възможно ли пчелна отрова да влияе на кръвното?

Information, articles and everything for bee poison.
Публикувай отговор
nasko82
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 5:52 pm
Местоположение: свиленград/софия

възможно ли пчелна отрова да влияе на кръвното?

Мнение от nasko82 »

възможно ли пчелна отрова да влияе на кръвното?например да го вдига?
Изображение
joko
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 11:16 pm
Местоположение: с.Варвара обл.Пазарджик

Re: вреди ли?

Мнение от joko »

nasko82 написа:възможно ли пчелна отрова да влияе на кръвното?например да го вдига?
Колега маи вреди за6тото преди време ме ужили п4ела по врата на вена,и за минути станах целия на 4ервени петна,всех си орбазона и при доктора.Тои се изказа, силен алерги4ен 6ок.Премери ми кравното високо.Така 4е п4елната утрова вдига кравното.
IVO183

Re: вреди ли?

Мнение от IVO183 »

nasko82 написа:възможно ли пчелна отрова да влияе на кръвното?например да го вдига?
Може би зависи от организма на човека. На някои вдига и не се чувстват добре. При мен за късмет като ме жилят се чувствам добре :D . Да чукам на дърво да не стана алергичен че тогава лошо :(
kostaper
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 7:03 pm
Местоположение: Видин

Re: вреди ли пчелна отрова ?

Мнение от kostaper »

В книгата "Апитерапия" на д-р Стоймир Младенов в 29 точки са посочени здравословните ефекти върху човека при ужилване.Точка 11 гласи: "Понижава кръвното налягане,което има периферен характер.Това се обуславя от разхлабващото се действие на гладката мускулатура на съдовете"
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: вреди ли?

Мнение от Krasio1980 »

IVO183 написа:
nasko82 написа:възможно ли пчелна отрова да влияе на кръвното?например да го вдига?
Може би зависи от организма на човека. На някои вдига и не се чувстват добре. При мен за късмет като ме жилят се чувствам добре :D . Да чукам на дърво да не стана алергичен че тогава лошо :(
алергичен няма да станеш,по скоро ще придобиеш имунитет....знам алергичен човек,който я е премахнал тая алергия ама за обратното май няма как да стане :shock:
пчеларството е проста работа за умни хора
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: вреди ли?

Мнение от Aleksey »

Krasio1980 написа:алергичен няма да станеш,:

Какво те кара да мислиш така?
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: вреди ли?

Мнение от Krasio1980 »

Aleksey написа:
Krasio1980 написа:алергичен няма да станеш,:

Какво те кара да мислиш така?
или си или не си...имаш нещо напреки ли :roll:
пчеларството е проста работа за умни хора
Ruslan
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 4:20 pm

Re: вреди ли пчелна отрова ?

Мнение от Ruslan »

За съжаление алергията се придобива.Може да възникне на определен етап.Това, че в даден момент няма алергична реакция, не значи, че след време не може да се обърнат нещата.Това се отнася за всички алергии, не само към пчелната отрова.А алергените са мнооооого.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчелна отрова / Bee poison”