Лек срещу подуване от ужилване

Information, articles and everything for bee poison.
pamir
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 10:12 am

Лек срещу подуване от ужилване

Мнение от pamir »

Здравейте, има ли нещо което помага по-бързо да спадне подуването - отока след ужилвания от пчели?

Тук на форума някой беше писал за компрес с риванол - пробвах но няма никакъв резултат.
rumeto
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 12:43 pm

Re: Лек срещу подуване от ужилване

Мнение от rumeto »

pamir написа:Здравейте, има ли нещо което помага по-бързо да спадне подуването - отока след ужилвания от пчели?

Тук на форума някой беше писал за компрес с риванол - пробвах но няма никакъв резултат.
Опитай с кал. На мен ми помага ако го направя веднага след ужилването.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Лек срещу подуване от ужилване

Мнение от ттитто »

бързото охлаждане веднага след ужилване при мен върши работа
Последно промяна от ттитто на Чет Юли 15, 2010 11:36 pm, променено общо 1 път.
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Лек срещу подуване от ужилване

Мнение от Майка »

Мисля, че помага амоняк, но разреден. Аз си го приложих без разреждане и резултатът беше смъкване на кожата :lol:
pamir
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 10:12 am

Re: Лек срещу подуване от ужилване

Мнение от pamir »

Мерси за съветите - ще пробвам и трите неща!

В момента реших да експериментирам мазане с клеева тинктура - и като че ли има леко подобрение.
Аватар
bobmastar
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 1:10 pm
Местоположение: В.Търново 70 ДБ кошера

Re: Лек срещу подуване от ужилване

Мнение от bobmastar »

Аз практикувам с бъз (търкаш да излезе сок и да се втрие в кожата) веднага след ухапването - не се подува и сърби по малко
Пробвай кое ще ти е по добре на теб, Успех.
c-a-c-
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 5:07 pm
Местоположение: Русе 50 дб

Re: Лек срещу подуване от ужилване

Мнение от c-a-c- »

Намазва се с мед,след като жилото бъде извадено :D
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Лек срещу подуване от ужилване

Мнение от ivandespotov »

Опитай с кал както ти каза Румето, но с малка разлика калта да бъде "ушна" . Колкото и да си чистиш ушните миди винаги се намира по малко колкото да намажеш няколко ужилвания. 1000% сигурно, поне при мен!!
stan
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:20 pm
Местоположение: Севлиево - 4 ЛР
Обратна връзка:

Re: Лек срещу подуване от ужилване

Мнение от stan »

Сцепена скилидка чесън да се втрие
Демокрацията престава да съществува, когато вземате от тези който искат да работят и давате на тези който не искат.
Т. Джеферсън
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Лек срещу подуване от ужилване

Мнение от genata_fi »

Аз пък намазвам мястото с оцет, 3 пъти съм пробвал и не се подува мястото, но последния път една любима ме жилна в слепоочието и уж го намазах с оцет, но след час окото ми стана като на китаец, взех две хапчета алергозан и до вечерта беше спаднал отока. Но все си мисля че при всеки е различно, както и зависи и от мястото на ужилване.
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: Лек срещу подуване от ужилване

Мнение от славов »

смачкай лист от живовлек и намажи със сока мястото на ужилванито ,болката веднага изчезва
hristev
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 12:27 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Лек срещу подуване от ужилване

Мнение от hristev »

Дали ще представлява интерес средството което аз съм изпитал и съм сигурен във ефекта, но не ще е лесно да се убеди човек в ползата му без да го пробва. Неговото предназначение не е специално за това, а то ще струва около 10 лв без куриерските разходи( продукта е производство USA но вероятно ще се изпраща от Пловдив) . Иначе представлява по форма като дамско червило, със същия обем- горе долу, почти със същата консистенция, но при темпо на използване за 2-3 ужилвания седмично, предполагам ще издържи 2-3 години. Моля подскажете дали ще представлява интерес и най важното как да се уверят повече хора в ефективността му. Дали е възможно да се тества обективно от колеги,които биха могли да си позволят разхода и ако не представлява проблем да дадат мнение във форума.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Лек срещу подуване от ужилване

Мнение от genata_fi »

hristev написа:Дали ще представлява интерес средството което аз съм изпитал и съм сигурен във ефекта, но не ще е лесно да се убеди човек в ползата му без да го пробва. Неговото предназначение не е специално за това, а то ще струва около 10 лв без куриерските разходи( продукта е производство USA но вероятно ще се изпраща от Пловдив) . Иначе представлява по форма като дамско червило, със същия обем- горе долу, почти със същата консистенция, но при темпо на използване за 2-3 ужилвания седмично, предполагам ще издържи 2-3 години. Моля подскажете дали ще представлява интерес и най важното как да се уверят повече хора в ефективността му. Дали е възможно да се тества обективно от колеги,които биха могли да си позволят разхода и ако не представлява проблем да дадат мнение във форума.
Изпрати някаква снимка и някакво описание, после ще видим.
БатИван
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 8:46 pm

Re: Лек срещу подуване от ужилване

Мнение от БатИван »

давай да го видим
hristev
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 12:27 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Лек срещу подуване от ужилване

Мнение от hristev »

hristev написа:Дали ще представлява интерес средството което аз съм изпитал и съм сигурен във ефекта, но не ще е лесно да се убеди човек в ползата му без да го пробва. Неговото предназначение не е специално за това, а то ще струва около 10 лв без куриерските разходи( продукта е производство USA но вероятно ще се изпраща от Пловдив) . Иначе представлява по форма като дамско червило, със същия обем- горе долу, почти със същата консистенция, но при темпо на използване за 2-3 ужилвания седмично, предполагам ще издържи 2-3 години. Моля подскажете дали ще представлява интерес и най важното как да се уверят повече хора в ефективността му. Дали е възможно да се тества обективно от колеги,които биха могли да си позволят разхода и ако не представлява проблем да дадат мнение във форума.
Ето подробностите- цитирам:
Вазелин за устни с Алое и жожоба ОПИСАНИЕ И СВОЙСТВА Успокояващите свойства на Алое Вера са изключително подходящи за вашите устни. Те ги предпазват от слънцето и вятъра. Съчетахме най-добрите съставки, като масло от жожоба и пчелен восък, за да ви предложим най-ефикасния в света продукт за устни, подходящ за употреба през цялата година. Вазелинът за устни с Алое и жожоба Aloe Lips успокоява, омекотява и овлажнява напукани и сухи устни и не допуска образуването на херпеси. Защитава дори в най-екстремни атмосферни условия. Но това не е всичко. Независимо дали карате ски или правите слънчеви бани на брега на реката или пък сте на барбекю в двора, нека Aloe Lips да ви е под ръка. Той е идеална първа помощ при ухапвания, леки порязвания или изгаряния, а с компактния си размер лесно се побира в личната чанта или семейната аптечка. Ако устните ви можеха да говорят, биха поискали Aloe Lips!
СЪСТАВКИ Извлек от Алое Барбадензис, масло от жожоба (Buxus Chinensis), вазелин, октил хидроксистеарат, пчелен восък, восък от Candelilla (Euphorbia Cerifera), миристилов миристрат, Copernica Cerifera, озокерит, аромат, алантоин, пропилпарабен. ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА УПОТРЕБА Редовно нанасяйте на устните, за да ги овлажните, особено в сурови атмосферни условия. Като средство за първа помощ нанесете върху леки порезни рани, изгаряния или ухапвания. ОСНОВНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ · Овлажняващ устните балсам. · Вазелин за първа помощ. · Блясък за устни. · Защита при високи и ниски температури. · Защитава и лекува херпеси. Антибактериалното му действие успокоява устната кухина и инфекциите на венците. · Помага при афти. · Не съдържа флуорид.
За съжаление изглежда не мога или не зная как да кача на тази страница снимка. Ако може някой да ми помогне да кача снимка на продукта, или да се провери в Интернет- там може да се намери снимка.
Цената се оформя на около 8 лв без разходите за пратка.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчелна отрова / Bee poison”