С какво косите в пчелина си

Модератор: toko652003

li4inka
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 7:44 pm

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от li4inka »

iconikolov написа:тотален хербицит - раундъп - 16 лв. за литър, глифоган - 14 лв. литър
пропорции 100 мл препарат на 5 литра вода и не остава и сламка даже,
отказах се от ръчна коса, моторната коса я продадох и сега само ръся, дори през деня при летеж на пчелите не им пречи :D :D :D
:oops: Блажени са незнаещите.Добре че такива като теб са малко.Помисли малко за околната среда преди да ръсиш с утрова. :oops:
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от kolobus »

Това си е цяла сватба!

Наистина с електрическа косачка е лесно и удобно.Но без пушалка не може да се осъществи.Моите кошери са на по-височко.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от ivandespotov »

До скоро бях на коса, от тази пролет съм на тример бензинов, харесва ми разсърдиш един кошер, няма проблем, отиваш на другия и тъка от начало! Успех!
georgi20snaip
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Сеп 16, 2010 6:39 pm

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от georgi20snaip »

От две години кося със Моторна бензинова коса и съм много доволен. Първо пробвах със коса, но пчелина ми е на склон и беше много трудоемко. Ръсил съм и с препарат - гледката е ужасна, а и тревата остава само където изсъхва. Сега като окося с моторната коса гледката е страхотна-зелен килим, а и вече ми доставя удоволствие от косенето. Вярно че пчелите стават раздразнителни и нападат, но слагам булото и действам.
kokona
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 10:07 pm

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от kokona »

И аз купих тази година един звяр от МЕТРО - бензинова, с корда и нож,за 190 лв. Пробвах да кося при хубаво време,при валеж, надвечер и т.н. - резултата все един.Сега обличам 2 чифта гащи, костюм, ръкавици и гледам да няма съседите.
dimich87
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 10:58 pm

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от dimich87 »

Аз имам мотоблок, на който слагам косеща греда. На едно минаване укосявам около 120см пред кошера. За много бързо се минава. Има разсърдени които обикалят около мене. Рядкост е да ме ужили. Не ползвам никакви защитни средства. Имам чувството че придобих имунитет и ухапването от комар ми е по болезнено от колкото жиленето на пчелите.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от ba4o_ivan1976 »

kokona написа:И аз купих тази година един звяр от МЕТРО - бензинова, с корда и нож,за 190 лв. Пробвах да кося при хубаво време,при валеж, надвечер и т.н. - резултата все един.Сега обличам 2 чифта гащи, костюм, ръкавици и гледам да няма съседите.
Повечето така правим и ръкавиците си забравил да напишеш - иначе ръцете стават на кивгир!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от ludiqmaks »

Здравей те :D Неякаде бях гледал някаква подложка която я слагаш на земята и през нея не расте трева а в същото време почвата си диша.Някой ако се сеща каде я продават нека сподели :roll:
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
k-2
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 1:40 pm

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от k-2 »

ето един сайт, където има информация за тъкани срещу плевели .
http://www.napoyavane.com/bg/products/% ... 0%BB%D0%B8
kuline
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Авг 16, 2009 5:27 pm

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от kuline »

Според мен, три са практичните начини за унищожаване на плевелите, които пречат на пчелите.
Първия е: да скубете тревата пред прелките. Трудоемък, но ефикасен без да дразни много пчелите.
Втория е: вечер късно или сутрин рано, да пръскате с тотален листен хербицид от рода на "Раундъп". Лесен за приложение, но има опасност да унищожите част от пчелите, ако летят.
Третия е: постилате по едно парче найлон пред прелките. Лесен за приложение, но всяка година - нов найлон. Освен това трябва да внимавате, при обслужване на сандъците, да не се стъпите върху него, че може да се плъзнете и та пострадате.
gorgi
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2011 4:06 pm
Местоположение: Русе

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от gorgi »

Колеги най красиво е да се коси тревата.
gibi
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 10:32 am
Местоположение: Плевен

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от gibi »

Аз също съм съгласен, че най-добре е да се коси тревата.
Кося с електрическа от Практикер за 100лв и да ви кажа честно не се дразнят пчелите толкова.
До сега никога не съм се съобразявал с времето по което кася - е не кося в най-голямата жега.
Може пък звукът от електрическата косачка да не дразни толкова пчелите.
За да стигнеш, където искаш - трябва първо да тръгнеш !
Alfist 8C
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 7:01 pm

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от Alfist 8C »

То звука не ги дразни, щото нямат уши и не чуват :lol: . По-скоро от вибрацийте се дразнят.
ata.53
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 11:48 am

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от ata.53 »

dimich87 написа:Аз имам мотоблок, на който слагам косеща греда. На едно минаване укосявам около 120см пред кошера. За много бързо се минава. Има разсърдени които обикалят около мене. Рядкост е да ме ужили. Не ползвам никакви защитни средства. Имам чувството че придобих имунитет и ухапването от комар ми е по болезнено от колкото жиленето на пчелите.
Ухапването от комар го нося 2 дена.А осата повече боли.Пчелин до 25 кошера ми е по лесно с ръчна коса.Сутрин на ранина :) :)
venco
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 10:52 pm

Re: С какво косите в пчелина си

Мнение от venco »

Аз ползвам моторна с кош и съм много доволен.Минава се бързо,хваща около 46 см,събира си тревата и почти не се дразнат,но за сметка на това се коси по-често,освен това тежи около38кг.В хубаво времe съм косил дори около обяд,тогава дори не ме забелязват,стига да има паша,по принцип винаги гледам да е хубаво времето.Горе-долу се получава това

SANY2224.JPG
SANY2222.JPG
SANY2220.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”