ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Information, articles, photos, plans and sizes for bee hives.

Модератор: valvrv

Публикувай отговор
jorgakiev

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от jorgakiev »

Надявам се Зарко да не съжалява че и инвестицията не е малка но от личен опит мога да кажа че е отишъл при един от най-некъдърните "майстори" на кошери... виждал съм с очите си как ги правят особено ДБ толкова дупки, кит и разминаване не съм виждал досега... гаранция не вярвай и на мен ми дадоха още на 3 месец го виках още го чакам а вече мина 1 година... а материала ако е родопски чам още по зле казват че той посивява след 2-3 години и почва да се рони но дали е вярно незнам...
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от Диян Димитров »

Колеги, защо не си поръчвате липови кошери ? На пчелина си имам липови на по 30 и косур години, които не са мръднали. Ако сега ги боядисам не можеш им даде годините. До голяма степен дълголетието на кошера зависи не само от материала, а и от качеството на изработката и последващата поддръжка.
jorgakiev

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от jorgakiev »

аз си поръчах само 3 ЛР кошера инъче досега да съм го осъдил 10 пъти ама за 270 лв не си струва да се разправям адвоката ще ми излезне повечко ...
първо се оказа че не са от цяла дъска а изрично исках цяла, след това кита от снадката между двете дъски на корпуса падна и се появиха едни цептени а след незнам си кои поред дъжд миналата година просто се изметнаха. А Дб ги правеха от 3 дъски - размера е спазен от вътрешната страна бе гладко но отвън имаше разминавания до 3-5 мм и кита играеше, а и с очите си видях как един чеп падна и работникът му просто го взе начука го с чука обратно и му мазна кита отгоре...
Аз съм така да се каже пресен пчелар с 2 години стаж та един познат тогава ме заведе при един негов познат пчелар човека си прави сам кошерите и по принцип не прави на други но кои бяга от някой лев в тия дни та ми направи или по-точно ми даде от неговите 3 ЛР кошера и си ги подмених старите изгоряха в печката а тия новите от пчеларя дето ги взех не са мръднали и на милиметър много съм доволен.
Занапред просто вече ще знам че ако искам нещо качествено към кого да се обърна пича си го каза направо че не е майстор дърводелец но е пчелар и знае кое е удобно и кое не...
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от tatu »

За кошера най важно е да пасват рамките и да не се нацепят и изметнат още на втората година.Добрич отпадна и много ви благодаря за информацията.Някой да сподели за Радулова от Костинброд.Миналата година купих от Алваново Търговищко ,но не от Билайн а от съседна до тях фирма,за съжаление през зимата се нацепиха и то станаха отвори със ширина от един сантиметър и повече.
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от Диян Димитров »

Колега jorgakiev не мога да си обясня защо искаш страницата на кошера да бъде от цяла дъска. Вероятността страница направена от цяла дъска да се изкоруби / да стане като корито / е голяма. Всеки дърводелец знае, че да се избегне изкривяването на широка дъска то тя се цепи на две по дължина и се залепва отново с качествено лепило като се залепват един за друг външните кантове бившата цяла дъска.
Според мен по-добре, че ги е направил не от цяла дъска. При качествено залепване на отделните дъски би трябвало да ти е трудно да откриеш надата /местото на залепване/, а не да зяпат фуги. За по добро залепване се използва чуждо парче в двата нута на залепваните дъски.
владо
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:20 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от владо »

Здравейте колеги, искам само да ви кажа че най хубавия чам в България е родопския чам ,и една страница на кошер на колкото повече места е залепена толкова по добре,това убива напрежението на материала и корпуса има по малка вероятнос да се искриви или усуче.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от tatu »

Никой ли не работи с кошери произведени от Радулова -Костинброд.
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от Диян Димитров »

Зарко, качи снимка на един от кошерите.
abrashev1
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 10:27 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от abrashev1 »

Диян Димитров написа:Зарко, качи снимка на един от кошерите.
Изображение

Изображение



Това са първите 50 броя, които взехме средата на месец март. Не знам какво ще излезе от всичко.
ROCK FOREVER
владо
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:20 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от владо »

Тези от Костинброт ли са или от Трифон Банев ?
abrashev1
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 10:27 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от abrashev1 »

От Трифон Банев. :)
ROCK FOREVER
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от Диян Димитров »

Добри са, но аз бих предпочел дъното да е отделно като на много корпусния и тогава ще имаш възможност да поставяш плодник върху плодник или да завърташ магазин отдолу като Венер.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от genata_fi »

Всички евтини неща са за сметка на качеството.
Утре ще в пусна снимки на кошер произведен от пчелар - дърводелец.
Всяка страница на корпуса се прави от 4 части с кленовидна сглобка и се лепи с Хенкел.
А колкото до Костинбродските кошери, ви препоръчвам да ги видите първо на живо и тогава да вземате нужните решения.
Само да ви кажа ходих в една дърводелска работилница, бълваща рамки за европейска държава, правят 25000 рамки на две седмици. Само да не ви казвам качеството какво е, под всякаква критика. Ако някой все пак желае, скована и обтелена рамка сепродава на 1.00 лев.
Последно промяна от genata_fi на Нед Апр 17, 2011 6:05 pm, променено общо 1 път.
perdeee
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 3:32 pm
Местоположение: Генерал Тошево,Добрич

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от perdeee »

незнам защо някой ми изтри мненията,нещо невярно ли съм казал или съм обидил някои???
rudy69
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 3:39 pm
Местоположение: София

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от rudy69 »

genata_fi написа:Всички евтини неща са за сметка на качеството.
Утре ще в пусна снимки на кошер произведен от пчелар - дърводелец. Проблема е, че колегата е държавен служител и не може да призвежда големи количества. Но иначе всяка страна на корпуса се прави от 4 части , като всяка отделна част влиза една в друга и се лепи с Хенкел.
А колкото до Костинбродските кошери, ви препоръчвам да ги видите първо на живо и тогава да вземате нужните решения.
Само да ви кажа ходих в една дърводелска работилница, бълваща рамки за европейска държава, правят 25000 рамки на две седмици. Само да не ви казвам качеството какво е, под всякаква критика. Ако някой все пак желае, скована и обтелена рамка сепродава на 1.00 лев.
Ще е хубаво да и кажеш името на тая дърводелска работилница , за да можем и ние да си имаме нещо на в предвид ако случайно попаднем на нея!
Публикувай отговор

Обратно към “Жилища на пчелите / Beehives”