какво гориво използвате

Модератор: toko652003

rumeto
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 12:43 pm

Re: какво гориво използвате

Мнение от rumeto »

Аз пък ползвам конски л..на ,но не ги събирам веднага, а изчаквам хубаво дъждовете да ги отмият и през август ги събирам. останали са без онази гадната част само преработената трева. В пушалката слагам и1-2 големи колкото главата на кибритена клечка парченца клей и нито люти толкова, нито мирише лошо. Дори скоро една приятелка присъстваше докато паля пушалката и много спонтанно отреагира, че не е предполагала че л..миришат така хубаво :D От гъбите ме е страх, не ги разбирам и не ги бера дори за пушалката. А като ви слушам ми звучи и доста екстремно стълби, брадви и т.н. Виждам вече снисходителни усмивки :)
stan
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:20 pm
Местоположение: Севлиево - 4 ЛР
Обратна връзка:

Re: какво гориво използвате

Мнение от stan »

Майка написа:Сега като написах дървесни гъби в гугъл, ми излезе мнение, че дървесните гъби не са отровни, а дори са полезни и се лекува с отвари от дървесни гъби. Също се сетих, че дядо ми си готвеше гъбите, които растяха по дънера на едно дърво в двора.
От стари хора съм чувал, че на дърво отровна гъба не расте. Дали е вярно не знам.
Тия за ядене най-вероятно са кладници http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0% ... om_log.jpg
Тия за пушене са други, но не знам как се казват. Навремето са ги рязали на дребно, варили са ги както каза някой в някакви гадости...След това съхнат и се счукват между дърво и метал (дървен чук върху метал или метален чук върху дърво) докато станат като памук - прилича на раздърпан филтър на цигара. Така са си правили прахан за огниво. Аз също съм пробвал и става хубав прахан, само дето пропуснах частта с варенето:)
Демокрацията престава да съществува, когато вземате от тези който искат да работят и давате на тези който не искат.
Т. Джеферсън
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: какво гориво използвате

Мнение от Майка »

stan написа: От стари хора съм чувал, че на дърво отровна гъба не расте. Дали е вярно не знам.
Тия за ядене най-вероятно са кладници http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0% ... om_log.jpg
Тия за пушене са други, но не знам как се казват. Навремето са ги рязали на дребно, варили са ги както каза някой в някакви гадости...След това съхнат и се счукват между дърво и метал (дървен чук върху метал или метален чук върху дърво) докато станат като памук - прилича на раздърпан филтър на цигара. Така са си правили прахан за огниво. Аз също съм пробвал и става хубав прахан, само дето пропуснах частта с варенето:)
Прав си, че са за ядене.
Но по принцип можем да се отровим и от неотровни гъби, ако са раснали на отровна почва. Аз съм ползвала за пушалката дървесни гъби раснали на върби и тополи. Ако тези върби и тополи са на отровени почви може и да поемат отровите. Възможно е случаят, който описва колобус да е такъв.
Може гъбите да са раснали и на отровни дървета, тогава пак могат да са отровни. Просто трябва да внимаваме от къде ги берем.
stan
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:20 pm
Местоположение: Севлиево - 4 ЛР
Обратна връзка:

Re: какво гориво използвате

Мнение от stan »

Аз също ползвам гъби, но моите ги събирам в Родопите и са в иглолистни гори.
Някъде, някой беше споменал че от смолата пушека е по-лют, но аз лично не мога да намеря разлика.
Демокрацията престава да съществува, когато вземате от тези който искат да работят и давате на тези който не искат.
Т. Джеферсън
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: какво гориво използвате

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Аз лично пушас изгнила топола - така неречната чурудясала- :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Но съм чувал че било МНОГО добро да се пуши с дива челеша - Така от пушека падар кърлежа :twisted: :twisted: :twisted: /ползвал съм и дива череша но не мога да кажа дали има голям ефект- защото при нас кърлежите са рядкост!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
stanko 1972
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Юли 09, 2010 2:24 pm

Re: какво гориво използвате

Мнение от stanko 1972 »

ba4o_ivan1976 написа:Аз лично пушас изгнила топола - така неречната чурудясала- :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Но съм чувал че било МНОГО добро да се пуши с дива челеша - Така от пушека падар кърлежа :twisted: :twisted: :twisted: /ползвал съм и дива череша но не мога да кажа дали има голям ефект- защото при нас кърлежите са рядкост!

Ванка, вчера набрах половин чувал от основата на три дънера на тополи отсечени преди няколко години. До сега използвах изгнила сърцевина от орех и малко дървесна гъба и се чудех дали и тополата ще върши работа, но ти ми даде отговор. Благодаря. А за малкото кърлежи ви завиждам.Успехи.
Kiril8305
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 6:47 pm
Местоположение: гр.Добрич

Re: какво гориво използвате

Мнение от Kiril8305 »

Преди ползвах картони от яйца , но бързо изгарят, и отлагат много смоли по пушалката като много бързо я запушват.Сега си пълня пушалката само с дърво от суха липа , правя си го на трески паля с газова горелка много добре си пуши и не дразни пчелите.
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: какво гориво използвате

Мнение от Scutellator »

От магарешки по-добре. Ама вече няма кой да ги произвежда, колко колбаси съм изял....
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
Hristo Kasabov
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Мар 04, 2010 11:44 am

Re: какво гориво използвате

Мнение от Hristo Kasabov »

Конски,магарешки, кравешки...Какво правите бе хора...
strain
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 3:09 pm
Местоположение: м/у Пловдив и Пещера

Re: какво гориво използвате

Мнение от strain »

фъшкии не съм използвал никога. Използвам суха дървесна гъба, изгнила дървесина или гориво за пушалки от магазина.
venco
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 10:52 pm

Re: какво гориво използвате

Мнение от venco »

Само гюбре(л.йна)
RUSKOV3500
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 10:21 pm

Re: какво гориво използвате

Мнение от RUSKOV3500 »

Здравейте
Искам да кажа че по добро от дървесните гъби няма.Аз използвам така наречената праханова гъба,тя расте само върху исъхнали букови дървета и дънери.Трудно се палят но пък много пушат и бавно изгарят,използвам за разпалване жар от печката. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”