ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Модератор: drone

Публикувай отговор
kristinobal
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:37 am

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от kristinobal »

Като чета доста глупости сте написали за УАЗ и бус който ще тегли ремарке.
Притежавам от 10 години УАЗ и мога да твърдя, че е доста надежден, не говоря за джип взет от някое ТКЗС и без да се вложи нищо в него. След обслужване и отремонтиране, е доста надежден. Има повишена проходимост и без проблем ще тегли ремарке от 1000 кг. по всякъкви пътища.
Как си представяте бус да тегли ремарке от 1000кг. извън асвалта?
Затова едно време съм виждал ремаркета с кошери върху тях но теглени няй-малко от газка.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от dimitarbonev »

Камиона е скъпа инвестиция, а и годишните данъци и такси, заедно с поддръжката многократно превишават разходите за транспорт. Освен това никой не е застрахован от грешки та дори и най-внимателния шофьор.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от dimitarbonev »

Казано честно, тази пролет се убедих в предимствата на платформите(фургоните). Няма хамалогия(едно местене ме разцентрова за цяла седмица), удобно се работи, лесно и бързо се транспортира. Ако човек си направи една проста сметка, транспортирането с ремарке и кола не излиза чак толкова по-евтино. Първо с хиляди увещания и тлъсти надници се намират помощници, после тегленето на едно голямо ремарке води до бърза амортизация на някои часто ит автомобила, които също струват пари та сметката показва, че с много по-малко усилия можеш да наемеш камион да ти довлачи фургона до пашата, отколкото да търсиш помощници да товариш, да разтоварваш и т.н.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от shulio »

А какво ще кажете за това:

Имам бус 310D мерцедес фургон.Свалям си моя фургон и си правя друг за пчеларство.И после като на видеото с 4 крика отстрани вдигам го излизам с камиона и после по същия начин го вземам.Буса се кара с категория B,защото е 3.5т.Няма да ти трябва Е за ремарке щото фургона си е на него.Винетката и гражданската са като за лека кола.Разхода за гориво е около 11 на сто нафта която може да намирате по-евтино от бензиностанцията.

И не на последно място.Който е запознат ще каже,че това е най-здравия бус който е произвеждан някога.Подръжката му е смешна (ако има нужда от нея) в сравнение с работата която върши.Голяма маневреност


ПП:Тази платформа на турците много ме заинтересува.Има ли някой планове на подобно нещо.Интересува ме само частта с чекмеджетата как се изпълнява.Платформата ще я догодя някак си
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от shulio »

Предполагам,че ще са по-малко все пак фургона ми е дълъг 4.5м.Ако стърчи малко платформата най-много до 5м да я докарам.Но всичко това не пречи да имаш 2 платформи.Ако ги пренасяш по този начин няма да има голямо физическо натоварване.

Не мога да намеря информация за такъв тип платформа с чекмеджета.Има го българския вариант,но е скъпичък.
barman73
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Юли 25, 2009 9:41 pm

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от barman73 »

колеги имам УАЗ и без проблеми тегли платформи с по 20 кошера. Цялата платформа с кошерите и ремаркето тежи окола 2500 кг. Платформата се прави от профили , ремаркето е направено от пелайзени и два моста от москич АЛЕКО на принципа на хенгите. http://media.snimka.bg/3767/013789703.jpg http://media.snimka.bg/3767/013788965.jpg http://media.snimka.bg/3769/013792614-thumb.jpg
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от mmm.1979 »

Колеги трябва ли да има някаква регистрациона табела на платформата или ремаркето за предвижване по междуселищни пътища.
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
Pa4o
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 6:54 pm

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от Pa4o »

и не само това, Също и пътен лист от съответната ветеринарна служба за здр. съст.на пчелина...,писмено уведомление докметство и ] съответната община за да ти изпратят писмо при пръскане с инсектициди.,иначе се сърди на себе си
Бормалийски
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 2:37 pm
Местоположение: Хисаря

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от Бормалийски »

Подвижното пчеларство зависи от много фактори.Растояние,брой и система на кошерите,терен,брой работници,финанси,охрана,удобство по местене и по обслужване.
Вече 6год. съм на колела и ако мога да помогна с нещо 0888298571 Борис
midis69
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Фев 11, 2009 6:37 pm
Местоположение: Варна

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от midis69 »

Привет Борко.Добре дошъл при нас. Тая година смятам за пръв път да излизам на акация и слънчоглед с 12 кошера и сигурно ще ти се обадя да те питам някои подробности,но за сега най големия ми страх е от кражба.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от p4elar4e »

Бормалийски написа:Подвижното пчеларство зависи от много фактори.Растояние,брой и система на кошерите,терен,брой работници,финанси,охрана,удобство по местене и по обслужване.
Вече 6год. съм на колела и ако мога да помогна с нещо 0888298571 Борис
Бормалийски,ако си този с 700-те кошера ще е добре да споделиш твоя опит с нас.Чувствай се длъжен да пишеш във всички теми активно :D
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Бормалийски
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 2:37 pm
Местоположение: Хисаря

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от Бормалийски »

Да този сьм,но едва в сьбота научих за форума.
Ще помагам с каквото мога.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от p4elar4e »

Като за начало може да си покажеш ремаркетата за транспортиране на пчелите,ако имаш снимки :roll:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от mmm.1979 »

Бормалийски написа:Да този сьм,но едва в сьбота научих за форума.
Ще помагам с каквото мога.
Е ще има от кого да научим още нещо за подвижното пчеларство. :D Ако не ти е проблем качи няколко снимки на твоите платформи в раздела- Покажете си фургоните и платформите!
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
Бормалийски
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 2:37 pm
Местоположение: Хисаря

Re: ремаркета за транспортиране на пчелни кошери

Мнение от Бормалийски »

Немога да качвам снимки,засега.
Но всичко го има на apibor.org
Това с камиона отпадна поради ред причини.
С джипа и ремаркето е доста по лесно.
Публикувай отговор

Обратно към “Подвижно пчеларство / Mobility apiculture”