Кошер Симеон Тодоров

Information, articles, photos, plans and sizes for bee hives.

Модератор: valvrv

PROXIMUS
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Май 02, 2010 10:40 am

Кошер Симеон Тодоров

Мнение от PROXIMUS »

Наскоро се срещнах с г-н Тодоров, имахме дълъг разговор, показа ми кошера и свой пчелин.
Останах с отлични впечатления от него като специалист, колега и човек, както и от оригиналния му поглед върху пчеларството, кошера и технологията.
Нека поговорим за тази система, тя, според мен заслужава повече популярност и внимание, още повече че е наш, български принос.
Някой има ли впечатления и коментари?

Поздрави!
Аватар
gorooo49
Мнения: 105
Регистриран на: Нед Май 28, 2006 9:05 am
Местоположение: Пловдив Георги Георгиев
Обратна връзка:

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от gorooo49 »

Като изключим дъното което е с цяла мрежа, останалото е кошера на Гърдев.Аз работя само с такива и съм доволен от резултатите.
христо
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 7:58 pm
Местоположение: добрич

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от христо »

Да,Симо работи като цяло по технологията на група Гърдеви, където се обръща повече внимание на добива на прашец. Това за районите с повече прашец е по-добрия вариант от работата с пчелите за добив на мед. В моя район прашеца стига едва за изхранването на пилото, а тази година се чувства и неговия недостик.
владо
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:20 pm

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от владо »

Може би говорите за кошера на Гърдев с леки подобрения от Катица - Казанлък
Последно промяна от владо на Вто Дек 14, 2010 7:07 pm, променено общо 3 пъти.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от drone »

Той да не работи с осмаци ? Сложете някоя снимка на хранилката и как става изработването и. Мен ми омръзна да наливам в малките фабрични хранилки по литър сироп.
владо
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:20 pm

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от владо »

Обърни се към Катица Казанлък те ще ти обяснят.
Последно промяна от владо на Нед Ное 07, 2010 6:40 pm, променено общо 2 пъти.
БатИван
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 8:46 pm

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от БатИван »

владо написа:Здравейте в кошера на Симеон Тодоро не е само до прашеца а начина на работа ,по лесното обслужване,топлата хранилка изцяло с бял и прозрачен полистирол която ти дава възможност да ги подхранваш при миносови температури ,изолираниа капак ,ще ви дам пример аз имам 100 такива ,стоте ги подхранвам със сироп за 30 минути.
Поздрави колега.Може ли да дадеш малко повече подробности - снимки , вид , технология?Дано не те притеснявам!
Ако аз мога да съм полезен с нещо............!
владо
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:20 pm

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от владо »

За технология и начин на работа е добре да се свържете с Костадин Якофов той най добре може да ви обясни.
владо
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:20 pm

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от владо »

PROXIMUS написа:Наскоро се срещнах с г-н Тодоров, имахме дълъг разговор, показа ми кошера и свой пчелин.
Останах с отлични впечатления от него като специалист, колега и човек, както и от оригиналния му поглед върху пчеларството, кошера и технологията.
Нека поговорим за тази система, тя, според мен заслужава повече популярност и внимание, още повече че е наш, български принос.
Някой има ли впечатления и коментари?

Поздрави!
Всичко е много добре за г-н Тодоров специалист, колега и човек ,но ако си плащаше и кошерите които поръчва щеше да бъде още по добре.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от ba4o_ivan1976 »

:(
Последно промяна от ba4o_ivan1976 на Вто Яну 31, 2012 5:19 pm, променено общо 1 път.
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
владо
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:20 pm

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от владо »

Зщото е много точен /въздух под налягане/ , иначе Катица Казанлък му ги прави.
PROXIMUS
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Май 02, 2010 10:40 am

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от PROXIMUS »

владо написа:Зщото е много точен /въздух под налягане/ , иначе Катица Казанлък му ги прави.
Владо, много силни думи, ама така звучат и те "..под налягане", или просто гърмиш кьорфишеци?
Вече познавам Симо по-добре. За този човек (както често се случва у нас) добрите думи могат и да бъдат премълчавани, но лошите трябва да са доказани.

Поздрави
владо
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:20 pm

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от владо »

PROXIMUS казваш че го познаваш добре,и аз така си мислих от преди три години ,но се оказа че съм се лъгъл жестоко.
Казвам всичко това, да не се опари някой друг.
ware
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 1:16 pm

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от ware »

владо написа:PROXIMUS казваш че го познаваш добре,и аз така си мислих от преди три години ,но се оказа че съм се лъгъл жестоко.
Казвам всичко това, да не се опари някой друг.
Благодаря колега на мен също ми се е виждал малко подозрителен тип.
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Кошер Симеон Тодоров

Мнение от buci59 »

Колеги,много е лесно а на някои дори е удобно да говорят зад гърба.Само,че не е възпитано.Нека запазим мнението си за някого за себе си,а ако искаме да го споделим то да го правим директно в очите а не зад гърба.
Публикувай отговор

Обратно към “Жилища на пчелите / Beehives”