Недоброжелатели

Модератор: toko652003

genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Недоброжелатели

Мнение от genata_fi »

Вече си имам врагове, местото ми е в края на селото и имам съседи само от едната страна на пчелина (които твърдят че не им пречат пчелите), от другите страни са ливади, заградено е с мрежа и врата с катинар и бодлива тел върху оградата. Тъкмо си свърших работата по пчелите и като си тръгвам гледам, че долу в ниското имах три 6-7 годишни дръвчета - сини сливи - ГИ НЯМА. Отивам и какво да видя - някой влязъл и ги отсякъл с брадва и ги оставил там легнали. Сърцето ми се сви, все едно загубих близък човек. А така хубаво бяха се развили. Естествено комшиите нито са чули, нито са видяли... Не мога да си представя кой ИЗРОД може така да постъпи, ако на някой му пречат пчелите, да дойде и да каже, ама чак така да се действа, акъла не ми го побира. И най ме е яд че не мога да направя нищо, но ако случайно разбера някога, тежко му и горко на този ИЗРОД малоумен. Решил съм утре ще ходя до Годеч да пусна жалба в полицията, поне да знаят че съм предприел нещо. Иначе все със свито сърце ще дочаквам съботата за да отида и да видя дали случайно не са ми направили нова поразия, КАКВА ДЪРЖАВА, КАКЪВ НАРОД...
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Недоброжелатели

Мнение от Майка »

За съжаление, всеки може да се "похвали" с нещо такова. По този начин ти действат на психиката, и на желанието да правиш нещо. Показват ти, че ще ти навредят просто защото са решили, или защото се чувстват недосегаеми.
На пчелина имах табела, както е според Наредбата. Най-обикновен стикер с името и номера на пчелина. На никого не му трябва нищо такова. Но го прибраха.
ice_1963
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 8:50 am
Местоположение: гр.Златица

Re: Недоброжелатели

Мнение от ice_1963 »

"Я не сакам на мен да е добре, а на Вуте да е зле"
Умираме да правим ... "добро".
Да съсипваме и малкото което имаме,вместо да се радваме.
tishoo
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 9:16 am
Местоположение: Панагюрище

Re: Недоброжелатели

Мнение от tishoo »

Според мен е някои от съседите ти. Не се учудвай че постъпват толкова подло, това е по-лесният начин да ти кажат че не им харесва нещо от колкото да ти го кажат директно в очите.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Недоброжелатели

Мнение от genata_fi »

и аз така си мисля
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Недоброжелатели

Мнение от drone »

Пусни една обява пред кметството и кръчмата, че даваш примерно 100 лв награда за сигурни сведения относно злодея и примерно 20 лв за основателни предположения . Естествено ,имената на информаторите да останат в тайна. Може и да не разбереш нищо , ама ще разберат, че с тебе шега няма. Пък ако разбереш кой е - караш по принципа "зъб за чейне, око за две" !
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Недоброжелатели

Мнение от dimitarbonev »

genata_fi написа:Не мога да си представя кой ИЗРОД може така да постъпи, ако на някой му пречат пчелите, да дойде и да каже, ама чак така да се действа, акъла не ми го побира. И най ме е яд че не мога да направя нищо, но ако случайно разбера някога, тежко му и горко на този ИЗРОД малоумен. Решил съм утре ще ходя до Годеч да пусна жалба в полицията, поне да знаят че съм предприел нещо. Иначе все със свито сърце ще дочаквам съботата за да отида и да видя дали случайно не са ми направили нова поразия, КАКВА ДЪРЖАВА, КАКЪВ НАРОД...
Преди две седмици и аз имах подобно премеждие. Някакви изроди бяха вършали из пчелина ми. Сега съм на подвижно в гората. Пчелина е ограден с бодлива тел и мрежа от всякъде има и охранителна система. Само дето по закона на Мърфи точно в този ден се беше повредила. Влезнали изродите, рисували със спрей по кошерите, изпикали са се върху един като преди това махнали капака (В последствие семейството загина ) и явно са ги подгонили та от яд са наритали 16 кошера и по най-бързия възможен начин са избягали щото имаше останки от дрехи по бодливата тел и мрежата. А и част от задната броня на колата беше останала на дънера до полянката дето са били паркирали. В полицията ми казаха че не трябвало да спасявам семействата(по това време валеше дъжд) а трябвало да ги оставя така та те след ден два да дойдат да снимат и да започнат следствие. Теглих им една нашенска и им казах че това е все едно някой да са го застреляли на улицата и дойде линейката, лекарите да не окажат първа помощ на пострадалия щото не са дошли полицаите да снимат. Казах им, че за мен това е отказ да ми съдействат и че ще пусна оплакване. Тогава малко се разтичаха ама само за парлама. Ясно е че на полицията не може да се разчита. За съжаление 7 от кошерите загубиха майките и всичкото пило. т.е върнаха се в развитието си на ниво март. От тях мед не мога да чакам.
Прав си колега в калпава държава живеем. Ама и тя рибата мирише от към главата. А тя главата ние сме си я избрали и сега си сърбаме вмирисаната чорба.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Недоброжелатели

Мнение от genata_fi »

Колегата drone, благодаря ти, това е идея и ще го направя, колкото до другото мнение на колегата dimitar bonev, това наистина доказва колко озлобени и завистливи са станали хората и лошото е че повечето са такива и ги има навсякъде. А като си помисля колко труд отива за един кошер, аз от март месец съм пчелар и не е имало една събота и неделя да не съм правил нещо свързано с пчелите, и накрая някой малоумник решава че може да ги рита гори и тн , а пък това да се изпикаеш върху кошера, просто не знам....
Сега ще ви кажа как се развиват нещата при мен, аз имам 8 кошера и като млад пчелар ми е доста трудно да се оправям за сега с всичките и намерих човек който да купи 3 от тях и отиваме вчера към 19 часа на пчелина да си избере 3 кошера и какво да видя, едното крило на вратата откачено от пантите , имаше два три тела поддържащи, отрязани, явно приготвено за през ноща да им е по-лесно за изнасяне на кошерите, а в неделя бях там и на някои от кошерите сложих трети корпус и всичко беше наред.
Настръхнах, сега какво да правя, та добре че момчето излезе свестно и ми предложи да вземем всички кошери и да ги закараме у тях на 6-7 км от пчелина ми, понеже къщата ни е на 700-800 метра от пчелина и няма как там да ги прибера веднага,та така направих, оставих само 2 от най слабите и разнебитени кошери, просто нямаше как да ги прибера. Ще видя в петък какво е положението, така че нарочат ли те, няма спасение, а мястото ми е идеално за пчелин и толкова много паша наоколо, направо сърцето ме боли. Изроди мръсни. Дори комшията има наглостта да ме пита дали продавам местото, което ме навежда на мисълта, че всичко се прави, за да вдигна ръце и да продам местото, да да ама не ДА ... СУПАТА, повече поразии не могат да ми направят там, а тях вече съм ги проклел и чакам Господ да помогне. Ще го оставя да обрасне цялото и да стане змиярник и да ги изядат змиите дано.
valchev
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 9:33 am
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Re: Недоброжелатели

Мнение от valchev »

Напоследък май е нормално да завиждат на пчеларите....При мен се наложи да си премествам кошерите,въпреки че отговарях на наредбите от общината...алергичен бил човека....Преиграха една сцена....Много кошери съм имал....печелел съм..(въпреки че последните няколко години....е много зле за пчеларите).Има възмездие за всичко...рано или късно...то идва.
tishoo
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 9:16 am
Местоположение: Панагюрище

Re: Недоброжелатели

Мнение от tishoo »

genata_fi написа: Дори комшията има наглостта да ме пита дали продавам местото, което ме навежда на мисълта, че всичко се прави, за да вдигна ръце и да продам местото,
Със сигурност това е била причината, много добре си направил че си преместил кошерите защото тоя човек няма да те остави на мира. Ако питаш мен продай мястото на братята роми.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Недоброжелатели

Мнение от genata_fi »

Ще ги чакам да пукнат и тогава пак ще си преместя кошерите, явно мястото им е много апетитно, защото е точно пред къщата им, а техния двор е доста малък. След две седмици (достатъчно време ли е да си забравят старото място) ще си ги върна в двора на вилата, само че се чудя къде да ги сложа, ще има да ни гонят пчеличките из двора, емоции... заредил съм се с урбазон, дали е добре в дъното на мястото да си летят напред и наволя, пред нас има огромна ливада с една стара къща, където отвреме на време идва сина на бабата, която почина миналата година. Надявям се поне с него да нямам проблеми.
Изпращам ви две снимки с пчелина и къщата се вижда отзад на комшията и пораженията след вандалщината им
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Недоброжелатели

Мнение от genata_fi »

още една снимка
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
tishoo
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 9:16 am
Местоположение: Панагюрище

Re: Недоброжелатели

Мнение от tishoo »

Спази законовите изисквания за отстояние на кошерите от оградата със съседите :!:
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Недоброжелатели

Мнение от genata_fi »

Когато ги слагах, ги питах дали ще им пречат пчелите и кахаха че няма проблеми. То нали знаеш че, когато някой е лош и зъл не го интересуват и законовите разпоредби, пак ще ти направи пакост
tishoo
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 9:16 am
Местоположение: Панагюрище

Re: Недоброжелатели

Мнение от tishoo »

Знам, но имах в предвид с новите ти саседи да започнеш на чисто за да не те упрекват поне за това.
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”