ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Information, articles, photos, plans and sizes for bee hives.

Модератор: valvrv

Публикувай отговор
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Много добре изглеждат -поздравления!!! :!: :!: :!:
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
perdeee
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 3:32 pm
Местоположение: Генерал Тошево,Добрич

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от perdeee »

Ами колеги и аз бях писал че си взех от него кошери и след първата зима трябваше половината да се хвърлят а някои от вас се чудеха че какво толкова им е станало за една зима и незнайно защо мненията ми потънаха в дън земя,сега вече след година и половина ползване всичките ги бракувах и си взех други кошери.Надявам се никои да не поръчва от този некадърник ТРИФОН БАНЕВ защото после ще си скубе косите като мен,зарко и още много други.
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от kolobus »

Ами ,колеги!
Как да не съжалявам и аз.Съжалявам за това ,че съм дърводелец и произвеждам сам кошерите си,а никой от вас не поиска да даде поръчка за да остане доволен.Как да не се нервирам на вашите емоции,като те произхождат от вашето мнение и желание.Като Ви посочи майстор някоя по-висока цена ,непременно се отказвате.Но не Ви идва на ум,че това е продиктувано от реални и основателни причини.Кошер за 60 лв. :lol: :lol:

Аз произвеждам всички кошери като за себе си.Има търговска мисъл.Но качеството е безпрекословно.То е причината ,която продава моята продукция.Произвеждам корпусите на сглобка зъб и нут.Видии ползвам не да ги скрепям.Те се поставят на специалните за тях места.Кошерите са безфалцови.За това не се преговаря.Боята оставям на собственика,защото има много капризи и желания в тази посока.Кошерите се произвеждат по стандарт посочен от собстеника.Относно дървения материал го купувам от склад за това.Дървесината е наистина сурова.Но практиката ми и познанията ми в тази област, позволяват да повиша качеството и.

Очаквам въпроси от това естество.Но практически изводи не поднасям.Дано съм направил впечатление.
fermdimi
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 5:56 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от fermdimi »

Нали не искате да кажете че ги произвеждате от мокар материал?
зуница
Мнения: 270
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от зуница »

Колега ,kolobus искам да попитам само колко е максималната ширина на дъската използвана за сковаване на корпуса на кошера ДБ?А за сглобката и другото шапка свалям.
(Търся си дърводелец ,но съм доста взискателен.)Поздрави!
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от kolobus »

Искате да кажете дебелината нали?
Виж колега дебелината е 33мм на оригинален ДБ.Но аз съм произвеждал и със задна стена 40мм.Няма пречка за промяна.Но това изисква ресурс.Много малко са колегите ,които оценят по достойнство ДБ.Това е защото не разбират самия кошер.

Материала е суров, не е мокър.Той така се предоставя от фирмите дърводобивни.Но и дори и да е сух има вероятност от промяна на размерите .Все пак всеки дърводелец си има своите тайни.Важно е да има резултат.Той най-вече трябва да удовлетворява Вас-потребителите.
Всяко нещо си има начин.
владо
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:20 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от владо »

Зуница видях че си сложил обява че търсиш дърводелец но си много взискателен,мисля си дали ще мога да бъда полен с нещо.
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от Scutellator »

kolobus написа:Искате да кажете дебелината нали?
Предполагам че е искала да каже точно това, което е казала. Всички много добре знаем че по-широките дъски се нацепват на по-тясни и след това се лепят за да има по-малко измятане (а не като някои ИДИОТИ дето правят корпуси от цяла дъска). Как да комбинират дъските и колко широки да ги оставят го знаят дърводелците , но много малко го прилагат, пък да прилагат немски стандарт (още по-тясни) в това отношение - хаха-хаха .
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
зуница
Мнения: 270
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от зуница »

Здравейте,
Жокер-Списание "Пчеларство" брой 2 от 1994г. статия "Стандартизация на кошери и кошерен инвентар" от Ст.ас. Иванка Желязкова.Стандарти БДС7762-74 и БДС2276-82.На колегите изработващи кошери тези стандарти ще са безкрайно полезни.Повярвайте ми в статията няма глупости.
Не мога да препечатам стандарта и най-достъпен е в тоя източник.
Успех на създателите на пчелни къщи!
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Nic
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Окт 15, 2008 8:27 pm
Местоположение: Ямбол

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от Nic »

зуница написа:Здравейте,
Жокер-Списание "Пчеларство" брой 2 от 1994г. статия "Стандартизация на кошери и кошерен инвентар" от Ст.ас. Иванка Желязкова.Стандарти БДС7762-74 и БДС2276-82.На колегите изработващи кошери тези стандарти ще са безкрайно полезни.Повярвайте ми в статията няма глупости.
Не мога да препечатам стандарта и най-достъпен е в тоя източник.
Успех на създателите на пчелни къщи!
Може ли да качите тази статия от списание "Пчеларство" брой 2 от 1994г. статия "Стандартизация на кошери и кошерен инвентар" от Ст.ас. Иванка Желязкова.
зуница
Мнения: 270
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от зуница »

Не знам доколко е законно да разпространявам чужда интелектуална собственост.Затова и се ограничих само с показване на източника.Предполагам, че библиотеките разполагат със списание "Пчеларство".
http://www.bds-bg.org/search/index.php? ... A%F0%F1%E8
Пише отменени , но искат пари за тях.Иди ги разбери.
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от kolobus »

Колегата Колобус,няма да качи снимки на кошерите ,които произвежда.Причината е ,че те съдържат елементи ,които конкуренцията не трябва да вижда.Но, който иска да получи кошер от него може спокойно да си поръча.Само потребител може да иска това от мен .Но и това ще стане на лична среща.
Може и ще помогна на всеки със съвет.Колкото до колеги-дърводелци,
приемам от тях лична среща за уточняване на подробности,относно производството.Все пак трябва да има и приятелски отношения относно въпроса.Те са задължителни.


Поздрави от мен.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от ivandespotov »

Цеко Сифоня написа:Дали колобуса е жена -не мога да споря ,а за това колега дали дъските ще се нацепят ...може и няма гаранция-трудна е тая дърводелската-има и леви и десни дъски.-така си мисля.
Цеко, Колобус е мъж.
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от kolobus »

Е,приятелю Цеко.За да видиш се плаща.За да получиш също.Става въпрос само за качеството на изработка.То е неизменно при мен.Иначе конструкцията е като всички други.А за подобренията не може и да става въпрос.Те не са за всеобщо ползване.Нали споделих.Трябва да има и лична и приятелска среща.Но, ако искаш да питаш нещо за да разбереш ,питай.Аз сам предложих да бъда в услуга на колеги относно изработката.И някои детайли може да обсъдим.
Така се постига необходимото качество за нашите клиенти колегите от бранша.

Става въпрос за стандартните модели кошери.
bobi1
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 9:04 pm
Местоположение: Варна

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от bobi1 »

NASA споделя как са направени совалките ,ти за един кошер ли ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Жилища на пчелите / Beehives”