За разстоянието между плодниковите и магазинните рамки

Information, articles, photos, plans and sizes for bee hives.

Модератор: valvrv

Yonko
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 6:13 pm
Местоположение: Русе 130ДБ

Re: За разстоянието между плодниковите и магазинните рамки

Мнение от Yonko »

Да, наистина, когато ползвам равна табла отгоре остават 4мм, но досега не съм имал проблем с това. Само над преградната дъска го заклейват с прополис защото горната и летва е по-дебела, аз го остъргвам, прибирам си го и това е!
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: За разстоянието между плодниковите и магазинните рамки

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Yonko написа:Да, наистина, когато ползвам равна табла отгоре остават 4мм, но досега не съм имал проблем с това. Само над преградната дъска го заклейват с прополис защото горната и летва е по-дебела, аз го остъргвам, прибирам си го и това е!
С разтояние между рамката и възглавницата - 4мм не можеш да поставиш и питка ако се наложи- ще надигне възглавницата !
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: За разстоянието между плодниковите и магазинните рамки

Мнение от Bojidar_qmbol »

колменеро написа:За всички модели кошери, плодника/корпуса е с 1 см по-висок от рамката за модела. Чудя се къде отиват тези 2 мм, защото всички говорите само за 8 мм, не зависимо дали е от горе, долу или равно разпределено.
Перфектното разстояние по ,,международно му,, са 8мм минимум е 7мм максимум 10мм.На моите кошери съм задал 10мм,но майстора се оцапа и ги направи 8.5мм което е перфектно.Но се чудя ако му бях казал да ги направи 8мм как щеше да е уцапа чак да замирише :mrgreen: над 8мм 10-12мм градят восъчни мосчета и затова е бесмислено по голямо растояние.
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: За разстоянието между плодниковите и магазинните рамки

Мнение от Veselin »

Bojidar_qmbol написа:
колменеро написа:За всички модели кошери, плодника/корпуса е с 1 см по-висок от рамката за модела. Чудя се къде отиват тези 2 мм, защото всички говорите само за 8 мм, не зависимо дали е от горе, долу или равно разпределено.
Перфектното разстояние по ,,международно му,, са 8мм минимум е 7мм максимум 10мм.На моите кошери съм задал 10мм,но майстора се оцапа и ги направи 8.5мм което е перфектно.Но се чудя ако му бях казал да ги направи 8мм как щеше да е уцапа чак да замирише :mrgreen: над 8мм 10-12мм градят восъчни мосчета и затова е бесмислено по голямо растояние.
на кои твоите-нали ги продаде преди време или...говориш по памет??
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: За разстоянието между плодниковите и магазинните рамки

Мнение от Bojidar_qmbol »

Говоря по памет.продадох ги на едни кандидат МУХАРИ.Сега имам други.
Публикувай отговор

Обратно към “Жилища на пчелите / Beehives”