Жена изпадна в алергичен шок след ужилване от пчели

Information, articles and everything for bee poison.
Публикувай отговор
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Жена изпадна в алергичен шок след ужилване от пчели

Мнение от Dinko »

60-годишната Йорданка Глухарска от сапаревобанското село Ресилово изпадна в алергичен шок след ужилване от пчели. Вчера тя бе докарана в Спешен център - Дупница от съпруга си. Цялото й лице беше в отоци от жилещите насекоми. След няколко инжекции "Урбазон" и системи тя се повдигна от леглото и разказа:

„За последните три години четвърти път лекарите ме спасяват. Алергична съм към ужилване от пчели. Съседът Веселин Павлов отглежда 14 кошера по европрограми. Няма лошо, всеки се бори да оцелее. И аз допреди някоя година работех в зеленчуков магазин. Пчелите стават агресивни в големите жеги. От страх да не ме ужилят не смея да изляза от къщата. Всяко ужилване може да коства живота ми. Аз и съпругът ми помолихме съседа да изнесе кошерите от двора си през лятото и през зимата да ги връща. Известно време ги нямаше. Сега отново са в двора му. Писахме жалба до кмета на Сапарева баня Сашо Иванов. Дано той се намеси и помогне”, заяви Йорданка.

http://www.24chasa.bg/
зуница
Мнения: 270
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Жена изпадна в алергичен шок след ужилване от пчели

Мнение от зуница »

И отново опираме до незнанието и нежеланието на пчеларите да отглеждат спокойни пчели. Все още някои "пчелари" се гордеят с агресията на пчелите си и се чувстват "велики" облечени в "скафандри" и кожени ръкавици.Такива "пчелари" ще изкарат пчелините на всички ни на километри от населените места.Е по-меко не мога да го кажа.
Последно промяна от зуница на Чет Май 28, 2015 7:59 am, променено общо 1 път.
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Жена изпадна в алергичен шок след ужилване от пчели

Мнение от Dinko »

Ако има толкова алергичен комшия, пчелина трябва да се премести.
На колегата са му предложили, само през зимата да държи
пчелите в двора си. И това е вариант, трябва да има разбирателство.
За пчелин трябва да се избира място в края на селото
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: Жена изпадна в алергичен шок след ужилване от пчели

Мнение от Aleksey »

От началото на април до средата на май-това е най "важното" време за развитието на пч.семейства,но и за всеки селски двор също.През това време във всяко по оживено село във всеки двор се пръска всяка седмица.Към това ,като добавим и пръскането на рапица и др.,атмосферата направо си става отровна....Горките пчели направо се побъркват.......
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Жена изпадна в алергичен шок след ужилване от пчели

Мнение от valaz »

Моите пчели са най-агресивни в периода до цъфтежа на акацията, дори и като няма рапица. Ако има, тогава периметъра, в който нападат се увеличава многократно.
Цъфне ли акацията се укротяват.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчелна отрова / Bee poison”