Пчеларски форум / Beekeepers forum

Пчеларски портал
Дата и час: Пет Май 25, 2018 5:31 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Направи си сам
МнениеПубликувано на: Пон Яну 21, 2013 9:29 pm 

Зарко написа:
А от какво ти е направен плота за циркуляра?

5 мм ламарина, като от четирите страни съм заварил винкели - където се срещат са зарязани на 45 градуса, отдясно имам плот хванат на панти, като не ми трябва го свалям - на снимката е вдигнат. Но нещо не се получи идеално равно и сега ще трябва да слагам още нещо отгоре за да стане равно - ползвам циркуляра за много неща - за рязане на дърва за печка, желязо, дървесина за дърводелство и явно при заварките на винкелите ламарината е дръпнала на отделни места по малко.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 25, 2013 10:55 am 

pooo написа:
Зарко написа:

5 мм ламарина, като от четирите страни съм заварил винкели - където се срещат са зарязани на 45 градуса, отдясно имам плот хванат на панти, като не ми трябва го свалям - на снимката е вдигнат. Но нещо не се получи идеално равно и сега ще трябва да слагам още нещо отгоре за да стане равно - ползвам циркуляра за много неща - за рязане на дърва за печка, желязо, дървесина за дърводелство и явно при заварките на винкелите ламарината е дръпнала на отделни места по малко.

Удачно при такива плотове е да избягваш заваркире с елекрожен.От тях идва огъването на плота.Прави слобките с болтове и ще избегнеш кривините по плота.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 26, 2013 8:24 pm 

Bobi Arn66 написа:
pooo написа:
Зарко написа:

Удачно при такива плотове е да избягваш заваркире с елекрожен.От тях идва огъването на плота.Прави слобките с болтове и ще избегнеш кривините по плота.

Да, благодаря, но нямаше как да хвана болтове - не само заварките - самите винкели са ми от вторични, за по-евтино и не са били идеално прави, колкото и да ги избирах - кривините са минимални - десети от мм - като сложа дъска до диска леко хлопа - по диагонал се мести, но както казах минимално - десети от мм - мисля да го реша проблема с едно парче фазер отгоре върху плота като разкроявам греди - като режа плочи няма проблеми - вчера рязах плоча - пдч, окрайчвал съм си страници на плота без нищо отгоре - става идеално. А и след направата на тоя циркуляр - скоро няма да правя машини - няма пари :D - но заварката е много добро нещо - много я харесвам - имам маска с автоматично потъмняване на стъклото и заварявам много лесно. Един стругар ми остърга щендера на циркуляра - много внимателно след това го заварих на плоско желязо, което хванах с болтове и заварка към конструкция от болтове. Много хитра изработка е устройството за смъкване на диска - получава се триъгълник от железа - задния край на който е хванат с панти за горния заден край на плота - върху предната част на триъгълника е хванат щендера на циркуляра, а върху задния край на триъгълника е хванат мотора - като иска човек да смъкне диска - измества назад мотора и цялата конструкция - аз ползвам един болт за пълно горно положение и чрез шпилка на мястото на болта регулирам по-ниско положение на диска. Като правих тая снимка все още не бях заварил винкела - хипотенузата на триъгълника да крепи - после сложих един винкел, който укрепи още повече констркцията.

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Гласувайте за този сайт в класацията BGTop. Подкрепете Пчеларския портал!
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]