ПРЕМЕСТВАНЕ НА КОШЕРИ

Модератор: toko652003

Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

aivibi написа:Аз вече преместих една част от кошерите вчера ,и мисля че нямя да има проблем понеже сега е студено а и като се затопле те ще трябва да се облитат пак и ще свикнат с новото разположение ,растояниета е около 15 метра назат с денивилация около 5,6 метра
Дано задържи поне 15 дена хладно еее не толкова и ще пробвам и аз ...но само ако няма летеж...
aivibi
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 10:32 pm
Местоположение: MONTANA

Мнение от aivibi »

е те нали го дават застудяване и ниски температури ,а и като ги местих само една пчела излезе да види какво става и се прибра
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Недейте да местите в студеното. Изчакайте някой по-топъл ден.Някъде бях чел, че не се прпоръчва местене при температура по-ниска от 8 градуса. Колкото и да внимаваш пак може да стане някоя беля.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
aivibi
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 10:32 pm
Местоположение: MONTANA

Мнение от aivibi »

те не са транспортирани с кола просто ги пренесохне внимателно на ръце а като се затопли не може да ги преместиш на 10 метра защото се връщат на старото си място
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

Аз трябва да ги пооправя редиците малко.Едната трябва да я преместя 1 метьр.Дали 6те има проблем ако го направя изведньж???Да не се вьрнат на старото място и да земат да влизат в наи близките ко6ери.....тогава 6те стане хаос????
rumen_enev
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 9:54 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от rumen_enev »

Румене ...здрасти ...а какво ще кажеш за местене от няколко метра ...назад в права линия но през ограда от мрежа .....разстоянието е няколко метра ....но имаше много летеж декември и януари ...и навярно ще се върнат на старото място и това си е за притеснение...мястото има и денивелация окло 0.50 м...ще се наложи да чакам топлото и тогава малко по малко назаден ход.....при нас в карлово беше голямо греене тези два месеца...едва от няколко дни захладня...тежка пролет ще бъде....
Има + и - за местене на кошерите в студеното време.
+
СЕГА НЯМА ИНТЕНЗИВЕН ЛЕТЕЖ И ПЧЕЛИТЕ СА В КОШЕРА ,И ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛНО ЗАСТУДЯВАНЕ / 10-НА ДНИ И ПОВЕЧЕ/ ЩЕ ЗАБРАВЯТ СТАРОТО МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ НА КОШЕРА
-
ПРИ ТРАНСПОРТА ИМА ОПАСНОСТ КЪЛБОТО ДА СЕ РАЗПРЪСНЕ,ДА ПАДНЕ И ДА ИМА ПОСЛЕДСТВИЯ ЗА МАЙКАТА.

ТРАНСПОРТ ПРИ ТОПЛО ЗА СЕЗОНА ВРЕМЕ,КАКТО БЕШЕ/ 13-18 ГРАДУСА/

+
НЯМА ПРОБЛЕМ ПРИ ТРАНСПОРТ.ПЧЕЛИТЕ СА ПРЪСНАТИ ПО ПИТИТЕ.

-
ИМА ОПАСНОСТ ЛЕТЯЩИТЕ ПЧЕЛИ /КАКТО ПРИ МЕН,РАЗСТОЯНИЕТО Е ОКОЛО КМ./ ДА СЕ ВЪРНАТ НА СТАРОТО МЯСТО.ПРИ ТОЗИ СЛУЧАЙ ТРЯБВА ДА СЕ ОСТАВЯТ НЯКОЛКО ПО-СЛАБИ КОШЕРИ В КОИТО ДАСЕ ПРИБЕРАТ ПЧЕЛИТЕ.

МИСЛЯ ,ЧЕ ТОВА ОБОБЩЕНОТО МНЕНИЕ.ОЩЕ ВЕДНЪЖ БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ !!!! :D :D :D
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

Като гледам май е най-добре да запушиш входа като е студено и като стане по-топло да ги преместиш и да отпушиш входа. Само че трябва с някаква мрежа да се запуши ;) да не се задушат. :) :)
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Росен Тенчев »

Тук се говори само за кошери на полето . Никой не споменава можели да се гледат пчели в апартамент . :lol: В събота отидох на срещата в Провсъюзния дом но малко закъснях и на рецепцията се запознах случайно с един симпатичен възрастен колега от Варна за вас шега за мени истина с този човек съм се смял от сърце . Когато започна да ми разказва как един негов приятел е гледал пчели в два нуклеуса в центъра на Варна вътре в апартамента . За сега толкова . Следва продължение ...
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

ХА ХА ХА и лятото ше вади мед от цветята от градинките:)))Букет лалета:)))Няма нищо лошо в това разбира се:)))
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Мнение от ivan raynov »

То за балкона не е лошо може и да няма комари .
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

При мен има денивелация ...малка е но се надявам да ми помогне....иначе смятам да ги местя на заден ход по 0.5 м на 1-2 дни ...но това ще го правя като се затопли ...днес ходих на село да ги погледна пак имаше по някоя друга да се мотаят на вън ..а в поилката която съм сложил намерих одавени ...ще трябва да им сложа спасителни пояси .../ мрежа против комари на понтон от стериопор / мисля че ще се получи....но щом търсят водата значи пилото е в увеличение... :(
rumen_enev
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 9:54 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от rumen_enev »

:D Днес ги преместих. :lol: Всичко мина гладко, даже главите си не подадоха освен един, който беше настроен малко по-бунтарски.По-бръмчаха малко и се скатаха.Утре пак съм там...... :D :D :D
За всеки случай си оставих два кошера,ако някоя се върне да има къде да се приюти....хехехехе :wink:
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

И аз трябва да залагам поилката!Но смятам да ги местя като се позатопли,не ми се рискува.
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

Румене на какво разстояние ги мести .....
rumen_enev
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 9:54 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от rumen_enev »

Румене на какво разстояние ги мести .....
На около километър.....Времето беше хладно и нямаше летеж :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”