Съвет за вадене на семейство.

Начини за размножаване - самосмяна, роене, свещево.

Модератор: Scutellator

Публикувай отговор
Motorhed4o
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 12:38 pm

Съвет за вадене на семейство.

Мнение от Motorhed4o »

Привет скъпи колеги. Имам нужда от съвет. Ще съм благодарен за помощта ви.
От Бургас съм. В близост до работното ми място има гнездо на земни пчели. Колонията им е в земята. Има около 10 входа. Пчелите приличат на тези от линка: http://brisbanelocalfood.ning.com/
Молбата ми е да ми дадете съвет как да ги изкарам и да пробвам да ги отгледам за одоволствие по начина от линка. Питам защото градинката където се намират на пролет ще бъде изкопана и семейството ще бъде заличено. Затова искам да ги извадя. Ако знам че няма да ги разровят изобщо няма да ги барна.
Благодаря ви предварително.
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Съвет за вадене на семейство.

Мнение от Scutellator »

В България няма мелипони, тригони или какъвто и да е друг вид пчели без жило, които да събират мед.

Ако успееш да уточниш правилния биологичен вид пчела ( може пък и изобщо да не е пчела) ще можем да ти помогнем с това как да постъпиш.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
Motorhed4o
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 12:38 pm

Re: Съвет за вадене на семейство.

Мнение от Motorhed4o »

Scutellator написа:В България няма мелипони, тригони или какъвто и да е друг вид пчели без жило, които да събират мед.

Ако успееш да уточниш правилния биологичен вид пчела ( може пък и изобщо да не е пчела) ще можем да ти помогнем с това как да постъпиш.
Пчела е колега. Ако не бях сигурен щях да го кажа. Скоро ще разбера каква е породата.
Публикувай отговор

Обратно към “Размножаване и селекция / Reproduction and selection”