ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Модератор: drone

Публикувай отговор
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от dimitarbonev »

Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от evil_dea »

Наи доброто за транспортиране е на палета.може по 2 или по 4 взимаш един бус без таван сещате се и едно мотокарче втора употреба и готово така е наи лесно кошерите са си на земята лесно се обслужват няма втори етаж и т.н.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от dimitarbonev »

Нй- добре с Кран. Може ли да говорите така бе хора. Този мотокат, ако ще и малък да е иска транспортиране и хубав терен за да се използва. Най удачното решение е фургони или платформи. С най-малко инвестиции. Иначе всяко нещо си има и плюсове и минуси
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от evil_dea »

dimitarbonev написа:Нй- добре с Кран. Може ли да говорите така бе хора. Този мотокат, ако ще и малък да е иска транспортиране и хубав терен за да се използва. Най удачното решение е фургони или платформи. С най-малко инвестиции. Иначе всяко нещо си има и плюсове и минуси
В грешка си. разгледаи този саит http://www.sizif.com/ това е България планинска местност има различни мотокари такива с висока проходимост първо се запознаи после говори.А и ния не говорим тук се пише. :)
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от dimitarbonev »

Един такъв мотокар си е сериозна инвестиция.Освен това остава проблема с транспортирането му. За дези пари ще направя поне3 фургона за по 50 кошера.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от evil_dea »

dimitarbonev написа:Един такъв мотокар си е сериозна инвестиция.Освен това остава проблема с транспортирането му. За дези пари ще направя поне3 фургона за по 50 кошера.
Не са толкова скъпи качваш го в буса и го транспортираш.А замислял ли си се тия фургони как ще ги приеме полицията като ти се наложи да излезнеш на шосе.Застраховка, преглед,светлини и много други работи които се изискват за транспорт просто в момента не се сещам.
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от evil_dea »

А да не би тия фургони да нямат проблем с транспортирането?
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от dimitarbonev »

evil_dea написа:Не са толкова скъпи качваш го в буса и го транспортираш.А замислял ли си се тия фургони как ще ги приеме полицията като ти се наложи да излезнеш на шосе.Застраховка, преглед,светлини и много други работи които се изискват за транспорт просто в момента не се сещам.
Не искам да влизам в безмислен спор. Всеки сам преценя какво му е най удобно. Изразявам моето мнение по въпроса без да казвам,че то е най-добро. А това дето съм го показал на линковете според мен не е лошо решение и ако се усъвършенства малко ще е възможно най-евтиния вариант за транспортиране. Имам предвид вместо конструкцията с пчелите да стои на ремаркето да се разтоварва. Инвестицията опира до едно ремарке, конструкция на кошерите, няколко колела и съответните данъци и застраховки. Даже и бус не ти е необходим.(виж сайта на Бормалийски)
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от evil_dea »

dimitarbonev написа:
evil_dea написа:Не са толкова скъпи качваш го в буса и го транспортираш.А замислял ли си се тия фургони как ще ги приеме полицията като ти се наложи да излезнеш на шосе.Застраховка, преглед,светлини и много други работи които се изискват за транспорт просто в момента не се сещам.
Не искам да влизам в безмислен спор. Всеки сам преценя какво му е най удобно. Изразявам моето мнение по въпроса без да казвам,че то е най-добро. А това дето съм го показал на линковете според мен не е лошо решение и ако се усъвършенства малко ще е възможно най-евтиния вариант за транспортиране. Имам предвид вместо конструкцията с пчелите да стои на ремаркето да се разтоварва. Инвестицията опира до едно ремарке, конструкция на кошерите, няколко колела и съответните данъци и застраховки. Даже и бус не ти е необходим.(виж сайта на Бормалийски)
о.к. няма проблем.Жив и здрав.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от p4elar4e »

Това на сайта не е мотокар,а трактор с монтирана повдигаща уредба от мотокар.Един мотокар втора ръка с товароподемност около 1.5 тона е около 10-12 бона.Това са си доста парички.
Да,с мотокар може да ги поставиш точно където си поискаш,докато с ремаркето трябва да въртиш доста.Мотокара има смисъл,ако се свалят палети примерно с по 4 кошера.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
kroum
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Май 30, 2008 6:53 pm
Местоположение: Плевен

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от kroum »

Ето "електрокар", който на мен много ми допада. Подобни, включително верижни с ДВГ се намират из нет-а.
http://www.matrans-concept.com/libellule-H.html
kroum
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Май 30, 2008 6:53 pm
Местоположение: Плевен

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от kroum »

http://www.matrans-concept.com/transhum ... icole.html
френските варианти за местене на кошери...
iasen2
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Май 09, 2009 6:27 pm
Местоположение: Русе 20 многокорпусни
Обратна връзка:

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от iasen2 »

Преди 25 години ,когато баща ми започна да се занимава с пчеларство , реши ,че трябва да прави подвижно пчеларство. Направихме ремарке , купихме трактор , преустроихме кошерите и т.н.
При всички положителни страни на този тип пчеларство си има и много отрицателни стани. А за които човек ,гледащ твърде прагматично на нещата не може да предположи ,че съществуват .
Вероятността да се повреди майката при транспортиране, особено с трактори и ремаркета е много голяма и непредвидима . А и последствията се виждат много късно лятото ,когато е трудно да се направи каквото и да е било . Събирането на много кошери на толкова малко място си е предпоставка за бързо разпространение на болести . Никъде в природата няма такова събиране.
Поклон пред всички пчели ,геройски загинали в борбата с лошите пчеларски практики !
ahmed
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 8:06 pm

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от ahmed »

evil_dea написа:
dimitarbonev написа:Нй- добре с Кран. Може ли да говорите така бе хора. Този мотокат, ако ще и малък да е иска транспортиране и хубав терен за да се използва. Най удачното решение е фургони или платформи. С най-малко инвестиции. Иначе всяко нещо си има и плюсове и минуси
В грешка си. разгледаи този саит http://www.sizif.com/ това е България планинска местност има различни мотокари такива с висока проходимост първо се запознаи после говори.А и ния не говорим тук се пише. :)
колега сезиф ги познавам лично и моля не миги хвали.ако искаш се запознай по от близо с тях,и мисля че мн.бързо ще си промениш мнението.а машини могат да се видят в много сайтове.
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от evil_dea »

ahmed написа:
evil_dea написа:
dimitarbonev написа:Нй- добре с Кран. Може ли да говорите така бе хора. Този мотокат, ако ще и малък да е иска транспортиране и хубав терен за да се използва. Най удачното решение е фургони или платформи. С най-малко инвестиции. Иначе всяко нещо си има и плюсове и минуси
В грешка си. разгледаи този саит http://www.sizif.com/ това е България планинска местност има различни мотокари такива с висока проходимост първо се запознаи после говори.А и ния не говорим тук се пише. :)
колега сезиф ги познавам лично и моля не миги хвали.ако искаш се запознай по от близо с тях,и мисля че мн.бързо ще си промениш мнението.а машини могат да се видят в много сайтове.
Аз имам мерак да и видя базата и кошерите но незнам как, незнам и каде се намират за да ида и да погледна.
Публикувай отговор

Обратно към “Подвижно пчеларство / Mobility apiculture”