Как най бързо се разпечатват пити?

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
rulom

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от rulom »

simple написа:
P8200356.JPG
Това е нож който работи с гореща вода или пара. Вижте тръбите и изводите за маркучи накрая. Съмнявам се дали ще е удобно ползването му в който и да е пчелин.
simple
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 6:37 pm

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от simple »

руснака с подобен разпечатваше като за световно
rulom

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от rulom »

simple написа:руснака с подобен разпечатваше като за световно
Начи, ако трябва да ти продам подобен уред, такава демонстрация мога да ти спретна, че да го купиш без да се замисляш....друг е въпроса ако не работиш с по-голямо разстояние м/у магазинните пити, какво ще правиш с тоя нож :mrgreen:
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от Boro »

Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от Veselin »

За разпечатване на питите -незаменим е електрическия нож,особено ако работи на 120 градуса,аз съм предоволен.Парния също е вариант но е свързан с разни тенджери и маркучи които да прескачаш и които не трябва да докосваш. :lol:
OVanBASTEN
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 6:14 am

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от OVanBASTEN »

Да, добър е ел.ножът. Но по мое скромно мнение това е по-добро:

http://www.legabg.com/cats.php?sc=9&ss=44&si=78
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от Veselin »

При цени от 10 000 хиляди примерно? за машина -това кога ще се изплати - и капацитета не е повече от 300-400 пити на час,това се разпечатва и с ножа ...според мен и за по-малко.Нека който има такава машина да сподели а не само да се копират линкове.
beehoney
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 6:38 pm

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от beehoney »

Тази машина на лега няма такъв капацитет от 300-400 рамки а максимум 250 на час

иам и по-добри - максимум 10 рамки на минута, или около 2500-3000 рамки за 8 часов работен ден (средно по 312-375 рамки) все пак зависи от начина на работа и центрофугите които имаш в това число и почивките но не за тази разпечатваща машина на Лега която е пусната (линка) а и е по-евтинка 6 000 лв.
Относно изплащането - може да се изплати за една максимум две години, да не говоря за съкращаването на време, труд, разходи за помощници и др. такива Особено ако имаш над 100 кошера и трябва да ги извъртиш максимално бързо за да не изтрвеш пашата.

Има и много по-добри машини с който срещу скромните 30 000 - 40 000 евро можеш да разпечаташ и извъртиш по 6-8 тона мед на ден.... а има и още по-добри наскоро гледах една система за скромните 200 000 долара ....
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от Veselin »

Дай по-надолу с доларите колега-цитирам машина за разпечатване в магазина на Макрев-цената е 10 бона ,струва ми се че предното ми ходене и питане имаше още 500 отгоре ...но това го отдавам на годините :lol: Две години за вас като продавачи е дори малко ,нека някой се н....зи и после да говорим а?добре е да се чуе мнение на обикновен пчелар като мене например?
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от светльо »

Никога не бях поглеждал цените на Лега - 24р. центрофуга 10 000лв., машината за разпечатване и тя толкова ....... може да е реномирана фирма за сериозни пчелари и прочие, не оспорвам, но това са твърде нескромни цени според мен.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от Veselin »

Нищо работа колега -при капацитет от 100 -тина кошера може и да я изплатиш за 2 години най малко -аз също се изсмях в магазина на Макрев-той обидно си седна на стола човека а момичето продължи да ме убеждава че един сезон са я ползвали и видиш ли били много били доволни-имали към 40 кошера,,,,и е много рентабилно :lol:Ще ми се да му обявя дуел на човека -той с машината-аз с ножа...и после да се пише тука
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от Boro »

Какви са тия хиляди, автомобили ли продават? Гледам и цената не ферарито е тук :shock:
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
beehoney
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 6:38 pm

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от beehoney »

нима не съм пчелар ? хайде да не се обиждаме ...
Цените са нескромни понеже ние не можем да си ги позволим и навън любителите не могат да си ги позволят...

Ей това нещо на френската Thomas която го произвежда и продава струва 30 000 евро а по-голямото му братче е само 60 000 евро
extraction_pro.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от светльо »

beehoney написа:нима не съм пчелар ? хайде да не се обиждаме ...
нищо такова колега - достатъчно ми е да се замисля, че не ти определяш цените на продуктите. Но - не е до нас и да имам тези пари, пак няма да ги дам за Лега. За 10 000лв. ще си направя поне три центрофуги с абсолютно същото качество на материалите и изработка - и това казвам минимум три центрофуги, мога дори да се уловя на бас. Френската машина наистина е впечатляваща - аз я видях сефте преди десетина години (не на живо), НО и тука има но, приказвах с колега работил на такава и е меко казано разочарован, би си струвала евротата, но да не е толкова махната: температури на помещението, които трябва да се менят според температурата на питите с меда .... това си е мъка и далеч не е толкова производителна, колкото я водят по реклама.

Единствения вариянт при, който бих одобрил цените на Лега са при стандарт в пъти по-висок от сегашния ни - сега не съм ходил в Италия, не знам как е там, но при нашия стандарт, като визирам не просто пчеларството, а изобщо стандарта ни на живот не отговаря на тези пари или казано по-друг начин, при такива цени е просто нерентабилно. Да си говорим за средна заплата в България около 1500 евра - разбирам, но в случая просто не отговаря на действителността .... бабата взема 180лв пенсия, съжалявам, дори да разполагам с такива пари, няма да ги дам.

Пак казвам, нищо против, дори ти пожелавам успех - Лега си е реномирана марка, всеки го знае и дано доживеем тези времена, в които такива цени няма да ни правят впечатление.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Как най бързо се разпечатват пити?

Мнение от Gojyto »

Не са за нас тези цени.Ако едровата цена бе6е 7 8 лв по може се позамисли човек.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”