С какво косите в пчелина си

Модератор: toko652003

kokona
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 10:07 pm

С какво косите в пчелина си

Мнение от kokona »

Преди да ме нападнете, ще кажа че ползвах търсачката, но искам въпроса който е много сериозен(поне за мен) да бъде обсъден по-подробно в отделна тема.
Моля колегите, които имат повече опит, да кажат струва ли си да купя мотрна коса (не тример). С ръчната коса е много трудоемко, на тясно място е невъзможно да се коси, а освен това се налага да бягам бързо от разсърдените пчели.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от ivandespotov »

Пчелите не обичат никакви косачки.Става с тотален хербицид но е много грозно. Има писано за това. Затова обличаш скафандъра и действаш!!!
БатИван
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 8:46 pm

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от БатИван »

Аз работя с моторна коса на пчелина , но както казва колегата по-горе - само със"скафандър".Иначе става бързо , качественно и не отнема много време.
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от Boro »

Обикновено с коса. Тази година пробвах и с електрическа косачка. През деня излизаха като за война. Опитах вечерта към 23 :00 ч. на лампа и пак ме погнаха в тъмницата. Косенето в пчелина си е проблем.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
Аватар
bobmastar
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 1:10 pm
Местоположение: В.Търново 70 ДБ кошера

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от bobmastar »

аз също кося с моторна косачка и забелязах че като не се задържаш при един кошер много по не са агресивни - затова местете се често на растояние 10 тина метра и няма проблем Успех на всички.
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от Цеко »

И аз тази година си купих моторна коса с която съм косил безпроблемно вече няколко пъти. Чалъма е да изчакаш времето да се развали или сутрин много рано - да няма пчели на прилетните дъски и да не чакаш тревата да стане много голяма защото по трудно и бавно се коси. Иначе до сега съм пръскал с раундъп вечер - много е по лесно, но пък е по грозно.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Е такова животно не съм виждал! Я дай от доло да го видим и едно клипче направи как работи!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
rumeto
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 12:43 pm

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от rumeto »

Аз също кося с тример и нямам никакъв проблем. Въпроса е да е рано сутрин докато не са излезли.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от ттитто »

.
Последно промяна от ттитто на Пет Сеп 10, 2010 10:23 am, променено общо 1 път.
kroum
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Май 30, 2008 6:53 pm
Местоположение: Плевен

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от kroum »

Аз си купих тази пролет бензинова моторна коса от Метро http://www.mirelectro.kiev.ua/index.php?productID=5418,
понеже на пчелина няма ток, има по-груби треви и издънки. При хубаво време ужасно се дразнят и много жилят.
Установих ,че става работата при липса на летеж и косене по-набързо пред кошерите. Доизкусурявам на ръка. Пчелите повече се дразнят като че ли от мотора, а не толкова от кордата или ножа.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от ba4o_ivan1976 »

И колко място окосяват тези тримери до като им паднат батериите?
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
строител
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 12:17 pm

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от строител »

Аз кося с моторен тример като на колегата - "хускварна" като на пътното.Действително се дразнят много особено късното лято. Пролетно време обаче може и под кошера да косиш.За лятото използвам друг трик : лошо време или затваряне вечер по - късно с парцалче входа , а после дърпаш и чао!
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от Boro »

Темата отново стана актуална. Днес гледах в Mr.Bricolage и bauMax моторни тримери има ги от двеста и няколко до 600 лв. Това ще е следващата ми придобивка. Споделете вашия опит колеги.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
iconikolov
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 7:10 pm
Местоположение: Нови пазар

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от iconikolov »

тотален хербицит - раундъп - 16 лв. за литър, глифоган - 14 лв. литър
пропорции 100 мл препарат на 5 литра вода и не остава и сламка даже,
отказах се от ръчна коса, моторната коса я продадох и сега само ръся, дори през деня при летеж на пчелите не им пречи :D :D :D
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от valyo »

не им пречат най-гмо препаратите???? по добре да ме жилят като кося и толкова. Аз слагам булото и дъждобрана и докато ги поочистя свалям 5 килца. Това го имам като бонус...
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”