Производители на Ел. Центрофуги?

Модератор: toko652003

славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от славов »

благодаря за информацията!
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от tatu »

най евтиното електрическо задвижване е винтоверт .Бързо ,лесно,здраво и икономично.
atanas69
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Фев 08, 2010 7:30 pm

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от atanas69 »

tatu написа:най евтиното електрическо задвижване е винтоверт .Бързо ,лесно,здраво и икономично.
Как става стива спирането при развъртян барабн.Редукцията на винтоверта неправи ли много рязко спирането
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от ba4o_ivan1976 »

tatu написа:най евтиното електрическо задвижване е винтоверт .Бързо ,лесно,здраво и икономично.
Какъв винтовер ползваш?
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от tatu »

Използвам мотор редуктора от винтовер на батерия марка райдер ,от най евтините и с помощта на трансформатор и гретц понижавам напрежението до 18 волта .За регулирането на оборотите използвам потенциометър,така че има плавно тръгване и спиране.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от tatu »

Точно в десятката ,изяде хляба на тоя съгражданин.
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от аааа35 »

има и винтоверти на 220 волта ,около 50лв
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от Scutellator »

borislav aleksandrov написа:като цена+качество - полските центрофуги са доста добри

Пробвай Червен Бряг. Няма да съжаляваш.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от tatu »

Моята е 20 рамкова и няма проблем до момента .Врътнал съм около 20 тона мед ,така че и да сдаде багажа вече отдавна се е изплатил.
batdjak_84
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 7:00 pm

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от batdjak_84 »

Предстои ми закопуване на центрофуга и бих искал да споделите мнения за центрофугите на LYSON. Някой поръчвал ли си е центрофуга директно от пройзводителя.
Филип
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Дек 31, 2010 9:48 am

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от Филип »

mmm.1979 написа:АКО ИМАШ ЦЕНТРОФУГА ЗАЩО САМ НЕ СИ Я НАПРАВИШ НА ТОК.АЗ ЛИЧНО САМ СЪМ СИ НАПРАВИЛ МОЯТА .ЩЕ ТИ ИЗЛЕЗЕ ДОСТА ТЪНКО ВМЕСТО ДА КУПУВАШ НОВА 30-50ЛВ+ВРЕМЕТО ЗА ТРУД.
Пусни малко фото, ако обичаш.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от valaz »

Разглеждал съм малките центрофуги на LYSON с ръчно задвижване. Материалът е 100 % неръждавейка. Струва ми се, че изискват повече от нормалното усилие за задвижването им. Крана за източване на меда е разположен малко над нивото на дъното и меда няма да изтича докрай, дори и след накланянето и. В това отношение, центрофугите на Лега ми изглеждат изработени по-добре. За съжаление, обаче са и по-скъпи.
candrov
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Окт 13, 2006 11:19 pm
Местоположение: гр.Своге

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от candrov »

Здравейте колеги.Някой има ли впечатления от центрофугите на Лизон,модел W216 и W217.Първата е 20 рамкова,а втората 30 рамкова.И двете са радиални с долно ел. задвижване.Цената е много добра според мен,а днес като ги видях ми харесаха и като изработка.Все пак,ако някой ползва такава,би било добре да даде мнение.Благодаря предварително!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
nedqlko_1987
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 3:26 pm
Местоположение: Плевен, 28 ЛР

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от nedqlko_1987 »

Не знам за тези центрофуги, но има производител от Червен Бряг, който произвежда 24-рамкова центрофуга за 960 лв. За 20 мин. изцентрофугира меда. За мен е идеална, но ти решаваш каква да си купиш.
GHoney
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 7:25 pm

Re: Производители на Ел. Центрофуги?

Мнение от GHoney »

Здравейте.
Рядко влизам тук, но след като останах крайно разочарован, реших да разкажа за моя случай.
Тази година реших да закупя нова центрофуга, и след като разгледах предлагането, се спрях на 24 рамковата на "Зорница 2010" - Добрич.
След разговор с Ангел Димов /който в началото беше супер любезен/, преведохме капаро, центрофугата се произведе и дойде при нас в почти обещания срок. До тук добре.
Дойде време да вадим акацията, решихме да започнем уикенда /събота и неделя/. Свалихме всичките почти 100 магазина, започнахме да въртим меда. Някъде на около десетия магазин, час и половина след началото, центрофугата спря. Без никакви видими причини за това.
Естествено първото нещо, което направихме е да потърсим на телефона от гаранционната карта въпросния собственик Ангел Димов. Съвсем любезно обясних, че имаме проблем …центрофугата е спряла, и попитах за съвет какво да направим. Последва запитване "Капаците сложихте ли". Отговорих "Не". "Ами сложете капаците и ще се оправи. Прочетете си упътването за употреба" - отговори производителя, след което затвори телефона.
За всички, които не са виждали въпросните центрофуги, капаците са супер елементарни шперплати, изрязани по формата на центрофугата, и видимо без абсолютно никакво значение за нормалната употреба, освен чисто предпазна мярка.
Изчаках 20 мин, набрах втори път. Обясних, че центрофугата не е сработила, не ни интересува гаранцията, а искам просто да си свършим работата, защото 100-те магазина стоят и чакат. Нямаме вариант за реакция. Да ни дадат съвет какво да видим, да отреагираме някак. Образовани хора сме. Бихме се справили с проблема. Просто искаме насоки. Да не споменавам, че и колегата ми по пчеларстване е началник във фирма с електро. Последва отговор "Казах ви какво да направите. Обадете ми се в работно време" и отново затваряне на телефона.
При трето обаждане от моя страна, обещах на въпросния г-н Димов, че при това отношение, при чисто нова центрофуга и видима незаинтересованост от негова страна, ще разкажа във форума, за да знаят всички какво евентуално би могло да се случи, ако закупях центрофуга от него. За това го и правя.
Какво се случи нататък? …
Нарушиме пломбите, отворихме кутията с управлението, замерихме си, оказа се, че потенциометъра за обороти е изгорял. Закупихме си от първия магазин, сложихме и всичко тръгна. Нямахме кой знае какъв избор. Магазините с мед чакаха. Извъртяхме си ги с няколко часа закъснение и нерви, но …свърши се работата.
Преди няколко дни обаче, въртяхме втори мед. Центрофугата отново спря. :) Въобще не съм звънил да притеснявам производителя :) Обяснимо.
При направен по=подробен анализ, се оказа, че частите, използвани за направа на задвижката на центрофугата, са меко казано неподходящи и самото им влагане в този продукт прави риска от авария достатъчно голям. Живото доказателство сме и ние. Втори проблем - човека влага за производство на 24 рамкова центрофуга, която се предполага да върти не един и два кошера, моторче от съвсем обикновен винтоверт :) Да …моторче колкото кибритена кутийка. Жестоко :roll: Естествено сменихме и него.
Ако някой има желание, ще направя снимки на частите и ще постна, за да добиете пълна представа.
Същевременно си закупихме и Лейсън като основна центрофуга тези дни, а тази…ще стои за резерва…евентуално, ако един ден лейсъна спре /в което не вярвам/ :)
При сравнение на двете, откриваме всъщност, че при лейсъна питите излизат буквално сухи. Съвсем сухи. За около не повече от 6-7 минути, при финал от 80% от възможностите на оборотите на центрофугата. Другата…на "нашия човек" - питите излизат както от ръчна центрофуга…омедени целите, капят си по пода, и така дори и при 15 мин въртене. Иначе и при двете центрофуги, биене и вибрации не се наблюдават /каквото всъщност ми беше опасението за българската в началото/. Но каква ползва че няма биене, след като няма и нормална работа, а всичко се скапва :)

г-н Димов, обещах Ви. А вие ми затворихте телефона. Ако не беше втория проблем, вероятно щях да подмина. Но това си е подигравка със себе си, пък и с хората колеги по пчеларстване. За това реших, че ще напиша.
Е, аз се справих някак си … Успех и на вас!
Има една приказка, че каквото си забъркаш сам, никой не може да ти го забърка. И все още не разбирам, при няколко производители на центрофуги, конкуренти в Бг, как е възможно такова отношение на единия от тях. :)
Изборът за центрофуга на всеки един от нас си остава. Не ангажирам никого с мнението си. Може пък ние да сме били каръците. Но фактите са си факти ;) Това не е професионално изпълнение в никакъв случай.
Живи и здрави!
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”