Бъкфастската супер пчела

Начини за размножаване - самосмяна, роене, свещево.

Модератор: Scutellator

nikeca_k
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 9:45 pm
Местоположение: гр Чепеларе

Бъкфастската супер пчела

Мнение от nikeca_k »

Гледах един филм за брат Адам, който селектира един вид пчела,която носи името на манастира-Бъкфастката пчела.Тя не наптазно е наречена "супер пчела", извесна е със цените си качества-висока плодовитост, притъпена склоност към роене,благ нарав идруги.
Въпросът ми е дали знаете някой в България, който да продава такъв вид майки.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Бъкфастската супер пчела

Мнение от dimitarbonev »

:lol:
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Бъкфастската супер пчела

Мнение от p4elar4e »

Ако в България можеше да се намери такава порода щеше да е супер.Щяхме да вадим по 100-200 кг мед :wink:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
nikeca_k
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 9:45 pm
Местоположение: гр Чепеларе

Re: Бъкфастската супер пчела

Мнение от nikeca_k »

Това е най-често срещаната порода пчели в западна и централна Европа.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Бъкфастската супер пчела

Мнение от p4elar4e »

Е явно ние тук в България сме мнооооооооооооооооого изостанали и нямаме такава порода (поне до колкото знам),иначе бих си взел ако са толкова продуктивни колкото твърдят.До колкото знам в България със закон е забранен вносът на чужди породи пчели.Ако някой тайничко е внесъл е друг въпрос.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
nikeca_k
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 9:45 pm
Местоположение: гр Чепеларе

Re: Бъкфастската супер пчела

Мнение от nikeca_k »

http://masters-tb.com/details.php?id=29743 това е линка ако някой иска може да го гледа. :wink:
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Бъкфастската супер пчела

Мнение от p4elar4e »

Има друга тема в която е посочен този линк...
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
nikeca_k
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 9:45 pm
Местоположение: гр Чепеларе

Re: Бъкфастската супер пчела

Мнение от nikeca_k »

p4elar4e написа:Има друга тема в която е посочен този линк...
Аз точно от там го намерих.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Бъкфастската супер пчела

Мнение от p4elar4e »

Е щом го има на 1 мясно няма смисъл да се пуска в други теми.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
nikeca_k
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 9:45 pm
Местоположение: гр Чепеларе

Re: Бъкфастската супер пчела

Мнение от nikeca_k »

p4elar4e написа:Е щом го има на 1 мясно няма смисъл да се пуска в други теми.
Напротив,драги,това е тема за бъкфастката пчела и не е излишно да се спомене този линк.
VIPER
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Окт 22, 2008 12:00 am

Re: Бъкфастската супер пчела

Мнение от VIPER »

Колегата е прав като го има линка в една тема защо трябва да го пускаш и в друга.
Това си е чист спам.
nikeca_k
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 9:45 pm
Местоположение: гр Чепеларе

Re: Бъкфастската супер пчела

Мнение от nikeca_k »

Спам :lol: :lol: :lol: :lol: .
VIPER
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Окт 22, 2008 12:00 am

Re: Бъкфастската супер пчела

Мнение от VIPER »

Спам :lol: :lol: :lol: :lol: .
Това също си е спам.
Деца какво да ги правиш.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Бъкфастската супер пчела

Мнение от valaz »

Бъкфастката пчела е била създадена след като местната порода е загинала от акара, който англичаните са донесли с корабите си. Монахът е създал нова порода на мястото на изчезналата. При нас ситуацията е друга-местната порода пчели си съществува и не е сигурно, дали Бъкфастката пчела ще се окаже по-подходяща за нашия климат. Освен това, вноса на чужди породи у нас е забранено от закона за пчерларството.
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Бъкфастската супер пчела

Мнение от Scutellator »

Бъкфастката пчела е била създадена след като местната порода е загинала от акара, който англичаните са донесли с корабите си. Монахът е създал нова порода на мястото на изчезналата. При нас ситуацията е друга-местната порода пчели си съществува и не е сигурно, дали Бъкфастката пчела ще се окаже по-подходяща за нашия климат. Освен това, вноса на чужди породи у нас е забранено от закона за пчерларството
Брао бе. Още един поледовател на пламен. Още в началото на миналия век търговията с роеве е вървяла доста успешно и са се внасяли италиански, кипърски, карника и всякакви други. Причината е една - увеличаване на производството на мед. Още тогава западняците са осъзнали нуждата от внос на по - добри пчели. Но се разпростанила акарозата, и и някои местни пчели били заличени -т.н. естествен подбор.
Нашата местна порода не СЪЩЕСТВУВА от 40 години. Не съм го казал аз , а учените по онова време. На карниката и македониката , в частност, гените и са рецесивни и може да се запази само изкуственно. Понастоящем може да видиш ,че цветът на пчелите ни е черен, а не сив. А нашия климат е ужасно неподходящ за каквато и да е друга порода освен тази на пламен.По дяволите - в целия свят нашия климат е най- суровия. Тука няма лигустика- много смърност имала; кавказката- не носела мед; че сега и Бъкфаст не е подходяща.
Осъзнай се братле. Говориш за втората по разпространение раса пчели. Гърците я отглеждат, ама те са будали и нищо не разбират,нищо че имат традиции в пчеларството повече от всеки друг, нищо че вадят повече мед- т'ва си е чист късмет.

Наш'та порода е най-добрата , щото нямаме топки между краката от край време.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
Публикувай отговор

Обратно към “Размножаване и селекция / Reproduction and selection”