ДО МОДЕРАТОРИТЕ НА ФОРУМА

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
syzi
Мнения: 289
Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 3:27 pm
Местоположение: Русе, 280 бр. ДБ
Обратна връзка:

Re: ДО МОДЕРАТОРИТЕ НА ФОРУМА

Мнение от syzi »

Момчета,тук ли намерихте да си ги мерите? Всеки носи последствията от действията си.Хайде престанете,моля!
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: ДО МОДЕРАТОРИТЕ НА ФОРУМА

Мнение от buci59 »

Моля,моля,не ме намисай.Нямам проблем.Объркал си се тотално нещо.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ДО МОДЕРАТОРИТЕ НА ФОРУМА

Мнение от toko652003 »

ттитто написа:Аз ще използвам тази тема, за да попитам ще се наеме ли най-накрая някой да сортира огромната тема "Въпроси и отговори". Много е трудна за четене, но същевременно съдържа доста полезна информация. И въобще необходима ли ни е такава тема, след като 99 % от темите са сами по себе си въпроси? Моето предложение е тази тема да се разхвърли по сходните теми в отделните раздели и безсмислените постове от нея да се изтрият заедно с цялата тема.

По отношение на кирилицата - да хубаво е да се пише само на кирилица, но понякога не е технически възможно. Не е ли по-добрият вариант да се информира съответния потребител, че е сгрешил и как може чрез онлайн кирилизатори да се справя по-добре в бъдеще?
Бях пояснил за грешката поради, която се появи огромната тема ''въпроси и отговори'', част от темите се опитах да ги разделя,както си бяха , но това е доста работа и изисква време затова я отделих от досегашната и я оставих заключена. При първа възможност ще започна да сортирам отново. Но съм твърдо против да се бута новата тема ''ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ''по която пишем в момента. С нея се избягват дублиращите теми и въпроси. Вярно е че се затискат някои от отговорите и въпросите сред огромния прой постове, но на никого не му пречи да пита отново и да му се отговори.
Има компромисен вариянт след известен брой страници да се заключва и да остава за четене, а след това да се пуска примерно ''ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ 2''.

Пълна подреденост е невъзможна да има в един форум все пак това не е сайт. Пък и времето което отделяме за този форум не е неограничено.
Мога да кажа, че повече от 20 теми бяха пуснати неправилно и се наложи да ги местя по подфорумите още толкова се дублираха кашата все още е голяма, но лека полека ще се оправи времето е пред нас. Това го казвам за под форум ''Мнения'' за другите подфоруми нямам опции.

Форума е важен откъм споделяне опит и т.н. но нека занапред да не се нападаме и обвиняваме прибързано в едно или друго нещо за изясняване има лични съобщения, както споменах по-горе.

На всички пожелавам успех!
toko6520035927(Skype)
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Писането във форума.

Мнение от toko652003 »

Boro написа:Чак за санкции едва ли. Все пак сме големи хора и всеки влиза тук за да научи нещо или помогне със съвет ,а не да се заяжда или дразни със някого. Иначе подкрепям Юри напълно.Форума трябва да има глобални модератори, а не такива с права само за един раздел. Така ръцете му са извити и той не може мести теми пуснати на неточното място, или съединява сходни такива, не може да модераторства във форума. С една дума скопец. (говоря за себе си :D)
А безразборното пускане на теми и темички си продължава с пълна пара. :evil:

Прав си, но поне можем от подфорума, които модерираме.

Мисля, че темата ''ДО МОДЕРАТОРИТЕ НА ФОРУМА'' мястото и е в раздел ''Правила за писане в пчеларския форум''

:)
toko6520035927(Skype)
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: ДО МОДЕРАТОРИТЕ НА ФОРУМА

Мнение от Boro »

Още четири раздела си имат свои модератори.Обръщам се с молба към тях всички несъответстващи на разделите им теми да ги прехвърлят в подходящите такива. Тези които се дублират или са близки по значение -да се съединят и нека за в бъдеще бъдем по-стриктни. Надявам се от тук насетне да подредим нашия форум като един несесер в който намираш точно това което търсиш. Успех колеги и ползотворна година с високи добиви.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: ДО МОДЕРАТОРИТЕ НА ФОРУМА

Мнение от buci59 »

Браво!Поздрави до организаторите на форума.Пожелавам успех на новите модератори.Дано наистина всичко си дойде на мястото и форума ни стане подреден,точен и най-важното,полезен.Това зависи и от нашето държание,отношение,култура.Поздрави на всички и успех.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: ДО МОДЕРАТОРИТЕ НА ФОРУМА

Мнение от ттитто »

Изглежда, че има два големи проблема във форума, с които всички трябва да се борим. Първата е пускане на теми, които са сходни или същите със вече съществуващи. Според мен причината е, че повечето потребители използват активните теми, за да прочитат само новото от последното си влизане. Така се губи представа за структурата на форума. Освен това търсачката е доста несъвършена. Имам предвид, че не позволява да се търсят части от думи, а само цели думи. Така например, ако търся информация за инвертирал сироп и напиша "инвертирал" няма да ми изкара мненията, където е написано инвертен. Но ако търсачката предлага възможност да задам инверт и да ми изкара и инвертирал, и инвертен, и инвертна ще е много по-лесно. Вторият основен проблем е, свеждането до повечето теми до актуални и постоянни проблеми - субсидии, пазар за пчелни продукти, проблеми с тровенето на пчелите. То е ясно, че тези неща рефлектират във всички области на пчеларството, но не им е мястото във всяка тема.

Трети, по малък-проблем са самите модератори. Намесите им досега с нищо не показват, че са модератори. Имам предвид, че ако някой не пише нещо по правилата му правят забележка в темата, с което я отклоняват. Същевременно след предупреждението не взимат никакви допълнителни мерки за отстраняването на проблема, напр. преместване на грешно поставена тема или мнение, което не е по темата. Това може да го прави и всеки от обикновените потребители. Не знам какви са уговорките с администратора на форума за това как да реагират модераторите, но ще напиша моето предложение.
Забележките от модераторите според мен трябва да стават в лично съобщение. Новите теми, които не са си на мястото трябва да се местят още в началото там където принадлежат тематично. В този случай не намирам за необходимо модератора да се обосновава дори и в лично съобщение. Мнения написани на български с латински букви не трябва веднага да се трият. По добре в лично съобщение да се изпрати на потребителя обяснение, че латиницата не е добре приета и да му се насочи към ползване на онлайн кирилизатори. Ако потребителят се обоснове приемливо и продължи да пише на латиница - ОК, разбираме го в крайна сметка. Ако обаче продължи да пише на латица без обосновка - изтриване!

В заключение искам да поздравя новите модератори и да им предложа, да се чуят по някакъв начин и да уеднаквят начините си на контрол и реакция при проблеми. Както и смятам, че всички раздели трябва да имат модератори.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ДО МОДЕРАТОРИТЕ НА ФОРУМА

Мнение от toko652003 »

Същевременно след предупреждението не взимат никакви допълнителни мерки за отстраняването на проблема, напр. преместване на грешно поставена тема или мнение, което не е по темата.
Това е прекалено чак да следим и за мненията, за темите съм съглесен за мненията НЕ
...все едно да спим във форума. Да не забравяме, че тук сме на доброволни начала и всичко е безплатно,както за потребителите така и за модераторите.

Иначе сте прави нужно е да си подредим къщичката.Започнал съм да местя още теми от подфорума които модерирам.Аз също съм на мнение, че е нужно някои от темите да са главни, но засега тази опция я има само администратора.

Успех на новите колеги!

п.п. не е лошо да има модераторска секция за уточняване на проблеми и въпроси
toko6520035927(Skype)
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ДО МОДЕРАТОРИТЕ НА ФОРУМА

Мнение от toko652003 »

Съглесен съм с поста ти.Да тази тема може да остане за обсъждане предложения и т.н.

Предложението ми е да има кошче на форума така ако се получи модераторска грешка при триене на тема или мнение адмистратора да може да го върне. Хубаво е да има ред, но ако се започне сериозно т.е под лупа(дори да е основателно) триене на мнения мисля, че ще има много възмутени потребители. Според мен е по-добре с местене.

Ако има нужда всеки подфорум да си има свободна тема и там да се водят разговорките и само ако се прекали в другите теми тогава да се местят там от модератора.
toko6520035927(Skype)
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: ДО МОДЕРАТОРИТЕ НА ФОРУМА

Мнение от Dinko »

Преди 2-3 години пак бяха същите модератори и
имаше оплаквания че се трият постове .
Няма пълно щастие :D
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: ДО МОДЕРАТОРИТЕ НА ФОРУМА

Мнение от genata_fi »

Аз пък не зная кой ме направи модератор без да ме пита, но няма значение, ЧЕСТ е за мен. Благодаря.
Модератор съм на раздела - медоносна растителност. Наистина някои теми се дублират и много постове са излишни, така че съм взел най-голямата гума и изтривам ненужното. Така е по-добре, за даден раздел да си има отделен модератор, който да си следи от време на време мненията вътре. Всеки модератор ако отделя по 1 час на ден за изчистване на ненужните коментари, мисля че за 10-на дни форума ще заприлича на ФОРУМ. Поздрави на всички.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: ДО МОДЕРАТОРИТЕ НА ФОРУМА

Мнение от ттитто »

Имам още един трън в окото и той е огромната и неподредена тема "Въпроси и отговори". Няколко пъти вече пиша за нея, но не мога да престана. Поне като не може да се отделят мненията в отделни теми, не е ли възможно да се преименуват заглавията на отделните мнения. Така с търсачката лесно могат да се сортира и да се чете само това, което търсим.
Самата тема има много полезна информация, но почти всяка една подтемичка в нея може да се причисли към съответния, вече наличен раздел. Моето предложение е да се заключи темата и с течение на времето да се претопи към другите раздели.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ДО МОДЕРАТОРИТЕ НА ФОРУМА

Мнение от toko652003 »

Мен също ме дразни, но станалото станало, не е невъзможно да се реши проблема. Koлега ако нямаш нищо против ще ти я пратя в твоя подфорум опитай да извадиш мненията или темите, които смяташ, че си струват, разпрати ги по подсекциите или там, както намериш за добре. Останалите ''въпроси и отговори'' ги върни пак в мненията да ги досортирам.
Другия вариянт е да ми посочиш точно коя тема или теми искаш да отделя, както стана с тази за литературата.
Пиши ми на лично съобщение, какво да предприемем.

p.p. а за новата тема ''Въпроси и отговори'' да се променят заглавията от модератор не мисля, че е правилно това трябва да правят самите потребители още като задават въпросите или като отговарят.
toko6520035927(Skype)
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

ПРОМЯНА НА ЗАГЛАВИЕ

Мнение от toko652003 »

Всеки потребител може ако желае, когато пуска пост да го направи в полето най-горе.
Поне занапред де. :)

ттитто влез в модераторския панел и виж последните действия сам ще си направиш изводите.
toko6520035927(Skype)
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ДО МОДЕРАТОРИТЕ НА ФОРУМА

Мнение от toko652003 »

То си е писано още в първия пост.
toko652003 написа:Тук можете да задавате въпроси свързани
с пчелаството и пчелите за които няма отделен подфорум.
Идеята е да не се дублират темите(въпроси)...
Не мога да разбера, какъв е проблема/?


Ако администратора сметне, че е за заключване ок.
toko6520035927(Skype)
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”