Направи си сам

Information, articles, photos, plans and sizes for bee hives.

Модератор: valvrv

Bobi Arn66
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Юни 09, 2012 8:55 pm

Re: Направи си сам

Мнение от Bobi Arn66 »

pooo написа:
Зарко написа:А от какво ти е направен плота за циркуляра?
5 мм ламарина, като от четирите страни съм заварил винкели - където се срещат са зарязани на 45 градуса, отдясно имам плот хванат на панти, като не ми трябва го свалям - на снимката е вдигнат. Но нещо не се получи идеално равно и сега ще трябва да слагам още нещо отгоре за да стане равно - ползвам циркуляра за много неща - за рязане на дърва за печка, желязо, дървесина за дърводелство и явно при заварките на винкелите ламарината е дръпнала на отделни места по малко.
Удачно при такива плотове е да избягваш заваркире с елекрожен.От тях идва огъването на плота.Прави слобките с болтове и ще избегнеш кривините по плота.
pooo
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 12:09 am
Местоположение: Русе

Re: Направи си сам

Мнение от pooo »

Bobi Arn66 написа:
pooo написа:
Зарко написа:А от какво ти е направен плота за циркуляра?

Удачно при такива плотове е да избягваш заваркире с елекрожен.От тях идва огъването на плота.Прави слобките с болтове и ще избегнеш кривините по плота.

Да, благодаря, но нямаше как да хвана болтове - не само заварките - самите винкели са ми от вторични, за по-евтино и не са били идеално прави, колкото и да ги избирах - кривините са минимални - десети от мм - като сложа дъска до диска леко хлопа - по диагонал се мести, но както казах минимално - десети от мм - мисля да го реша проблема с едно парче фазер отгоре върху плота като разкроявам греди - като режа плочи няма проблеми - вчера рязах плоча - пдч, окрайчвал съм си страници на плота без нищо отгоре - става идеално. А и след направата на тоя циркуляр - скоро няма да правя машини - няма пари :D - но заварката е много добро нещо - много я харесвам - имам маска с автоматично потъмняване на стъклото и заварявам много лесно. Един стругар ми остърга щендера на циркуляра - много внимателно след това го заварих на плоско желязо, което хванах с болтове и заварка към конструкция от болтове. Много хитра изработка е устройството за смъкване на диска - получава се триъгълник от железа - задния край на който е хванат с панти за горния заден край на плота - върху предната част на триъгълника е хванат щендера на циркуляра, а върху задния край на триъгълника е хванат мотора - като иска човек да смъкне диска - измества назад мотора и цялата конструкция - аз ползвам един болт за пълно горно положение и чрез шпилка на мястото на болта регулирам по-ниско положение на диска. Като правих тая снимка все още не бях заварил винкела - хипотенузата на триъгълника да крепи - после сложих един винкел, който укрепи още повече констркцията.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Венер не е егоист, за това, каквото знае той - знаят и други пчелари. http://travian-bg.narod2.ru/korpusni_kosheri/
Публикувай отговор

Обратно към “Жилища на пчелите / Beehives”