Покажете си фургоните и платформите!

Модератор: drone

nikberk
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 11:57 am
Местоположение: Berkovitsa

Покажете си фургоните и платформите!

Мнение от nikberk »

103_0367.JPG
А това е първия ми фургон!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Покажете си фургоните и платформите!

Мнение от Майка »

Браво, nikberk! Нека усилията и трудът ти бъдат възнаградени!
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Покажете си фургоните и платформите!

Мнение от dimitarbonev »

Прекрасно направено. Аз също обмислям за в бъдеще да направя нещо, но в друга насока. Фургона е удобен и практичен, но ме притесняват високите транспортни разходи. А все пак това е най-голямото перо. По-скоро мисля за платформа, теглена от лек автомобил. Нещо по-универсално, като например платформа за теглене на леки автомобили и конструкция, на която да са качени кошерите и да се качват и свалят от платформата без да е необходима помощ. Върти ми се нещо в главата, но трябва най-напред да купя платформата за да съобразя конструкцията с нея. иначе мисля, че 20-24 кошера спокойно могат да се поберат на една такава конструкция и вместо да плащаш по 1,50 на км за преместване, може без много усилия да го правиш за няколко пъти по-ниска цена. Въпрос на виждане и сметки. Все пак целта е да се минимизират разходите. Ако разстоянията на които се местят пчелите не са големи фургонът е много по удобен. Но аз местя на по 20-40км и то по няколко пъти и затова търся нещо по практично и евтино.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
nikberk
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 11:57 am
Местоположение: Berkovitsa

Re: Покажете си фургоните и платформите!

Мнение от nikberk »

dimitarbonev написа:Прекрасно направено. Аз също обмислям за в бъдеще да направя нещо, но в друга насока. Фургона е удобен и практичен, но ме притесняват високите транспортни разходи. А все пак това е най-голямото перо. По-скоро мисля за платформа, теглена от лек автомобил. Нещо по-универсално, като например платформа за теглене на леки автомобили и конструкция, на която да са качени кошерите и да се качват и свалят от платформата без да е необходима помощ. Върти ми се нещо в главата, но трябва най-напред да купя платформата за да съобразя конструкцията с нея. иначе мисля, че 20-24 кошера спокойно могат да се поберат на една такава конструкция и вместо да плащаш по 1,50 на км за преместване, може без много усилия да го правиш за няколко пъти по-ниска цена. Въпрос на виждане и сметки. Все пак целта е да се минимизират разходите. Ако разстоянията на които се местят пчелите не са големи фургонът е много по удобен. Но аз местя на по 20-40км и то по няколко пъти и затова търся нещо по практично и евтино.
Става и с платформа и с др.пригодени превозни средства ,но според мен основното е пчеларя да е наясно със самата технология на пчеларство.Например аз центрофугирам на место във фургона,защото носенето ме уморя,моите колеги с които провеждам подвижно пчеларство разполагат с по няколко фургона само за пчели и един фургон медарна и в него донасят питите за центруфогиране, а трети колеги от района разполагат само с фургони за пчели и носят пълни магазини за центрофугиране до вкъщи .И при двата случая работата е много уморителна и тежка затова аз така направих моя фургон ,щото с минимални усилия и безпокоиство на пчелите да се работи.
Относно транспорта наистина е скъп ,но целта оправдава средствата.Аз моя фургон го транспортирам на 70 км. от постоянното ми место ,мога да го местя колкото пъти искам стига да имам желание необходим ми е 1час за подготовка за транспорт.
petermar
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:12 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Покажете си фургоните и платформите!

Мнение от petermar »

Това ремарке беше в близост до моя пчелин пролетта и го заснех. Много прилича на твоите но не знам от вътре как е. Иначе идеята ти е супер за твоя метод на работа. Успех
IMG_2.jpg
IMG_1.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Nil satis nisi optimum
Nikito
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 11:11 pm

Re: Покажете си фургоните и платформите!

Мнение от Nikito »

Да попитам нещо.
Платформите и фургоните които ползвате регистрирани ли са в КАТ.Питам защото имам платформа за 12 кошера-аз съм си я правил и няма нищо официално.Обирам и страха ,но ми върши чудесна работа в пчелаството.Нататък ще кача и снимки.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Покажете си фургоните и платформите!

Мнение от drone »

Всички превозни средства и теглени от тях устройства/ ремаркета/ се регистрират задължително по ЗДП в КАТ. Преди да идете там, трябва да имате протокол за техническа годност от съответната техническа служба , ако ремаркето /шасито му/ е авторска разработка. Освен това също трябва да имате също гражданска отговорност, винетка и регистрация в общината, където естествено ще плащате данък. Отделно всяка година и технически преглед. Кво ще кажете- :D , искате ли да сте законово изправни ! :wink: Няма нищо по- скъпо от чистата съвест. От друга страна у нас закона е врата у полето, както казват шопите.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Покажете си фургоните и платформите!

Мнение от dimitarbonev »

Наистина е кофти хава, защото една платформа се мести най-много 3-4 пъти и за цялото това удоволствие трябва да си платиш и ГО и данък и преглед и регистрация, да не говорим че теста за пригодност са го направили 200 лева.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
nikberk
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 11:57 am
Местоположение: Berkovitsa

Re: Покажете си фургоните и платформите!

Мнение от nikberk »

Здравейте!
Регистрира се и минава технически прегледи както всичко останала ,само че в КТИ .Издават ти номер за селскостопанска техника ,минаваш ГТП ,вадиш си застраховка ГО ,вадиш си пътен лист от ветеринар на всеки курс!
Това е ако не искаш да те боли главата и искаш да си изряден.
Не че не ме боли главата когато ги транспортирам,защото се случва всичко и най-често спукани гуми.На другия ден след теглене съм като болен от напрежение,щото само който е теглил нощно време знае какво е,но вкрая на краищата сами сме си избрали това и за да имаме силни пчели и много продукция трябва да гоним пашата!
nikberk
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 11:57 am
Местоположение: Berkovitsa

Re: Покажете си фургоните и платформите!

Мнение от nikberk »

Да Ви покажа новото ми творение ! Все още не е завършено ,но се надявам да не изпусна сезона!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Покажете си фургоните и платформите!

Мнение от drone »

Много добре изглежда . Понеже имам професионални изкривявания ,да те питам дали си направил застраховки срещу пожари на ремаркетата и кошерите ?
nikberk
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 11:57 am
Местоположение: Berkovitsa

Re: Покажете си фургоните и платформите!

Мнение от nikberk »

drone написа:Много добре изглежда . Понеже имам професионални изкривявания ,да те питам дали си направил застраховки срещу пожари на ремаркетата и кошерите ?
Застрохователите като чуят за пчели ,не искат и да си помислят за застраховка,а иначе му правя ГО при транспортиране!
roli
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 1:25 pm

Re: Покажете си фургоните и платформите!

Мнение от roli »

Колеги нов съм във форума.Защо не се отварят снимките които сте качили?
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Покажете си фургоните и платформите!

Мнение от ттитто »

и при мен не се отварят снимките. Без да съм нов във форума.
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Покажете си фургоните и платформите!

Мнение от ivan raynov »

Здравейте! И Аз не мога да отворя картините на nikberk.Моля за съвет можещите.Благодаря!
Публикувай отговор

Обратно към “Подвижно пчеларство / Mobility apiculture”