ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Модератор: drone

Публикувай отговор
Atanasov

ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от Atanasov »

БЪЛГАРСКО МАШИНОСТРОЕНЕ ДОБРИЧ
производство на ремаркета за транспортиране на пчелни кошери
9300 Добрич
ул. "Калиакра" 66, ет. 6
тел: 058/ 605 567
тел/факс: 058/602 787
e-mail:bmbdad@mail.orbitel.bg
Гост

Мнение от Гост »

Цената не е ли от значение?За тези пари - НИКОГА!
Plamen
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 7:27 pm
Местоположение: РАЗГРАД
Обратна връзка:

Мнение от Plamen »

Anonymous написа:Цената не е ли от значение?За тези пари - НИКОГА!
Каква е цената , за колко и какви кошери , някой виждал ли ги е?
icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

Мнение от icoper »

dai konkretna informaciq 8)
xxx
Гост

Мнение от Гост »

мисля че ремаркето беше до 50 кошера, но цената е безбожна ...
stan_bk
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Апр 17, 2006 3:31 pm
Местоположение: STARA ZAGORA

Мнение от stan_bk »

някой нека да сподели мнение за двумайчино пчеларстване
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

stan_bk написа:някой нека да сподели мнение за двумайчино пчеларстване
Много усилия, изключително изчистен инвентар, много опит и знания и .... изобщо не споделям или по-точно не възприемам този метод
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Иво Венциславов написа:iskam da vi popitam ne6to? 4uval sam za nqkakvi mobilni platformi za ko6eri.Mojete li da mi kajete na kakva cena sa nai evtinite i po kolko p4elni semeistva hva6tat gore dolu.6te sam vi mn blagodaren.
Изображение

Не съм сигурен дали е точно това ремаркето ето ти сайта
http://www.bmd-dobrich.com/aboutus.php
пише атрактивни цени можеш сам да си направиш
извод ;)))
krasimir.ninov
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 4:47 pm
Местоположение: gr. Vratsa

Мнение от krasimir.ninov »

Колеги, ако търсите хубавото и скъпо ДА, но предполагам идеята е да сравнително евтино и да върши работа. Аз кокво направих: Купих 2 готови ремаркета от един стар пчелар. Всяко по 45 кошера на по два етажа /по 2000 лв. на брой/. До тук добре, само че баща ми вече не може да обслужва горните семейства и за целта преустроихма ремаркетата на по един етаж и всяко по 50 семейства. Самото преустроиство ми струваше около 300 лв. на ремарке.
Та идеята ми беше, ако разбира се ви допада да намерите стари фургони /могат да се намерят на разпродажба от предприятия, частни лица и т.н./ за не повече от 300 - 500 лв., тук включвам и допълнително около 300 лв. за преустроиство и общата сума няма да надвишава 800 - 1000 лв.
Е това ако не е евтино, здраве му кажи. Ще се постарая да ви покажа снимки на моите.
Поздрави
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Да съгласен съм с теб, но така трябва да се мисли по какъв начин ще се теглят тези ремаркета или фургони. Или трябва да имаш камион (и шофьорска книжка категория Е) или трябва да наемеш такъв да ти ги транспортира. И в двата варианта е доста скъпо. Аз си мисля за нещо като ремарке за лек автомобил от типа за транспортиране на коли. Е там не може да се сложат 50 кошера, но някъде около 20 може и ако са на някаква конструкция с колелца лесно могат да се товарят и разтоварват . Аз лично мисля за нещо такова. Ако се наложи да преместя примерно 100 кошера на 60 км да пресметнем колко ще струва ако наемем камион и ако ги прекараме с такова ремарке. С камион 2 курса по 120км= 240км = 250 - 300лв и то ако шофьора ти е приятел с колата 600км =70лв
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
krasimir.ninov
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 4:47 pm
Местоположение: gr. Vratsa

Мнение от krasimir.ninov »

При мен са 2 ремаркета с по 50 кошера. Транспортирането го правя с трактор, веднъж на 6 км. от мястото за зимуване и веднъж на 15 км. /на липа/, и накрая ги връщам на слънчоглед. Всичко това ми струва 1 тенекия мед /въпрос на договорки/.
Не съм мислил за ремарке теглено от лек автомобил. Може би платформа за превоз на коли да се преправи и ще свърши работа. Чух за една такава за около 1 500 лв., но беше преди няколко месеца.
Следващия проблем за които се сещам е опазването на пчелите, при мен всяка платформа има и кабинка /не голяма/, баща ми стои постоянно там когато ги изкараме - понеже вече се опарихме преди няколко години. Друг проблем е ако завали дъжд и трябва да ги местиш /а са на такова място, че с лек автомобил е невъзможно/, ще трябва резервен план.
Всъщност всеки според предпочитанията си. Имам/е/ колега които с обикновенно ремарке за лек автомобил /побира 6 кошера/ ги прекарва на няколко пъти.
Поздрави
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Всичко наистина е въпрос на сметки. Аз се налага да ги транспортирам на 30 км. Миналата година ползвах едно ремарке, което побира 8 кошера. На три пъти ги прекарах. Но това не е работа. Мисля за платфотма за автомобили някоя по вехра и зсамите кошери също да са на групи по 6 примерно върху конструкция с колелца. Така на тази платформа ще може да се качат 3 реда а качването и свалянето ще става с тележка. Работя почти сам и трябва да мисля и за подробностите.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Ще ви разкажа една интересна идея
Значи имам съгражданин много е изобретателен
възрастен човек на около 65 години маистор монтьор и електричар
решил е да среже едно трабанче и да го удължи да стане като лимузина платформа с разтягане на втория етаж смяташе някъде около 20 кошера че ще могат да се транспортират .
А друг има направен цял рейс :)
Последно промяна от toko652003 на Нед Мар 04, 2007 6:34 pm, променено общо 1 път.
Иван Киров
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 10:14 pm
Местоположение: Бяла ,Русенско

Мнение от Иван Киров »

предлагат платформи на този адрес:
http://www.pchelarstvo.com/index.php?id ... age-obiavi
ico1
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 7:57 pm

Мнение от ico1 »

Определено платформите за коли са много скъпи - говорих с познати, които докарват коли, цената им е от 2500 лв нагоре.
Публикувай отговор

Обратно към “Подвижно пчеларство / Mobility apiculture”