Цени на кошери

Information, articles, photos, plans and sizes for bee hives.

Модератор: valvrv

Гост

Цени на кошери

Мнение от Гост »

Колко лева горе-долу струва дадан блатов кошер с добре развито семейство?
Гост

Re: Цени на кошери

Мнение от Гост »

Anonymous написа:Колко лева горе-долу струва дадан блатов кошер с добре развито семейство?
Търсиш реална цена, цена на която се предлага , или изгодна за покупка цена?
Гост

Мнение от Гост »

Реална цена.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Между 100 и 150 лв има предлагане зависи от системата кошери и к-вото рамки на които е било зазимено./говорим за кошери с пчели/
Само съндъци - м/у 70 и 90 лв
Венци

Мнение от Венци »

По мое мнение не трябва да купуваме на тези цени.Празен нов кошер не струва повече от 50 лв.Стари и запазени се намират по 15-20 лева.През миналата година закупих многокорпусни по 90лв. на 2 корпуса с пчелите.Това са естествено малки количества, но и аз нямам закъде да бързам.
Гост

Мнение от Гост »

А как да се свържа с хора които продават такива кошери?
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Anonymous написа:А как да се свържа с хора които продават такива кошери?
Какви по точно кошери искаш? С пчели или без.
Ако са само сандъците обади се.
Гост

Мнение от Гост »

С пчели.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Anonymous написа:С пчели.
Постоянно има обяви в двата пчеларски вестника за такива продажби. Избери си колега по близо до твоя регион от там./Най напред се допитай ако е вазможно дали е имало гнилцови заболявания.И изобщо аз не препоръчвам закупуване на стари кошери./
Венци

Мнение от Венци »

Предложенията ми няма да изчерпят темата но поне ще се опитам да поставя начало. Първо:Получете всякаква възможна информация за производителя!Не се ограничавайте само от няколко източника.Няма пълна гаранция, но поне ще намалите процента на възможен риск. Второ:Запознайте се с мостри.Никога не ползвайте мострите при производителя!Те са перфектни и в доста от случаите нямат нищо общо с това което ще получите.Най-добре е да посетите познат или пчеларския магазин от който пазарувате.Не бързайте!Първоначалният оглед може да Ви заблуди. Трето:Не купувайте големи количества без преди това да сте уверили в качеството на кошера или стоката която Ви харесва.Доста често дефектите стават видни след доста време.Не пренебрегвайте факта, че кошерите ще бъдат изложени на атмосферни влияния. Четвърто:Проверете за евентуални гаранции, договор за отстраняване на скрити дефикти и други нередности!Не, че са популярни но са възможни. Да си спомним, че ще даваме пари за реални неща и подаръци няма да правим. Пето:Не оставяйте капаро!Производителят все пак произвежда и продава кошери, а не бутикови облекла.Дори и да не купите кошерите производителят може да ги продаде и на друг.Не се лъжете, че клиентите са много и трябва да си запазите ред.Търсенето определя предлагането, а не обратно.Производителите са под път и над път. В случай, че Ви поискат 50% авансово потърсете друг производител. Не е сигурно, че ще Ви измамят но възможността е голяма. По-логично е да се предложи отстъпка в цената за количество отколкото косвено финансиране на дейността. Шесто: Запознайте предварително производителя с изискванията и при възможност ги опишете в договора.Препоръчвам собственоръчно да ги напишети с цел да няма недоразумения.Не приемайте продукция която предварително не Ви харесва. Седмо:За да не бъдете притеснен от срокове, увеличена цена за съкратени срокове и други измислени причини не се лишаваите от резервни кошери.Мислете в переспектива.В склада да има празни кошери.За предпочитане е да Ви пречат от време на време от колкото да решавате проблеми в последния момент.Търговията е и психология и ако разберат, че бързате ще станете обект на "нежно изнудване".Никога не си го позволявайте! Осмо:Напомням само, че добрия дърводелец не винаги разбира от пчеларство.В някой случаи е за придпочитане кошерите да са добре направени и функционални а не само да са красиви.Разполагам с красиво конструирани кошери които вече не се затварят, разкривиха се и не предлагат на пчелите необходимия конфорт. Девето:Поискаите пълно комплектоване на кошера.Няма нужда след като си купите кашера да започвате довършетелни работи.Защо тепърва да обикаляте по другите магазини за материяли(боя,четки,мрежи,дъски,пирони и др.), инвентар(рамки,тел,хранилки)вместо да се занимавате с пчеларство? Десето:Коментирайте без притеснение цената! Лично аз смятам, че цената на произвежданите в момента кошери е доста висока.Всеки производител разбира се е в правото си да поиска за труда си каквато сметне за ннеобходима цена.Дали да бъде платена обаче е индивидуален избор на всеки. Единадесето:Не пренебрегвайте изцяло старите кошери.Използването им носи известни рискове и всеки трябва предварително да се постарае да ги хигиенизира и приведе в работен режим.Необходимо е предварително да бъдат обгорени и след това почистени от остатъците.След това цепнатините запълнени с кит, изшкурени и боядисани.Материалите всеки трябва да избере по свое усмотрение.Мненията по въпроса са прекалено противоречиви. Смятам, че има огромен потенциал от стоящи неизползвани тук и там стари кошери.Не е без значение и факта, че те биха могли да бъдат придобити на символични суми и при правилна експолатация да бъдат полезни дори на начален стадий от формирането на пчелина. Предполагам, че част от моите предложения биха могли да бъдат полезни на доста пчелари.Разбира се съм далеч от мисълта, че с тях въпросът е изчерпан но поне се надявам да съм поставил началото.
Гост

Мнение от Гост »

"В случай, че Ви поискат 50% авансово потърсете друг производител. Не е сигурно, че ще Ви измамят но възможността е голяма. По-логично е да се предложи отстъпка в цената за количество отколкото косвено финансиране на дейността"


Венци извини ме но не си много прав тук. Направих 50 кошера на един - още си го чакам да ми ги плати. Кои е измамника в случая - аз че го съжалих и не му поисках 50% авансово или той ????
Затова 50 % авансово и започвам работа
гост

Мнение от гост »

Приятели и аз правя по поръчка кошери каквито искате.
пример : многокорпосен на три корпуса с рамките (не сковани)
за 1бр - 65Лв
за 100бр - 50Лв парчето
Абе общо взето правя всичко за пчелите , рамки,преносни сандъчета,клетки за майки,нуклеуси,и др.
с КАПАРО естественно за да не се получават (Дефекти)
които иска да се обади на 0887593012
Деян
ловеч
Гого
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 10:36 pm
Обратна връзка:

Мнение от Гого »

стените колко са дебели при тази цена?
Венци

Мнение от Венци »

Да си прочел случайно правилата ми за закупуване на кошери?Цените са висаки, а условията ти както всички други.Нямам против офертата, но да ни наричаш приятели е прекалено.Ти си най - обикновен търгаш!
Гого
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 10:36 pm
Обратна връзка:

Мнение от Гого »

На мене пък цената ми се видя прекалено малка и затова попитах колко са дебели стените за да си направя сметката колко ли материал е отишъл.
вчера званнах на една обява за продажба на кошери със семеиствата си-човека ми каза че има 17бр. дадан-блат с по един магазин само, наи новия от които е на 3 год! и иска по 140-150лв на кошер. Беше пчелар и каза че семеиствата са идеални и проверени преди няколко дни, това как е като цена ????на мене ми се стори висока цена при положение че едно семеиство е около 40-50лв.значи за стари кошери използвани от 3 до 10 години иска по 100лв на броика???

Аз сега почти свършвам един дадан-блат стандартен с високо дъно с дебелина на стените точно от 30мм и ми отидоха 4 талпи или 0,12кубика дървен материал при цена от 300лв за кубик СУХ дървен материал това идва към 35 лв,отделно панти, мрежа ,видии, релси,лепило,и ламарина за покрива.Един лист ламарина 0,5Х1000Х2000мм. поцинкована в склад на едро е 17,5лв.От изрезките които останаха спокоино ще му се направят рамките-24 бр.
Работата по този кошер отнема минимум два дена за да се направи както трябва с точност от 0,5мм на всички размери и заготовки и ширина на дъските не повече от 80мм за да не се изкривяват после-това е максималния размер които го пише по всички учебници и справочници за производство на мебели!та значи материалите идват около 45лв отделно превоза които е минимум 5лв за да доидат в работилницата щото не можеш всичките материали да ги вземеш само от един магазин или склад на едро които да е на 1-2км примерно от работилницата.Та сега значи на тази цена от 45 лв за материали като сложиш две минимални надници от по 20 лв/2Х20=40/ за работата за два дена идва точна цена от 85лв за кошер и то минимална при добре изработен кошер според всички изисквания с абсолютно еднакви размери на плодници и магазини, дъна и покриви.
Отделно е че ако не се спазват някои основни неща при изработката,сглобките и слепките, което ще окаже влияние на качеството производството може да падне до 1 ден за 1 кошер, но това ще бъде за сметка на качеството :!:
Така че и тук важи с пълна сила англииската поговорка:не съм толкоз богат за да си купвам евтини неща!
А венци това че викаш на човека търгаш не е правилно според мене, защото на мене тази цена ми се стори ниска при правилно и точно изработени кошери .
Говорих вчера с пчелар които купил 5 кошера и нямало взаимозаменяемост на всички магазини към всички плодници което после му давело да куп неприятности и загуба на време да ги напасва.
Верно е че всички искаме да купваме всичко на минимални цени ,или за без пари,
но виж какво става с меда при сегашните цени следваики тази политика!!!
Мисля че винаги трябва да се гледа даден продукт от две страни при покупката, а по точно ЦЕНА-КАЧЕСТВО!и заслужено заплащане за извършена работа :!:
Публикувай отговор

Обратно към “Жилища на пчелите / Beehives”