кошери от фибран

Information, articles, photos, plans and sizes for bee hives.

Модератор: valvrv

ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

кошери от фибран

Мнение от ludiqmaks »

Здравейте :D Исках да направя лек и с добра изолация кошер за зимата и ето какво сътворих на бързо :D
http://ludiqmaks.snimka.bg/animals/koperi.533706
Ако нямам някакви сериозни проблеми които немога да поправя,на пролет ще направя доста такива :roll:
Какво ви е мнението :?
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
angel999
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 6:34 pm

Re: кошери от фибран

Мнение от angel999 »

Направи и магазини :D. Слагал съм пределни от фибран 2 см. като им стане тясно и го гризат.Също и като залепят рамките и като вземеш да дърпаш се съмнявам ,че ще изкара дълго време.
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: кошери от фибран

Мнение от ludiqmaks »

някой ползвал ли е тези кошери :D и ако е ползвал да сподели мнение :!:

http://lysonbg.com/
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
delta.e
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Апр 08, 2010 11:03 pm
Местоположение: Варна

Re: кошери от фибран

Мнение от delta.e »

Хубавите кошери са от дървесина .
С фибрана ще има конденз .
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: кошери от фибран

Мнение от ludiqmaks »

delta.e написа:Хубавите кошери са от дървесина .
С фибрана ще има конденз .
тази зима ще ги испитам,според мене ако има добра вентилация няма да има проблем с конденза.
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: кошери от фибран

Мнение от ludiqmaks »

kolobus написа::D И какво смяташ да направиш по въпроса? :D
Мисля че ако оставя долната прелка и горната отворени НО НЕ НАПЪЛНО и да премахна под капачната табла и на нейно място да сложа парцали поемащи влагата,дано да се реши проблема с влагата :roll:
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
dimo.stamatov
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 1:48 pm

Re: кошери от фибран

Мнение от dimo.stamatov »

ако сложиш торбичка силикагел за обиране на влагата.дали няма да стане.
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: кошери от фибран

Мнение от ludiqmaks »

dimo.stamatov написа:ако сложиш торбичка силикагел за обиране на влагата.дали няма да стане.
На пролет ще разбера дали ще имам проблем с влагата,и како имам ще го мисля.А за тези торбички ако неса скъпи и няма да навредят на пчелички те ще се пробат.
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
Аватар
bobmastar
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 1:10 pm
Местоположение: В.Търново 70 ДБ кошера

Re: кошери от фибран

Мнение от bobmastar »

Колеги, аз съм малко традиционалист и не смятам че този вариянт е добър.
Фибранът от външните условия ще почне да се троши, от вътре ще залепят рамките и ще отлюспваш парченца при прегледите, колкото и отвори да оставиш все ще има някой ъгъл, който ще събере конденза, ако сложиш парцали до на-пролет ще са мокри да ги изцедиш
- а замислял ли си се за гризачи един мишок ще изгризе фибрана за нула време.
Дървото е хигроскопично част от влагата минава през него и излиза на вън, а тя е най - големия проблем през зимата, води най - много болести и семействата заслабват много.
Евтиното по някога излиза скъпо колеги.
Успех на всички новатори.
Hristo Kasabov
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Мар 04, 2010 11:44 am

Re: кошери от фибран

Мнение от Hristo Kasabov »

Не съм наясно с тези неща и затова искам да питам - защо от фибран ? Колко е по-евтино ? Или може би е по-лесно да се изработи , затова ? Колко излиза кошер от фибран , който сам си правиш ?
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: кошери от фибран

Мнение от ludiqmaks »

Hristo Kasabov написа:Не съм наясно с тези неща и затова искам да питам - защо от фибран ? Колко е по-евтино ? Или може би е по-лесно да се изработи , затова ? Колко излиза кошер от фибран , който сам си правиш ?
НА мен ми излези около педесет лева.Според мен кошера от фибран е много по лек и ако се изработи както трябва в местата кадето се лущи да се заздрави също да има добра вентилация :roll: на пролет ще споделя какво става с този кошер
Изображение
Изображение
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
stan
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:20 pm
Местоположение: Севлиево - 4 ЛР
Обратна връзка:

Re: кошери от фибран

Мнение от stan »

bobmastar написа:Колеги, аз съм малко традиционалист и не смятам че този вариянт е добър.
Фибранът от външните условия ще почне да се троши, от вътре ще залепят рамките и ще отлюспваш парченца при прегледите, колкото и отвори да оставиш все ще има някой ъгъл, който ще събере конденза, ако сложиш парцали до на-пролет ще са мокри да ги изцедиш
- а замислял ли си се за гризачи един мишок ще изгризе фибрана за нула време.
Дървото е хигроскопично част от влагата минава през него и излиза на вън, а тя е най - големия проблем през зимата, води най - много болести и семействата заслабват много.
Евтиното по някога излиза скъпо колеги.
Успех на всички новатори.
В колекцията от филми която изтеглих от Руските торенти, имаше един филм който показваше пчеларстване в Полша със стиропорени кошери (мисля че бяха система Фарар). Явно кошерите са използвани няколко години, но нямате представа кава чернилка какво нещо. Белия стиропор мухлясъл отвсякъде. Абсолютен мундарлък. Него не съм го давал на колегата Боро за качване, но мога да направя няколко снимки да видите за какво става въпрос. Не съм специалист и може би това се дължи на некачествено изпълнение и некачествен материал, но мен лично ме потресе.
2010-12-17_002528.jpg
2010-12-17_002343.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Демокрацията престава да съществува, когато вземате от тези който искат да работят и давате на тези който не искат.
Т. Джеферсън
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: кошери от фибран

Мнение от Boro »

ludiqmaks написа:
Hristo Kasabov написа:Не съм наясно с тези неща и затова искам да питам - защо от фибран ? Колко е по-евтино ? Или може би е по-лесно да се изработи , затова ? Колко излиза кошер от фибран , който сам си правиш ?
НА мен ми излези около педесет лева.Според мен кошера от фибран е много по лек и ако се изработи както трябва в местата кадето се лущи да се заздрави също да има добра вентилация :roll: на пролет ще споделя какво става с този кошер
Колега нищо лично но щом ще даваш 50 кинта за фибран по-добре добави още 20 и си вземи от чам но с магазин. Тук оферти колкото щеш. Аз лично от такива изкуствени материали бих си направил само и единствено оплодни сандъчета които не се ползвет през зимата. Това е мое лично мнение разбира се и не искам да го налагам на никого.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
Hristo Kasabov
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Мар 04, 2010 11:44 am

Re: кошери от фибран

Мнение от Hristo Kasabov »

Скъпичко е ! На мен от дървен материал ми излизат по евтино , само че си е труд. А тези сигурно се правят лесно и без машинки ?
batrosko
Мнения: 114
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 10:20 am

Re: кошери от фибран

Мнение от batrosko »

ludiqmaks, как си захванал ламарината за капака?
Публикувай отговор

Обратно към “Жилища на пчелите / Beehives”