Как най бързо се разпечатват пити?

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от Boro »

Това е много тарикатско и ми напомня на едни рендета рекламирани по ВС Телешоп. На тях им слагаха едни такива приставки за рязане на краставици. В първия случай обаче ваната трябва да е по-голяма защото при преминаването на питата над нея, половината остава извън самия съд и ще направи чудеса по пода. На втория клип ясно се виждат кабели към самият нож,което ме навежда на мисълта че го подгряват. Като гледам това май е изтърбушена стара центрофуга. Иначе наистина е доста интересно това творение - евтино и опростено. Заслужава си да се изпробва.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от evil_dea »

Boro написа:Това е много тарикатско и ми напомня на едни рендета рекламирани по ВС Телешоп. На тях им слагаха едни такива приставки за рязане на краставици. В първия случай обаче ваната трябва да е по-голяма защото при преминаването на питата над нея, половината остава извън самия съд и ще направи чудеса по пода. На втория клип ясно се виждат кабели към самият нож,което ме навежда на мисълта че го подгряват. Като гледам това май е изтърбушена стара центрофуга. Иначе наистина е доста интересно това творение - евтино и опростено. Заслужава си да се изпробва.
Да трябва да се пробва.Аз ще си направя това лято.Естествено че се нагрява иначе няма да стане нищо само ще смачка питата.Но се питам с колко вата?
данко пейчев
Мнения: 190
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 6:36 pm
Местоположение: Добрич-90 бр.ЛР и дб

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от данко пейчев »

evil_dea написа:
Boro написа:Това е много тарикатско и ми напомня на едни рендета рекламирани по ВС Телешоп. На тях им слагаха едни такива приставки за рязане на краставици. В първия случай обаче ваната трябва да е по-голяма защото при преминаването на питата над нея, половината остава извън самия съд и ще направи чудеса по пода. На втория клип ясно се виждат кабели към самият нож,което ме навежда на мисълта че го подгряват. Като гледам това май е изтърбушена стара центрофуга. Иначе наистина е доста интересно това творение - евтино и опростено. Заслужава си да се изпробва.
Да трябва да се пробва.Аз ще си направя това лято.Естествено че се нагрява иначе няма да стане нищо само ще смачка питата.Но се питам с колко вата?
и от какъв материал да са ножовете?
да правим каквото трябва,да става каквото ще.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от ivandespotov »

tanasi написа:на мен повече ми приличат на маркучи ... може би за пара.. от колкото на кабели, но може така да ми се е сторило.
И аз мисля че са маркучи.
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от evil_dea »

кабели са.Аз съм виждал такива дебели медни кабели са.Това е на принципа на ел. нож за разпечатване само ,че движиш рамката а не ножа.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от dimitarbonev »

устройството се подгрява с пара. А това за което се спори са маркучи.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от Boro »

Добре де ако са маркучи за пара,то под самите ножове би трябвало да има запоени тръбички за да преминава въпросната пара през тях и да нагрява ножа, иначе си губи смисъла и ще му нагрява само крайниците. Един акумолатор с достатъчно силен стартов ток каквито въртят дизелите според мен би се справил идеално в този случай.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от evil_dea »

dimitarbonev написа:устройството се подгрява с пара. А това за което се спори са маркучи.
Бонев виж го на голям екран то се вижда че от кафявата изолация излиза тел обработена с поялник която е свързана на края на двете части на ножа.Убеден съм че е кабел.Виж че го прави на полеви условия няма пара това сигурно е с акумулатор или токо изправител.
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от evil_dea »

yuri написа:Гледах го много внимателно на широк екран и мисля, че са медни тръби, които влизат в други и са запоени на снадката. Поне ясно личи как едната тръба влиза в другата от уширението.
Няма да спорим.Направиго и ти така с тръби сочещи на страни.Аз ще го направя с ток като статичен ел.нож и ще видим какво ще стане.Ебаси парата от две тънки тръбички да грее този нож. :lol:
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от apis1964 »

ножа се подгрява от пара ,която преминава по тръба която е заварена към ножа ,съда за парата всеки може да си го направи ,руснаците използват гюм от тези дето събират мляко в тях,после на газовия котлон и пей сърце ,стига за цял ден -15 л вода
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от ттитто »

Аз говорих снощи с баща ми да го реализира чрез заваряване на метална тръбичка в долната задна част на ножа, в която да се постави ел. нагревател. може като екстра да се постави и устройство да изключва при достигане на определена температура.

Друг вариант е с електрожен. така си направих "трион", с който разрязвам фибрановите плоскости за частите на кошерите ми. Но този вариант по-малко ми харесва в случая.
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от Boro »

Забелязахте ли че при демонстрациите руснаците показват само прави рамки? За хофманова рамка явно ще трябва на плъзгача да се направи специално гнездо, иначе ще подведе ножовете под съвсем друг наклон. :wink:
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от evil_dea »

Boro написа:Забелязахте ли че при демонстрациите руснаците показват само прави рамки? За хофманова рамка явно ще трябва на плъзгача да се направи специално гнездо, иначе ще подведе ножовете под съвсем друг наклон. :wink:
Е да само за прави рамки без ограничител.Я ми кажи на Хофмановите рамки с какво ги правиш тая извивка.За рамки с ограничител пак става но трябва да се направи улеи в които да се движи ограничителя.
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от apis1964 »

Boro написа:Забелязахте ли че при демонстрациите руснаците показват само прави рамки? За хофманова рамка явно ще трябва на плъзгача да се направи специално гнездо, иначе ще подведе ножовете под съвсем друг наклон. :wink:

това е единият от клиповете ,които споделих с вас ,тук ножа е усъвърщенстван и става за рамки с и без разделители ,гледайте внимателно

http://www.youtube.com/watch?v=9FGHfzADydI

Успех!
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от Boro »

apis1964 написа:
Boro написа:За хофманова рамка явно ще трябва на плъзгача да се направи специално гнездо, иначе ще подведе ножовете под съвсем друг наклон. :wink:
това е единият от клиповете ,които споделих с вас ,тук ножа е усъвърщенстван и става за рамки с и без разделители ,гледайте внимателно
http://www.youtube.com/watch?v=9FGHfzADydI
Успех!
Колега, явно не сме се разбрали правилно. Гледах го няколко пъти и вече се убедих на 100% в твърдението си. За хофманова рамка трябва гнездо.
Изображение
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”