ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Модератор: drone

Публикувай отговор
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от drone »

Аз питам Борис, дори и да са с хофманови уширители или метални, ще избегне страничното разместване до голяма степен ,но не напълно. Освен това има и челно движение на рамките, освен ако не са с минимален допуск ,а тогава знаете става трудно ваденето им поради заклейването. Няма как да избегнеш мачкането на пчели според мен при такова товарене и разтоварване ,ако има накланяне на кошера .Недай си боже пък и майки може да смачка. Навсякъде където съм виждал и чел ,качването и свалянето става при водоравно положение на кошера именно с такава цел. Най-добре е да си каже Борис как се е справил.
nedqlko_1987
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 3:26 pm
Местоположение: Плевен, 28 ЛР

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от nedqlko_1987 »

Тази година за пръв път изкарвахме нашите кошери на подвижно пчеларство с фургон. Терена беше доста неравен и аз също се притеснявах да няма убити пчели и убити майки, но за радост нямаше. Просто поне седмица преди транспортирането не трябва да се отварят кошерите за да могат съмите пчели да заклеят рамките.
Бормалийски
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 2:37 pm
Местоположение: Хисаря

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от Бормалийски »

Рамките ми са Хофман
не съм забелязал да мачкам пчели или майки
danielita
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 7:19 pm

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от danielita »

или просто забивате по един пирон от двете страни на всяка рамка , но не докрай за да може след това да се извадят естествено и мисля че няма да има проблем аз така съм си пренасял съндъци.
aivibi
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 10:32 pm
Местоположение: MONTANA

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от aivibi »

Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от Veselin »

Не виждам защо излишно се трепете и се хвърляте в излишни разходи колеги,..когато годината се случи добра е безпредметно подвижното пчеларство.И колко мед извадихте колеги дето си нямате друга работа ..???Ама честно!! :wink: Само моля да не се говори за среден добив-става дума за най-добрите семейства..слабаците не трябва да се коментират....отиват в кофата... :lol:
aivibi
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 10:32 pm
Местоположение: MONTANA

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от aivibi »

Veselin написа:Не виждам защо излишно се трепете и се хвърляте в излишни разходи колеги,..когато годината се случи добра е безпредметно подвижното пчеларство.И колко мед извадихте колеги дето си нямате друга работа ..???Ама честно!! :wink: Само моля да не се говори за среден добив-става дума за най-добрите семейства..слабаците не трябва да се коментират....отиват в кофата... :lol:
аз съм си доволен таз година а нали знаеш кои за какво иска за това си дава парите ,е аз съм си направил още 1 и ще ми станат 5 за другата
astraaa
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Апр 03, 2011 1:19 pm

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от astraaa »

Колкото и да е добра годината, в район с около 1000 пчелни семейства, в район в който най близката дъбова горичка е на 4 км не може и да се мисли за добър добив от стационарен пчелин. Само един сезон ми беше достатъчен да го разбера. А по въпроса за средния добив мисля, че всеки има семейства, от които не помни колко магазина е свалил, ама наесен не продава мед само от тях, нали?
Публикувай отговор

Обратно към “Подвижно пчеларство / Mobility apiculture”