Нова технология ...

Information, articles, photos, plans and sizes for bee hives.

Модератор: valvrv

Публикувай отговор
lipcho
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Фев 17, 2016 5:17 pm

Нова технология ...

Мнение от lipcho »

Здравейте, нов съм във форума и искам да се занимавам с пчеларство. Обичам новите технологии и търся определен вид кошер с определен вид технология. С въпросната технология се постига по-голям добив и няма директно вмешателство в работата на пчелите. Проблема е че от официалния сайт цената е непосилна. Ако някой може да помогне, за създаването на достъпна подобна технология в България ще съм много благодарен. Давам линк към официалният сайт: honeyflow.com . За да добиете представа за тази технология, изгледайте клипа на началната им страница.
rumbata
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Окт 30, 2014 10:43 am

Re: Нова технология ...

Мнение от rumbata »

Здрасти. Има доста коментари по темата в български сайтове. Ако не си се запознал с живота и отглеждането на пчелно семейство в детайли(теория и ПРАКТИКА), го направи. След това ще прецениш за себе си по-обективно това, което предлагат под лъскавата реклама. А ако имаш практичен опит, извини ме. Написаното става излишно.
lipcho
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Фев 17, 2016 5:17 pm

Re: Нова технология ...

Мнение от lipcho »

rumbata написа:Здрасти. Има доста коментари по темата в български сайтове. Ако не си се запознал с живота и отглеждането на пчелно семейство в детайли(теория и ПРАКТИКА), го направи. След това ще прецениш за себе си по-обективно това, което предлагат под лъскавата реклама. А ако имаш практичен опит, извини ме. Написаното става излишно.
Здравейте, нямам никакъв опит, чета тук там. Все още не се наемам да взема поне един кошер и да пробвам. Смятам, че все още не съм готов а този вид технология ми се струва много добър за начинаещ а и не само. Изгледал съм всички клипове в сайта на производителят и тази технология много ми допадна. Проблемът е, че излиза твърде скъпо за поръчка до България.
rumbata
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Окт 30, 2014 10:43 am

Re: Нова технология ...

Мнение от rumbata »

lipcho написа: Здравейте, нямам никакъв опит, чета тук там. Все още не се наемам да взема поне един кошер и да пробвам. Смятам, че все още не съм готов....
Първо е желанието да да се ”свържеш” с живота на това уникално семейство! Второ, проучи и прецени можеш ли да му отделиш необходимото ЛИЧНО ВРЕМЕ(не е малко!!!) и средства. Окончателната преценка я удвои и реши. Ако вземеш положително решение, започни да четеш. Запознай се форумите. Там ще се запознаеш с проблемите на начинаещия, ще намериш заглавия на необходимата ти за начало литература и ако си добър в ученето, имаш средства и време, до края на април-началото на май можеш да се подготвиш и да стартираш практиката. Според мен, добрият минимум за старт е едно добро презимувало семейство и две отводки.Не съм много опитен!!!! ЧЕТИ и МИСЛИ! Успех.
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Нова технология ...

Мнение от Scutellator »

lipcho написа:.....С въпросната технология се постига по-голям добив и няма директно вмешателство в работата на пчелите.....
Това не е много сигурно, особено първото. А относно липсата на директно вмешателство... пчелите не четат същите книги като пчеларите, освен ако не заселиш кошера със специално програмирани минироботи насекоми, пчелите или ще се мръщят на пластмасовите рамки или ще тръгнат да се роят, или ще загинат от вароатоза или нещо друго, ИЛИ всичко това на куп.

Единственото предимство е че АКО идеята сработи, просто ще можеш да си наточваш пресен мед когато искаш, за себе си и когато ти дойдат на гости. Просто една скъпа мебел, с която да се фукаш.

Ако идеята беше толкова революционна, досега щеше да бъде внедрена в пчеларството, тъй като за пръв път е патентована преди повече от 70 години.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
Публикувай отговор

Обратно към “Жилища на пчелите / Beehives”