Производство на пчелни майки

Начини за размножаване - самосмяна, роене, свещево.

Модератор: Scutellator

iconikolov
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 7:10 pm
Местоположение: Нови пазар

Re: Производство на пчелни майки

Мнение от iconikolov »

Пропуснах само да спомена, че старите майки след като заредя всички нуклеуси които имам ги :oops: убвам :evil:
Nic
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Окт 15, 2008 8:27 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Производство на пчелни майки

Мнение от Nic »

[quote="iconikolov"]Здравейте, прочетох коментари по горе. Всеки си има мнение. Това е нормално. Реших да напиша и аз моето мнение по темата.Отглеждам около 100 пчелни семейства и от 2003 година работя с ентеров апарат. Доволен съм от майките които произвеждам с него. Процеса не е сложен а и не е трудоемък. Сменям майките почти всяка година, младата майка си е млада майка. Не съм купувал до момента майки от майкопроизводители.
Нека всеки си направи простата сметка: ентеров апарат-120-130 лв. дори и най-неопитния пчелар ще успее да си произведе поне 10-20 майки за една година, да вземем средно 15 майки по 15-16 лв всеки сам да си сметне.
В зависимост от броя на отглеждачите и силата им с едно зареждане на апарата могат да се произведат до 99 маточника. Посочвам тази цифра, защото до момента това е най големият брои маточници отгледани при едно зареждане на апарата в моята практика.
Поздрави на всички, дано започващият нов сезон е добър поне колкото миналогидишният(поне при нас маналата годината беше супер)[/qu

Може ли да споделиш стъпка по стъпка как работиш с йентеровия апарат, как подготвяш отглеждача?
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Производство на пчелни майки

Мнение от Dinko »

Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Производство на пчелни майки

Мнение от Dinko »

Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Производство на пчелни майки

Мнение от Dinko »

Публикувай отговор

Обратно към “Размножаване и селекция / Reproduction and selection”