 90 процента от последната им заплата, тъй като работата им е квалифицирана като рискована.
от тук :arrow:
http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2011 ... abavliava/
чак не знам, колко трябва да си сляп, за да не виждаш очевадни неща. (да не говорим за държавната им работа, която е винаги! до пенсия - еваси )

п.п. погледнете и коментарите под новината - малко от тях:
Да ни вкарат нас, българите за 1 седмица да станем гърци, че малко да отдъхнем...
А няма ли да има риалити "Стани българин за една седмица"?Тогава "Сървайвър" може и да отпадне.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от valyo »

софтуер, защо - мислеше че съм данъчен ли?
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от shulio »

За това ли се стремиш всичко да е точно :). Професионално изкривяване от програмирането :). Шегувам се!
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от Майка »

shulio написа:За това ли се стремиш всичко да е точно :). Професионално изкривяване от програмирането :). Шегувам се!
Животът е по-лесен, когато не лъжем. Лъжите усложняват живота ни, затова е хубаво да е точно всичко и прозрачно. Да има ясни правила, които се спазват от всички и които правила се контролират да бъдат спазвани от всички.
Всеки трябва да започне да контролира спазването на правилата от себе си!
Публикувай отговор

Обратно към “Работа / Job”